» Poradna » Windows (a jiné OS)

Vypnutí služeb windows 10

jaké služby windows 10 můžu vypnout a které ne

Odpovědi na otázku

Můžeš vypnout ty služby, které nepotřebuješ. Naopak nevypínej služby, které potřebuješ. Směle ber, hračku Směr :)

Aneb česky blb ti poradí...

Když to nevíš - tak si nech ty typicky blbé české kecy - ty si nech do svy rodiny ty blbe

1. pokud ti jde o vylepšení všech nastavení pro SSdéčko, jukni na některý návod na YouTbe.. vypínají se cca 2 služby.. + úprava v registrech(regedit)2.Pokud ti jde o o to, abys vylepšil celkově chod počítače bez náběhu služeb, které nejsou např. zapotřebí se startem Windows, zaměř se na "msconfig"(konfigurace systému) na záložku "služby", dej skrýt "všechny služby společnosti Microsoft", zbudou ti tam ostatní služby a některé z nich můžeš odfajfkovat - s tím souvisí i záložka "po spuštění" - kterou si rovněž můžeš upravit..

Nemusíš je pouze vypínat, jde je i přímo odinstalovat, například Defender.Navíc některé balíčky vůbec nebudeš potřebovat, například RetailDemo, ty můžeš taky odinstalovat. A nemusíš zůstat jen u balíčků.Nejen, že ti po takových zásazích pojede počítač rychleji, budeš mít navíc o stovky MB, možná i o GB více místa na disku.

Lamička, Defender sa nedá z desiny odinštalovať. Jedine sa dá vypnúť. Čo úplne stačí.Defender tvorí priam "prerastnú" chrbtovú kosť v Registroch zápismi stovkami kľúčov. Ak by si sa násilím zbavil komplet Defendera, stane sa systém nestabilný, prípade nenaskočí.Už sa zobuď, nefantazíruj nejakými skriptami z netu. Tie iba vypnú Defender, ale neštertnejšie, ako to stačí spraviť politikou Gpedit.msc.

Zvláštní, já mám Defendera odinstalovaného. A bez problému to šlo.Defender tvoří pár balíčků, konkrétně tyto (doplní se za NÁZEV_BALÍČKU):Windows-Defender-AM-Default-Definitions-Package~31bf3856ad364e35~amd64~~10.0.14393.0Windows-Defender-AppLayer-Group-amcore-Package~31bf3856ad364e35~amd64~~10.0.14393.0Windows-Defender-AppLayer-Group-onecore-Package~31bf3856ad364e35~amd64~~10.0.14393.0Windows-Defender-AppLayer-Group-Package~31bf3856ad364e35~amd64~~10.0.14393.0Windows-Defender-AppLayer-Group-WOW64-Package~31bf3856ad364e35~amd64~~10.0.14393.0Windows-Defender-Client-Package~31bf3856ad364e35~amd64~~10.0.14393.0Windows-Defender-Client-WOW64-Package~31bf3856ad364e35~amd64~~10.0.14393.0Windows-Defender-CloudClean-Group-Package~31bf3856ad364e35~amd64~~10.0.14393.0Windows-Defender-Core-Group-amcore-Package~31bf3856ad364e35~amd64~~10.0.14393.0Windows-Defender-Core-Group-onecore-Package~31bf3856ad364e35~amd64~~10.0.14393.0Windows-Defender-Core-Group-Package~31bf3856ad364e35~amd64~~10.0.14393.0Windows-Defender-Core-Group-WOW64-amcore-Package~31bf3856ad364e35~amd64~~10.0.14393.0Windows-Defender-Core-Group-WOW64-onecore-Package~31bf3856ad364e35~amd64~~10.0.14393.0Windows-Defender-Core-Group-WOW64-Package~31bf3856ad364e35~amd64~~10.0.14393.0Windows-Defender-Group-Policy-Package~31bf3856ad364e35~amd64~~10.0.14393.0Windows-Defender-Management-Group-amcore-Package~31bf3856ad364e35~amd64~~10.0.14393.0Windows-Defender-Management-Group-onecore-Package~31bf3856ad364e35~amd64~~10.0.14393.0Windows-Defender-Management-Group-Package~31bf3856ad364e35~amd64~~10.0.14393.0Windows-Defender-Management-MDM-Group-Package~31bf3856ad364e35~amd64~~10.0.14393.0Windows-Defender-Management-Powershell-Group-Package~31bf3856ad364e35~amd64~~10.0.14393.0Windows-Defender-Nis-Group-Package~31bf3856ad364e35~amd64~~10.0.14393.0Microsoft-Windows-SenseClient-Package~31bf3856ad364e35~amd64~~10.0.14393.0Ten Ukázat celý příspěvek

