» Poradna » Web a internet

Vysoká odezva, ping, latency

Zdravím,mám internet od O2, od té doby co mi zrychlili internet (ADSL->VDSL) a tím pádem i změnili modem, tak pozoruji zvýšenou odezvu (ping, latency) ve hrách v komunikaci se servery, a to i které se nacházejí v sousedních zemích (cca 70ms). Dá se nějak v nastavení routeru vypnutím něčeho docílit snížení pingu, nebo je to marné? Zkoušel jsem také vypnout O2 TV, a jiná zařízení připojená k modemu, ale žádná změna, dokonce jednou byl nejnižší ping když byla všechna zařízení v provozu.. O VDSL vím že právě zvyšuje odezvu jako daň za vyšší rychlost, nevím jestli by se to u O2 dalo změnit zpátky.Pokud byste věděl o lepší variantě (a levnější) internetu v okolí Berouna a Rudné, byl bych rád kdybyste se o to podělili.Comtrend VR-3026e v2Díky

Odpovědi na otázku

http://www.dostupnyinternet.cz/http://www.dostupnyintern... Zkus UPC, sice asi nejsou nejlepší, ale optika je bezva věc na hry. Ověř si dostupnost.

Kdyby mel dostupne CATV pripojeni od UPC, nebude prece o DSL vubec uvazovat..

Bohužel je to za Prahou a pokud vím, tak v této lokalitě UPC není dostupný, jinak bych ho hned bral.

Ano, muze to byt presne tim rozdilem mezi ADSL2+ a VDSL.70ms do "sousednich zemi" je nepouzitelna mira. Kolik mate treba na seznam.cz ?

na seznam.cz mám 20ms

20 na seznam je celkem v norme. Kam presne mas tech 70?Prechodem zpet typicky prijdes o prenosovou rychlost, ale zaleze na konkretni lokalite/pripojce.

Abych to přesněji popsal. Je to na herní server ve Vídni kdy pokud ''pinguju'' server normálně přes cmd, tak mi to dává 42, ale ve hře až 70 - možná je to v podstatě rychlost sem a tam, kdežto přes cmd je to pouze tam? Někdy se to sníží na tak 50..

Každopádně jeden se kterým také hraju má prakticky totožný ping - také má o2. Jeden který ho nemá od o2 má dokonce 30, což mě udivuje.

Jakym systemem to testuje hra, to ti musi rici autori hry. 42 Do Vidne neni nic hrozneho, ac jsi tedy stale zadnou konkretni adresu nesdelil, abychom to mohli zmerit a porovnat.

Pokud bych si to nechal změnit zpátky na ADSL2+ (pokud by to tedy šlo..) přišel bych nějak výrazně o něco?

Bohužel, není to chyba, ale vlastnost. Mně navíc potěšili 12ti hodinovým kalibračním měřením linky po prvním zapojení. Vědět to předem, nechám ho analyzovat přez noc. Docela se na podpoře divili že mi to vadí. Prostě komici, co naděláš.