» Poradna » Počítačové sítě

Výměna interní síťové karty v NB b,g,n za ac.

Dobrý den. Mám dotaz, zda mohu v asi 4 roky starém NB vyměnit a zda to bude vůbec fungovat, síťovou kartu 2,4 GHz v normě b/g/n za kartu 2,4+5 GHz s normou ac/a/b/g/n ?Díky.

Odpovědi na otázku

Jak tam chceš dobastlit anténu?

Technicky můžete narazit na 3 problémy:1) antény - jestli ta stará má 2 antény, a pokud ano, nemusí dobře fungovat na 5GHz2) omezení výrobce - to asi dnes nehrozí, ale někdy výrobce odmítá "cizí" zařízení (IBM Thinkpad, takže už opravdu historická zkušenost)3) BIOS se s ní nemusí domluvit, nemusí fungovat zapínání/vypínáníTakže nejlépe kartu zapůjčit, vyzkoušet a pak teprve případně koupit.

A co je to za notebook? Dobry zvykem notebooku je ze maji whitelist mimo jine na wifi kartu. Takze s tou vymenou to nemusi byt az tak snadne.

NB je Asus X52F, Win 10 Pro 64bit, intel i5, 4Gb RAM, SSD disk Intel. Síťovka Intel Centrino Wireless-N 1000. Anténu nevím, ale určitě na 2,4 GHz.Chtěl bych zkusit: Intel Dual Band Wireless-AC 7260 HMCodkaz: https://www.tsbohemia.cz/intel-dual-band-wireless-...

Tak to zkus. Asusy nepouzivam, takze nevim jestli blokuji jine karty.

Co sa tyka samotneho wifi, tak 11ac, 11a, 11n/5GHz nebude fungovat tak ako keby tam bola dualband antena. Da sa povedat bude to fungovat len na blizko od AP. Ako blizko je blizko zalezi na viacerych okolnostiach.