Vysoká teplota procesoru

ahoj, mám procesor od AMD, AMD A10-5700-Trinity 32nm technológiaa mám na něm skoror pořád teplotu od 71 do 85 stupnů.. když hraju např. GTA V tak mi to lítá na 94 :( když to překroří 95 tak se automaticky GTA V vypne... ( program GTA V přestal pracovat) ted sem otevřel pc.. celé vyfoukal.. a nic... tak sem vyfoukal žebra celý chladič.. ale nevynadaval jsem ho jen sem sundal horní větrák.. nevím co mám dělat :( pc je staré 11 měsíců

Odpovědi na otázku

uved zbytek komponent - jakou mas zakladni desku, grafiku, chladic na cpu, jakou skrin a jake a kolik pridavnych vetraku.

ram-8,00GB Dual-kanál DDR3 @ 798MHz (11-11-12-28)základní deska-MSI 2AE0 (P0)grafika-2048MB ATI AMD Radeon HD 8570HDD-931GB Seagate ST1000DM003-1CH162 (SATA)DVD-hp CDDVDW SH-216DBaudio-AMD High Definition Audio Deviceskrin- HP Pavilion 500 nevím kde zjistim chladič na procesoru.. nezmám ho.. je to žebrovanej s větrákemmalej větrák na grafice.. ta má při záteži max 50.. a to fakt max...jeden větrák je v zdroji a jeden větrák dole ve skřínipc je furt otevřené...

Demontuj chladič z procesoru a vyčisti lihem starou teplovodivou pastu. Kup novou od Artict Cool nebo Noctua a nanes prstem na procesor, teoreticky by to mělo pomoct, to je moje domněnka

HP Pavilon není skříň, ale kompletní sestava (navíc neuvádíte konkrétní sestavu, ale řadu).Nicméně letmý pohled na skříň napovídá, že to sláva není.Zejména uložení desky (obráceně) procesorem směrem dolů není příliš šťastné.Veškerý odvod tepla je tedy na větráku zdroje (což nebude při ceně i toho nejdražšího žádný zázrak).Zcela nesmyslně je řešen ventilátor v zadní části u dna skříně, který by měl vzduch vhánět, zde ho ovšem nejspíše vyfukuje ven ze skříně, což je navíc naprosto pitomé, vzhledem k tomu, že jsou nasávací otvory pro vstup vzduchu k chladiči CPU poměrně blízko tohoto ventilátoru, takže se nasátý vzduch ani nedostane k chladiči a už je stržen tímto ventilátorem, což má za následek navíc vytvoření vzduchové kapsy, ve které se hromadí teplý vzduch z chladiče CPU.Počítám, že chladič je Box.Takže vám tedy nezbývá nic jiného, než si koupit nějaký konvenčnější chladičTřeba toto https://www.alza.cz/coolermaster-hyper-tx3-ev... A nainstalovat ho tak, aby teplý vzduch vyfukoval směrem k onomu větráku na zadní straně skříně.Jinak se bez změny skříně dá těžko něco dělat.

chce to len lepší chladič