» Poradna » Notebooky

Vypínání notebooku při hraní hry

Mám notebook značky Asus Eee PC 1201N, 12" s: Windows 7 Ultimate procesorem: Intel Atom N270, 1.60 GHz RAM: 3 GB Typ systému: 32bitový NVIDIA IONStáří notebooku - 4 roky, má nově přeinstalovaný OS Chtěla jsem si na něm zahrát hru The Sims 3 a 4, ale když jsem hry spustila, běžela jakási načítací obrazovka, která se dá ESC vypnout, ale než jsem se dostala do hlavního menu nebo jak se tomu říká, kde se dá spustit hra nebo jít do nastavení hry tak se najednou v mžiku vypnul celý notebook, udělal zvuk jako cvak a vypnul se. Po zapnutí byla vidět obrazovka s klasickým černým pozadím a že probíhá spouštění systému Windows, po tomhle se ukázala obrazovka kde byly dvě volby - 1. Spuštění nějakého testu nebo jak to přesně bylo, už nevím a u toho bylo (doporučeno). 2. Spustit systém běžným způsobem, tak sem zvolila 1. možnost a a ukázala se jiná obrazovka kde bylo okýnko jako z Windows 97/2000/XP ve kterém se psal anglický text, ale během procesu, kde se něco načítalo se vypnul celý notebook. Než se vypnul, tak byl teplý a hučel.Zase jsem ho zapnula, opět se ukázalo to stejné co jsem popsala, ale taky se ukázala modrá obrazovka s textem a ke konci obrazovky běžěly procenta, pak obrazovka zmizela a takhle se to děje po každé, když spustím nějakou staženou hru. Notebook taky bývá teplejší a trochu hučí.Jestli se s tímhle někdo setkal a ví, jak to vyřešit, budu ráda za každou radu.

Odpovědi na otázku

To je jako kdyby jste chtěla poradit, jak z pouhých brambor uvařit svíčkovou na smetaně.

Opět provokace?!Pirátský windows!VGA v tom netbooku nesplňuje požadavky těchto her! (vlastně celý netbook)

Než si koupíš nějakou hru, bývá dobrým zvykem si zjistit, jestli máš na ni odpovídající hárdwér

Notebook jsem nikde nekupovala, dostala jsem ho od známé, která ho už nechtěla a bylo mi řečeno, že se na něm prý hrála nějaká náročnější hra a vydržela přes dvě hodiny bez jediného pádu či vypnutí ntb.

Hele, ani to nezkoušej, ten notebook je starej nevýkonnej křáp a tyhle hry stejně neutáhne.A vypíná se ti proto, že je v něm prach.

Když ho vyčistím stlačeným vzduchem, už se vypínat nebude? A když ho dám do servisu, aby mi do něho dali lepší procesor, aby byl na hry výkonnější, tak to pomůže?

Bude se vypínat, protože tam zřejmě stejně nebude teplovodivá pasta a bude potřeba jí tam dát znova. Stlačený vzduch se u NB nepoužívá, protože akorát nažene prach dovnitř a nevyfouká ho to.V notebooku se procesory nemění, zvláště u tohoto levného šmejdu z Mountfieldu(ano, výkonem odpovídá notebooku zdarma k sekačce).

Notebook jsem nikde nekupovala, ale dostala jsem ho od známé, která ho už nechtěla používat a prý se na něm hrála nějaká náročnější hra, která vydržela dvě hodiny bez pádu či vypnutí notebooku. Co je teda lepší použít na odstranění prachu? Vysavačem bych to nedělala, protože by se mohly i při vypnutém ntb poškodit součástky. Prý se doporučuje ten stlačený vzduch (kompresor)

Vyčištění rozhodně neuškodí, ale procesor měnit nelze.

Takže ho můžu vyčistit i sama stlačeným vzduchem? Vysavačem ho vysávat nechci kvůli statické elektřině a místo vysávání prachu ven, do něho foukám vzduch. Někdo mi tady psal že prach nemám vysávat tím stlačeným vzduchem, že se do notebooku i přes ten stlačený vzduch dostane prach, tak nevim čemu věřit... co je teda 100% lepší na to, aby notebook nehučel a nepřehříval se? Horký nebo vařící není vůbec.A ještě chci upřesnit, že to je značka Asus Eee PC 1201 NL ION.Třeba na alza.cz o něm píšou kromě jiného info, toto: Vzhledem k použitému čipsetu NVIDIA ION nabízí tento netbook nadprůměrný grafický výkon, takže si můžete zahrát počítačové hry. Když to tam píšou, jaké hry se teda na něm dají hrát, když né např. Sims 3, 4, Diablo III, Mass Efect 3 a jiné podobné hry?

třeba miny nebo pong jsou také počítačová hra, to ti na tom určitě poběží.

A když bych měla notebook klasický 15.6" s Intel Core i 3 nebo i 5, tak mi na něm hry jako Sims 3, 4 a jiné graficky výkonnější hry poběží bez problému?

Minesweeper a Solitaire by to melo utahnout.

Windows 7 Ultimate Intel Atom N270, 1.60 GHz Dále číst netřeba. Zkoušet hrát hry na něčem takovém je holé šílenství. Nic jiného, než upečení nelze čekat.

ten notebook je starý mam taky problém u hry left4dead2 ale smiř se stím, ty stárneš notebook stárne a neutáhne hry jak za mlada a 4 roky je na notebooky hodně dost neni to stolák.