» Poradna » Web a internet

Vypadává síť wi-fi

Dobrý den,mám dotaz ohledně wi-fi. Bydlím v domě kde je víc lidí a půlce dělá to samé problém jako mě. Druhé půlce to jde normálně. Teď k problému. Koupil jsem si nový Notebook a když se připojím na wi-fi tak mi pořád padá. Někdy je to jednou za minutu a jindy to drží třeba půl hodiny a pak to vypadne. Buď to ukáže, že se odpojila wi-fi a hned se připojuje nebo to ukazuje, že internet není k dispozici. Většinou to trvá cca 10-20 sec než zase naběhne. Našel jsem si nějaké návody ale nic nefungovalo. Ze stránek intel jsem si stáhl nejnovější ovladače wi-fi karty a trochu se to zlepšilo ale pořád jsou výpadky. Router sem resetoval několikrát a i zkoušel starší a novější ovladače a pořád nic. Na mobilu mi ale internet nepadá. Kabelem to připojit nemohu tak pro mě byla jediná možnost sdílet wifi přes mobil do notebooku ale bohužel mobil přestal fungovat. Už nevím cos tím a tak prosím o radu. Děkuji moc za případné rady.

Odpovědi na otázku

Blbej router. Chce to líp zasíťovat barák. Ideálně AP do každé vytížené místnosti, do nich 1Gbps kabel a kvalitní router.

Díky za radu. Promluvím s majitelem aby vyřešil pokrytí a nový router.

tak jestli to není tvoje, tak těžko říct jestli se mu bude chtít jít do zasíťování, zřejmě to bude starší barák, novostavby mají aspoň nějaké zásuvky už ve zdech ... a nejlepší je ten prostor vidět a navrhnout řešení na místě, zkus sehnat nějakého síťaře, je jich všude plno, stačí koukat po střechách

Nejako nechápem ? Aké WIFI ? Ten internet je tvoj , alebo nejaký "barakový" a správca je majiteľ domu . Potom to nie je WIFI. Lebo podľa mňa WIFI je -provider- antena -tvoj modem - tvoj PC, NB, mobil. Ale majiteľ domu tam nie je!

Je to společný internet pro 4 pokoje ale přes jeden router.

Router s tym nema nic spolocne, je to problem ovladaca. Taketo padanie je dosledkom velkej chybovosti prenasanych dat na wifi. Vsetky wifi v dosahu sa navzajom ovlivnuju a ovlivnuju sa tym viac cim viac je ich za stenou a cim viac ich je za viacerymi stenami. Zalezi tiez na tom ci ostatne wifi vysielaju, alebo su ticho. Bohuzial takto funguje wifi a pokial ovladac nieje napisany presne na riesenie tohoto problemu, tak to bude padat a padat. Tiez je dolezita sila signalu. Castejsie to bude padat ak je signal slabsi ako -70dBm.

Jestli mohu poprosit jaký ovladač by byl vhodný na tento adaptér Intel(R) Dual Band Wireless-AC8260. Síla signálu je plná a ovladače sem zkoušel i nejnovější ale pořád mi to dělá to samé. Děkuji za radu.

Taky, ktory ma opravene padanie. Existuje tiez moznost, ze ho treba len spravne nastavit. Bohuzial ja neviem co vsetko sa v nom da nastavit. Ak by som vedel ake nastavovacie volby su v nom pristupne vedel by som povedat, ci je to mozne vylepsit.

Mozem ovsem doporucit vypnut BlueTooth. Existuje moznost, ze to pada ked sa pokusa vysielat BT do spolocnej anteny, ktora sluzi aj pre wifi.

Zasekaná pásma prostřednictvím UPC Wi-Free?