» Poradna » Ostatní

Výpočet výkonu záložního zdroje - Zdeněk

Nevím, proč je to zamčené, když bez el. energie el. spotřebič jaksi nefunguje, dokonce včetně počítačů platformy IBM PC.1. Trojčlenka opravdu NESTAČÍ! Kapacita akumulátoru je silně závislá na odebíraném proudu.2. Sice nikoliv počítač, ale pokud UPS, pak jedině s čistou sinusovkou! Výrobce raději o výstupu z měniče nic nepíše: http://powerquality.eaton.com/Products-services/Backup-... , aspoň nic nevidím. U APC zase tzv. "modifikovaná sinusovka" je hnusný obdélník, jinak viz zde: http://diit.cz/clanek/databaze-tvaru-vys... .3. Pro aplikaci toho, co chce tazatel "Zdeněk" lze doporučit něco úplně jiného:Měnič: http://www.mulac.cz/sinus-12v-na-230v-dc-ac/p... Akumulátor (nástin): http://www.mulac.cz/varta-male-trakce/930060-... .+ patřičný nabíječ, případně solární panel(y) s regulátorem.Upozorňuje, že třeba solární panel + akumulátor + slušný měnič se často používá u různých datových pojítek, nebo malých sítí.

Odpovědi na otázku

hledám to jak blázen, ale oni to asi smazali Jinak trojčlenka opravdu stačila, protože tazatel měl odkaz na konkrétní UPS, kde v popisu bylo jasně napsáno při jakém odběru to vydrží 5 minut... takže stačilo trojčlenkou dopočítat ten jeho odběr, a měl by jasno (aspoń přibližně, protože samozřejmě ve hře je více faktorů a s ohledem na stav baterie v ups nejsou tyto výpočty stoprocentní...

Tohle má ovšem i k výpočetní technice daleko blíže, než si (s)mazač dovede představit. Klidně časem může napájet síťové prvky domácí LAN, nějakou samohrajku (kancl, "Internet", multimedia), NAS, atd... A s pomocí solárních panelů může začít "okrádat" ČEZ a suitu ještě hnusnějších pochybných překupníků...Rozhodně blíže, než Pavelka a jeho imaginární "problémy", "marek pospis" a jeho infrafotografie, polarizační filtr v kradeném Fotokrámu, nábytek, sestava za 40 000,-Kč, kde zabili Kennedyho a další "perly"...

no právě, to byl normální IT dotaz, nevim proč to smazali...

Tohoto odporného Trolla, co my všichni živíme a z kterého asi bude další neužitečný "softskilový" odpad: http://www.zive.cz/poradna/novy-pc-srouby-ka... jen zamkli...

noví admini asi začali řádit

Spíše mladí s málo zkušenostmi a technickou představivostí v širším technickém kontextu. Možná i "humanitníci". Já zase třeba nechápu to podivné slovo "empatie" a podivný význam takového podivného slova.

Přesně, ona elektrotechnika s IT velmi úzce souvisí, i když to dnes pro mladé teenagery tak nevypadá. Dřív se to nazývalo daleko výstižněji VÝPOČETNÍ TECHNIKA, příp. příbuzná KYBERNETIKA, a elektronika s tím docela úzce souvisí.Informační technologie je docela něšťastný modrní pojem. Do informačních technologií patří cokoli, co nějak souisí s informacemi a jejím přenosem, i třeba obyčejné tíštěné noviny, a to i kdyby měly být od počátku psané, sázené a tištěné postaru bez pomoci jakéhokoli počítače a jiné elektroniky.Naopak počítač s IT souvisí jen okrajově díky tomu, že umožňuje šířit žurnalistické zprávy a podobně. Ale obrovská spousta použití počítačů s tím nijak nesouvisí, ale souvisí např. s automatizací, projektováním čehokoli atd. atd., naopak souvisí s mnoha jinými obory.

že oba oboru spolu souvisí svědčí o tom fakt, že v minulosti mělo VUT v Brně Fakultu elektrotechniky a informatiky (dnes rozděleno na dvě fakulty).

Právě jsem se vrátil z teplých krajů, tedy pardon - dovolené. Koukám vše při starém - sotva zletilí moderátoři mažou jakékoliv pokusy o smysluplná vlákna a zrůdičky řádí jak černá ruka.No teď k věci - kdysi hodně hodně dávno jsem dával do kupy několik UPS. Udělal jsem pár měření na odporové zátěži (dnes ilegálním kontrabantu zvaném žárovky, dle vyjádření evropské komise, umře při každém zapnutí jedno koťátko). Nakonec v nich skončily akumulátory Panasonic - vyšli nejlevněji a při nákupu na IČO měly záruku 24 měsíců. Bílý SU700INET jsme nakonec vyřadili - občas vyhazuje fíčko a diletanti z Abaxu to neumí opravit (měl jsem dost silné pochybnosti, jak se mohli stát certifikovaným servisním střediskem pro APC, protože občas jsem při komunikaci s nimi měl pocit, že tam pracují jen cvičené opice - pro pobavení klidně dohledám mailovou komunikaci, nemluvě o tom, že půl hodiny před koncem pracovní doby ve středu mají padla).Pro původního tazatele - doporučuji se kouknout na zatěžovací charakteristiku a zhruba 10-20 % z výdrže ubrat - nic nefunguje jako ideální zátěž (jak s indukční, tak kapacitní zátěží se UPS či jakýkoliv měnič může chovat zcela odlišně, nemluvě o změně vlastností akumulátoru po zahřátí).http://2imgs.com/36c6d0fa29

Ja jsem zrovna ted menil akumulatory v UPSkach. Naposledy jsem mel KungLong a rozhodne me nepotesily (po 2 letech praskle akumulatory), takze ted jsem bral Panasonic a CSB.Jinak 7.2Ah je hodne idealizovana kapacita, pri odberech jake jsou v UPS je realna kapacita dle vyrobcu zhruba 3.6-5Ah. Proto ostatne fakt trojclenka nemuze fungovat.

CSB jsou taky pořádnej odpad, akorát je někteří servisáci s „certifikátem od APC“ proklamujou jako „vysoce výkonné a kvalitní“. Panasonic má nějakou řadu, která zvládá proudový náraz - ono se u některých levných aku stane, že při velkém oběru a výpadku UPS sepne, přetíži akumulátor, resetne počítač a pak to nějak běží. Což je stav úplně naprd.

Když se vyjádřím trochu off-topic - k tomu mazání zletilými teenagery.Já jsem položil regulérní programátorský dotaz, do programátorské poradny.Teď si nemůžu vybavit, co to bylo přesně. Nějaké parsování vstupů.No a je tam: KineCZekhttp://forum.zive.cz/memberlist.phpTento teenager bez ZÁKLADNÍCH znalosti matematiky nebo programovaní mi toto téma bleskurychle uzamkl s tím, že (po pěti letech mé praxe v programování) si mám domácí úkoly řešit jinde.Tomuto ExModerátorovi, kterého konečně degradovali na obyčejného usera jsem napsal vzkaz o jeho stavu nevědomostí a nedostatků.Slušně jsem mu napsal, že skládat sestavy, jako on umí každý školák.Ale reálné problémy z jiného soudku řešit nemá.Omluvil se? Ani omylem!Smazal mi kompletně topic i s mým účtem.Tolik k úrovni Živě.

Njn, ono už ani to fórum neni co bejvalo...

Jak jsem si prošel ty odkazy, dostal jsem dojem že snad bude lepší si záložní zdroj navrhnout a postavit svépomocí. Při troše štěstí by člověk snad dosáhl i lepího výstupu :)