Výměna procesoru AMD A4-3400 APU with Radeon HD graphics

Zdravím zdejší odborníky,chtěl bych vyměnit procesor na pc. Základní desku mám Asus socket T905 (to je nejlepší popis co je na desce napsán). Momentálně mám tuhle sestavu...grafika -AMD Radeon HD 7700 seriesprocesor - AMD A4-3400 APU with Radeon HD Graphics - 2,7GHzRAM 8GBWindows 7 Professional (64 bit)Mám pocit že právě procesor mi to trochu brzdí. Zrovna procesor jsem nikdy neměnil tak si ani nejsem jistej jakej koupit aby to bylo kompatibilní. Každopádně bych chtěl nějaký čtyřjádro vzhledem k tomu že cenou bych to viděl tak 1500-2000. Plánuju ještě měnit grafiku a nekradu :D Díky za rady a tipy, Kuba

Odpovědi na otázku

Nedostatecne info o desce, pouzijte k tomu treba HWinfo, CPU-z nebo neco takoveho. Jenze v kazdem pripade ten upgrade nebude nic extra, ani 4 jadra pro tenhle socket vykonem nijak neoslnuji.

Když nevíme desku, tak se poradit nedá. Nicméně do tohoto stejně nemá cenu dávat ani korunu. I když tam bude 4 jádro, tak to bude zoufalé. Jádra nejsou všechno. Šetřete na nové.Pokud vám to vysloveně nedá, tak by tam měl jít jeden z těchto (záleží na té desce!!!):http://www.svethardware.cz/prehled-desktopovych-proc... Ale jak říkám. I tak to bude z bláta do louže.

Tak CPU-Z pise ze deska je F1A75-V PROchipset K12 bridgediky za info, tak nejak jsem se toho bal ze tomu moc nepomuzu.. holt asi zacnu davat do prasatka

Seznam podporovaných CPU najdeš zde:https://www.asus.com/us/Motherboards/F1A75V_PR... Ale žádný FM1 CPU už se neprodává, takže jedině najít něco levného použitého.

Sporý kancelářský MB. Upgrade CPU nemá žádný smysl. Laciný MB bez chlazené kaskády nezvládne žádný výkonný CPU.VGA je instalovaný nesmyslně, do platformy AMD FM1 nepatří.Co s tím?1) Prodej zbytečný VGA.2) Používej daný PC:a/ ke kancelářské práci;b/ k multimediálním účelům.K tomu je tato platforma určena.3) Pro moderní grafické hry pořiď herní PC podle FAQ:http://forum.zive.cz/viewtopic.phpb/