» Poradna » Notebooky

Výpadky wifi Lenovo G580

Zdravím,u notebooku Lenovo G580 mi velmi často vypadává wifi, téměř každých několik minut (většinou pomůže odpojení a připojení). Wifi mám přes VDSL modem Zyxel VMG1312. Ostatní zařízení jedou bez problémů (několik ntb, tablet i mobil). Přes kabel, usb tethering z mobilu,.. internet funguje bez výpadků. Zkoušel jsem aktualizovat ovladače wifi, aktualizovat Win na 8.1, nastavit statickou IP adresu, měnit kanál wifi, vypínat IPv6, měnit mod z bgn na bg,.. Myslel jsem, že bude opravdu nějaký problém s wifi adaptérem, ale ntb jsem vzal na jinou wifi a tam jen několik hodin bez výpadku. Napadá vás, kde by mohl být problém? Díky.

Odpovědi na otázku

Problem moze byt v polohe. V inej casti bytu ten book chodi ?Ak nie, tak bude potrebne sa hrajkat s polohou a zaroven s vysielacim vykonom wifi karty v pocitaci, alebo aj AP/Routra.

V poloze problém nebude, vypadává to i v bezprostřední blízkosti routeru.

Vypadava ti wifi (odpoji sa) ? alebo len ti prestane fungovat Internet ?V druhom pripade vyskusaj to co radi SGvagon.V prvom pripade vyskusaj ci funguje ping na router.

Vlastním G580 s Core i5 Ivy Bridge, 8 GB RAM (původně 4GB), 500 GB HDD a Nvidia GeForge GT635M 2GB grafickou kartou. Jedu na Windows 7 Professional 64bit a problémy s WiFi nemám ani na delší nebo bližší vzdálenost.Jaký používáte antivirus? Jaké zabezpečení má Vaše WiFi? Případně zkuste provést diagnostiku adaptéru přímo ve Windows http://s20.postimg.org/4dg5rcey5/screenshot_104.png .Další možností jak tento problém vyřešit může být nastavením DNS googlu čili:8.8.8.88.8.4.4Je velice možné, že vaše automaticky nastavené DNS ztrácí pakety (kámoš ze Skype měl podobný problém u O2) .

Bylo to opravdu tou O2 DNS, změnil jsem ho na Googlovské a už to jede v pohodě. Dříve jsem to zkoušel nastavit jen na routeru, nenapadlo mě, že musím i na samotném ntb, to byla chyba. Díky.

dobry den, mohl byste prosim popsat toto reseni pro amatera? narazim na stejny problem a nenachazim reseni ... kde vsude se ma prosim zmenit DNS?moc dekuji za info

Zdarvím, mně pomohl tento článek ;) http://www.lenovoblog.cz/2014/11/problem-s-wi-fi-i... Řešení je skutečně jednoduché. Stačí nastavit ve správci zařízení agresivitu signálu pro wireless připojení. (viz. odkaz)