» Poradna » Windows (a jiné OS)

Vypnutí displeje a režim spánku u tabletu s Windows 8.1 with Bing (stahování)

Dobrý den. Koupil jsem tablet Prestigio Visconte Quad 16GB PMP880TD se systémem Windows 8.1 with Bing. Chci ho používat na stahování a na to nepotřebuji zapnutý displej. Jenže nastavení vypnutí displeje je zde nějak automaticky spojené s přechodem do režimu spánku. I když je režim spánku nastavený na NIKDY, tak po nastavení vypnutí displeje třeba na 1 min. se potom ta samá hodnota objeví i v nastavení režimu spánku. Obráceně taktéž. Ne hned, ale po refreši, nebo opětovném najetí na okno. A je po stahování. Opravdu je to tak hloupě udělané, že lze stahovat pouze se zapnutým displejem? Je to stejné jak na baterii tak s nabíječkou. Má někdo podobnou zkušenost případně radu jak vypnout jen ten displey? I když moc nedoufám. Díky za případnou odpověď.

Odpovědi na otázku

1. Ve všech win. co jsem viděl to jde nastavit nezávisle...2. Displej jde vypnout i ručně (Fn + F6) takže nemusí být během stahování zapnutý.3. Zkus použít malou utilitku http://www.downloadcrew.com/article/25055-sleep_preve... která zabrání uspání, ale dovolí vypnutí displeje.4. Provedl bych kontrolu syst souborů (sfc /scannow)

Dobrý den, měl jsem XP a teď 7, na klasickém PC a notebooku. Všude to šlo vždy nastavit nezávisle jak říkáš. Ale tady možnost NASTAVENÍ VYPÍNÁNÍ DISPLEJE, která je normálně umístěná hned nad NASTAVENÍ REŽIMU SPÁNKU, vůbec není. V nastavení režimu spánku lze jít pouze do ZMĚNIT POKROČILÉ NASTAVENÍ NAPÁJENÍ - ZOBRAZENÍ - VYPNOUT OBRAZOVKU PO. A to se synchronizuje s tím spánkem. 2. Na klávesnici u tohoto tabletu tlačítko FN ani F6 není. Jenom písmena, číslice a pár znaků. FN nemám ani na klasické klávesnici k PC. Takže nemůžu vyzkoušet. FN jsem viděl jemom u notebooků. 3. Utilitku jsem zkusil a nefungovala. Zkoušel jsem ještě Turn off LCD a taky nic. 4. U toho posledního bodu nevím o co jde. Nejsem zas tak zběhlý v těchto věcech. Každopádně díky za snahu poradit.

Zkus ještě http://www.thewindowsclub.com/screenoff-turn-off-window... nebo http://www.howtogeek.com/howto/windows-vista/creat... nebo http://www.dekisoft.com/mou.phpnebo si vytvoř si na Ploše zástupce pro příkaz: %systemroot%\system32\scrnsave.scr /s

pomocí příkazu (cmd jako správce):powercfg.exe -change -monitor-timeout-dc 5 (5 = počet minut do vypnutí disp.)nebopowercfg.exe -change -monitor-timeout-ac 5

Tak příkaz powercfg.exe -change -monitor-timeout-ac funguje perfektně na mém stolním PC u kterého sedím. Teď ještě ten tablet. Vyzkouším

První funguje u tabletu, druhý u PC. Jenže......Je to stejné jako bych to nastavil normálně v NASTAVENÍ VYPÍNANÍ DISPLEJE. Které ovšem u mého tabletu zcela chybí. Zapnu stahování, režim spánku nastavený na NIKDY, zadám příkaz do řádku, nastavím 1 MIN. Tablet se po minutě vypne, znovu ho po chvilce zapnu, stahování stojí a v režimu spánku je místo NIKDY hodnota 1 MIN. U PC také, jenže jenom v nastavení vypínání displeje, režim spánku má svou hodnotu tak jak to má správně být. Ten zástupce s příkazem %systemroot%\system32\scrnsave.scr /s funguje skvěle. Ale není to vypnutí displeje. Je to jako spořič obrazovky, černá plocha bez ničeho, který v tomto tabletu je nainstalovaný. Podsvícení displeje zůstává pořád zapnuté. Aspoň to funguje na kliknutí. Pokud se mi podáří nainstalovat, tak vyzkouším ještě některý program z těch odkazů výše. Ale myslím si, že tady je PROBLÉM V SAMOTNÉM WINDOWS, protože NASTAVENÍ VYPÍNÁNÍ DISPLEJE tady úplně chybí. Takže můžu instalovat co chci, ale vypnutý displej = režim spánku. Což je teda opravdu zklamání. Ještě by mě zajímalo jestli je to třeba jenom u tohoto, nebo u více levných tabletů s Windows 8.1. Díky za rady.

On ten zapnuty display ma pri jakemkoli intenzivnejsim stahovani stejne uz celkem zanedbatelny vliv na vydrz. Pokud o ni jde.To vypinani displaye by ale vskutku melo byt spravne zcela nezavisle na spanku. :o(

To si také myslím. Proto jsem koupil tablet s Windows, aby fungoval jako PC. Android neznám, žádné zařízení s tímto systémem jsem zatím neměl. Tam se to prý řeší jenom v nastavení wifi, aby fungovala dál i po vypnutí displeje. Tablet se nepřepne do režimu spánku, co jsem tak zběžně četl. Samozřejmě můžu zeslabit jas na minimum, nebo zapnout spořič obrazovky černou plochu bez ničeho, který je v tabletu na výběr. Ale protože z PC a notebooku vím, že to jde, tak by mě zajímalo proč to u tohoto tabletu nejde. Případně jestli to tak je i u jiných tabletů s Windows 8.1