» Poradna » Počítačové sítě

Vymena anteny routeru

Dobrý večer, chtěl bych se zeptat mám router dlink Dir 301 vim zadna raketa..Domek to pokryje , ale potreboval bych zlepsit signal vedle v dílně.Pomohla by vymena antény za tuto ?http://www.czc.cz/tp-link-tl-ant2408cl-vses... .

Odpovědi na otázku

Zázraky bych nečekal, po průchodu několika zdmi jsou výhody antén s větším ziskem velmi sporné. Navíc bude o to méně vysílat nahoru a dolů.

Ted tam mám 3dbi .Tak chci zkusit minimalne 5 dbi.Než shánět nějáké repeatery..Spíš mi šlo o to jestli nemuzu router vymenou anteny nejak poskodit.

2 dB nepoznáš na kvalitě signálu. Musíš to vyřešit jinak - změnou umístění popř. natažením kabelu a dalším AP v dílně.

??? Veď ide z 3 na 8, aké 2 dBi?

Píše, že chce z 3 dBi na 5 dBi. To jsou 2 dB. Pokud použije anténu v odkazu tak ano, získá 5 dB. Stále je to jako když pšoukne do Stromovky.

Akorát že, když zvedneš na anténě zisk o 3dBm, tak překročíš maximální povolený vysílací výkon o 100% - zvýšíš tím celkový vysílací výkon ze 100mW na 200mW.

takže to bude dělat co ?

Překročíš maximální vysílací výkon 100mW, který je povolen rozhodnutím ČTÚ pro nelicencované pásmo 2,4GHz, budeš rušit všechny v okolí a až to někoho nas*re, tak Ti zastaví před domem měřící vůz ČTÚ.

Tak ju môže dať do wifi adaptera (ak je vstavaný, kúpiť do USB), tam neprekročí nič

Tak tohle je asi trochu zcestná úvaha nebo jsem nepochopil, co tím myslíš . WiFi adaptér je stejně jako WiFi AP přijímačem i vysílačem zároveň. Většinou jsou z výroby nastaveny na maximální povolený vysílací výkon 100mW. Tzn. že jakýkoli zásah a zvyšování zisku výměnou antény za silnější o několik dBi bez toho aby se snížil vlastní vysílací výkon adaptéru má za následek překročení celkového vysílacího výkonu.

S prekrocenim vykonu si nikto hlavu nelame. Defaultne sa po instalacii wifi adapter nastavi na region US, kde normalne vysiela vykonom +27dBm.

Aj wifi adapter vysiela? Beriem, že wifi je obojstranná komunikácia, ale u adaptéra ide o pripojenie sa na router, nie o vysielaní siete. Silnejšia anténa na adaptéri by mala len zvýšiť citlivosť a chytal by aj z vedľajšieho paneláka, ale to by rušenie nemalo spôsobovať. Chápem to zle?

Ano, i WiFi adaptér vysílá úplně stejně jako WiFi AccessPoint, akorát každý jiná data, adaptér si posílá žádost o data a vrací kontrolní součty, atd., WiFi AP mu zase ty požadovaná data odesílá atd. - velmi zjednodušeně. Ale na systém vysílání a přijímání na vlnové délce tohle nemá žádný vliv. Obojí je vysílač a zároveň přijímač.To, co ty máš představu, je princip televizního vysílání - jeden vysílač (TV vysílač někde na kopci) a mnoho přijímačů (TV bedýnek a placek s anténou na střeše). Takhle ale bohužel Internet nefunguje, i když by to bylo krásné.

Nic protoze maximalni vysilaci vykon nesmi byt nez 17dBm.

Mal som pocit, že 21

Na 2,4GHz max. 100mW=20dBm

Jo a jde o vyzářený výkon, takže vysílací výkon se musí umenšit o zisk antény popř. započítat i ztrátu v koaxu.

Výmena antény nepomôže , ale pomôže premiesnenie routera na výhodnejšie miesto .

Porovnaj vyzarovaci uhol. Tato antena ma 15 stupnov. To znamena, ze bude inak ozarovat priestor (v inom uhle). Signal za stenu sa dostava tym ze je ta stena oziarena. Cim menej bude oziarena, tym menej signalu bude. Ovsem tam kde je oziarena je silnejsi signal. V skutocnosti to treba odskusat ci to bude tam kde to potrebujes lepsie.