» Poradna » Notebooky

Výměna procesoru

můžu nějak vyměnit procesor u notebooku HP 17 (17-x001nc) když už jaký by jstedoporučili?

Odpovědi na otázku

Ach jo, pokolikáté už ? Notebook není , až na specializované a také pěkně drahé vyjímky, stavebnice.Teoreticky by šel CPU vyměnit, ale otázka je jestli bude dostačující stávající chlazení.Tento ntb se prodává od základního Pentia s TDP 6w po i7 s TDP 45W.Pochybuji že chlazení bude u té i7 stejné jako u Pentia.

ne, nemůžeš. Jestli chceš měnit komponenty, kup si stolní kompl

Ne, nemůžeš. V těchto levných sračkách s procesory Atom, jsou připájené přímo na desku. Takže nejmelší věco, co jde s CPU vyměnit, je celý notebook. Za tu cenu jsi mohl mít i3, které je úplně něke jinde:https://goo.gl/fUTO46

Rovnou bych doplnil tohle:http://www.cpubenchmark.net/compare.phpCož vysvětluje, proč jdou Xeony do starých šrotů na dračku.

1) bychom, bysme, byste2) procesor je připájený na základní desce, náklady na přepájení jsou asi jako polovina pořizovací ceny

2) I kdyby náklady neřešel (což vzhledem ke koupi "ntb" s N3710 určitě bude), tak Atomy mají jiný socket než procesory i3/i5/i7.

A proč by nemohl vyměnit jeden Atom za výkonnější Atom? Bude tam mít tolik atomů, až z toho bude mít nemoc z ozáření..

Aha, tak teď se dívám, že N3710 je nejvýkonnější Braswell. Takže smolík.