Naprostý souhlas s tvrzením, že AV jsou zbytečné. Jsou nejen zbytečné, ale v mnoha případech tato placeba s nedokonalou heuristikou jsou nebezpečná.Potud je vše zcela v pořádku.Ale postup, který jsi zde předvedl s Registry a složkami, týkajícími se verze OS "10.0.14393.0", je bez pardonu sekerničení, které s odinstalací nemá naprosto nic společného.Nemáš ani ponětí, co to může - neříkám, že musí, ale míra nejistoty je obrovská - provést za jistých okolností např. na verzi "10,0,10240.16384". Nebylo by ani trochu překvapující, když by další balíčky interně hledaly Defender a třeba trvaly na jeho existenci, co by nebylo naprosto nic překvapujícího, protože jde o interní komponenty OS a klidně způsobily crash nebo nestabilitu.To, že ti OS pracuje v pohodě ti přeju, ale nelze souhlasit s těmito metodami, už jen proto, že ses do problému nedostal.Variabilita těchto OS je neskutečná.To, co doporučuješ, je hazard .

1. Sekerničení to není. Smazání klíče Owner v registru myslím odstraní závislost balíčku na edici Windows. Odinstalace balíčku je pomocí Dism a parametru Remove-Package. Domazávání složek je například kvůli tomu, že třeba v ProgramData zůstávají nepotřebné virové databáze a ty je bezpečné smazat, protože jaksi Defender už je odinstalovaný.2. Nějak nechápu tu poznámku z buildem 10240, návod jsem dal na build 14393, na buildu 10240 ty názvy balíčků budou jiné a i seznam balíčků možná bude jiný.3. Tak je jasné, že může nastat případ, že nějaký balíček (a třeba program v něm), může vyžadovat jiný balíček (a třeba program v něm). Jenže to by se jaksi projevilo tak, že by něco nefungovalo a info by bylo i v systémovém logu. Jenže všechno funguje a nic Defender nepotřebuje. A v systémovém logu najdeš tak jedině informační dotaz wmi na třídu Defendera, která neexistuje, což wmi docvakne, že jaksi Defender na počítači není (to píšu po paměti, už si nepamatuju co to bylo za hlášku, ale ta hláška není něco co by mělo něčemu vadit).3. Ano, systém pracuje dokonale a to, že s těmito metodami nesouhlasíš je tvoje věc, vyzkoušej a uvidíš. Za chvíli to bude ale nutnost, protože na Windows 10 Microsoft toho balastu nahazuje čím dál víc a člověk hromadu věcí nepotřebuje. A kdyby byl v něčem problém, tak by nebyla na netu hromada návodů na odstraňování nepotřebných balíčků a i rovnou hromada Windows 10 lite instalaček.4. Když už jsme u toho a ty jsi tak chytrej, tak mi tedy napiš co z windows způsobí crash nebo nestabilitu kvůli chybějícímu defenderu. Nebo to nemusí být jen defender, ale i jiné nepotřebné balíčky jako retaildemo, speech - ime, FaceAnalysis, onedrive, WinSATMediaFiles, Adobe flash, nebo klidně i cortana + search2 atd. A jen poznámka, nemyslím tím nějaký balíček, který od pohledu by měl zůstat v systému.

Jo a ještě, balíčky (packages) jsou od toho, aby se instalovaly, ale i odinstalovávaly, od toho tam jsou jako balíčky. A ty balíčky jsou hezky propojené i s aktualizacema, například když odinstaluješ Defendera, tak se odinstalují i všechny aktualizace na defendera (jako myslím aktualizace programu) a následně se už defender neaktualizuje (prostě všechny mum na defendera v aktualizaci se přeskočí).

... a co si nejsem jistý, ale tipuju, že to asi ničemu nevadí, je to, že přímo integrované ovladače (nezačínající na oem) ve windows 10 se nedají odinstalovávat přes dism, což nechápu proč to není povoleno. Například ntlite je maže natvrdo, prostě udělá seznam a pak ty soubory natvrdo vykope. Co se ale divím je to, že neupraví seznam v reghive DRIVERS (takže nevím jestli jej mám upravovat nebo rači ne). No ale nejspíš to ničemu nevadí, jinak by to tam upravoval Takže se chystám i na ovladače To je taky hazard? Tiskárny, modemy a kdo ví co ještě pude dopryč

Nepises proc jak a nac ... Ale moznahttps://www.dasm.cz/clanek/jak-z-windows-10-u...