Vylepšit PC? poraďte

Mám starý PC, které používám pouze na net, filmy a hudbu. Na disku skladuju fotky. Nepotřebuju nic než základní výkon. Poslední dobou se mi zdá, že nároky webu, aplikací atd. se zase posunuly a PC je zadýchané jako nikdy předtím. Ne, že by nefungoval, ale už to všechno začíná trochu trvat. Na průběžné čištění používám CCleaner. Windows 8 64 jsou nedávno reinstalované. Má smysl něco na sestavě měnit/dokoupit? Prosím bez rad typu "šrot hodit z okna" a "PC pod 20 000 nemá smysl". DíkyTyp CPU: DualCore AMD A6-5400K, 3819 MHz (38 x 101)Název základní desky: Asus F2A55-M LK (1 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR3 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)DIMM1: 4 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM (10-9-9-24 @ 666 MHz) (9-9-9-24 @ 666 MHz) (8-8-8-22 @ 609 MHz) (7-7-7-20 @ 533 MHz) (6-6-6-17 @ 457 MHz) (5-5-5-14 @ 380 MHz)Grafický adaptér: AMD Radeon HD 7540D (512 MB)Disk je nějaká klasická 600 GB

Odpovědi na otázku

Koupil bych SSD disk..Měl sem ho v notebooku a hodně mi pomohl.

jj, to jsem četl. Ale ta cena disku je vyšší, než cena celého PC Mělo by smysl koupit nějaký malý SSD na systém a data mít dál na starém HD?

Smysl to určitě mít bude, ten rozdíl bude nesrovnatelný, určitě má smysl koupit už nějaký 120gb, nejlíp 250gb ssd disk, když se pc odporoučí, pořád už budeš mít rychlý disk do další sestavy..

Vylepšit se dá, otázkou je zda se to vyplatí a pté to nechcíplo.Pro využití dualchanelu bych dokoupil 4GB RAM a tvoje deska FM2 ještě "snese" AMD A10-6800K.

aha, díky

SSD oživí každý počítač. Ještě by to chtělo dokoupit RAM. Jinak by tohle mělo na prohlížení webu stačit.

třeba tohle? píšou, že je i pro PC. Musím mít nějakou extra kabeláž? https://www.alza.cz/kingston-ssdnow-v300-120g... u té RAM stačí, aby byla stejný typ a výrobce už není podstatný? nerad bych něco podělal...

Budete potrebovat jeden SATA kabel. K zakladni desce byvaji prilozene 4ks, tudiz byste jeden mel nekde mit. Pokud ne, za pade ho kupte.Staci jakakoli DDR3-1333 DDR3 SDRAM.---SSD dost pomuze. Ale stale jeste zustane pomerne slaby procesor.RAM mate nicmene na popisovane ucely dost, jeji nakup bude vicemene vyhozenim penez bez jakekoli pozitivni zmeny.---Ted, kdyz budete mit na SSD nove nainstalovany OS, je idealni prilezitost prestat pouzivat ten CC xindl. Mozna dokonce zjistite, ze bez toho previta uz se nic zpomalovat nebude..

SSDCc cleaner je dobrý pro čištění z důvodu ochrany soukromí, pokud má přístup k PC ještě někdo jiný, pro registry holý nesmysl. Někdo dělal pokus s milióny jalových registrů, po vyčištění žádný rozdíl. Je to dobrý si tak leda nabořit systém.

teď nevím, má teda nebo nemá smysl kupovat druhou 4 GB RAM? Má ten dual channel smysl využít? Zaktualizoval jsem BiOS a int. grafika ma ted 768 MB, čímž zbývá 3,2 Gb dostupné RAM. Taky jsem v BIOS prepnul na "nejvykonnejsi mód". Zvedl se takt procesoru. Prošel jsem, co běží na pozadí a zakázal vše, co není nutné. Uzivatelsky je ted vykon na moje potreby ok (rychlejsi spouštění BS Player, Winamp, chrome...)

Jak už psali kolegové:v sestavě chybí systémový SSD.Fatální chyba:"používám CCleaner"=> OS je zničený.Co s tím?Instaluj W7 do čistého SSD.W8 není použitelný OS.