Výkonný amd procesor

poradte cenove dostupný amd procesor s výkonem intel core i7, do herní sestavy

Odpovědi na otázku

o trošku slabší nataktovaný FX 8350

fx8320, poradna deska, poradny chladic (nejlepe dusik :D ) a nataktovat co to jde. pak mas vykon na 1 jadro stejny jak u i7 a na vsechny budez o neco lepe. vyjdeto sice na vic nez 2 i7 (vcetne provozu) ale to se FAKT VYPLATÍ. nebo dej celeron a stahni http://www.glarysoft.com/glary-utilities-pro/ AŽ 800%

http://www.czc.cz/amd-vishera-fx-9590/13539... některejch testech dava skoro stejny vykon ale v dalších se poropada,nejsem amdfil a ani intelofil,ale amd nema cpu na vykonově srovnatelny s intelem,pokulhava cca 10-20procent pod intelem ale za to ma skvělou cenu,

prachy za zdroj (minimalne 3000 za kvalitni) a chladic (2000 take minimum) a draha kvalitni deska (ne vsechny jsou na nento super vařič stavene = 4000) muzes koupit i7, desku za 2500 a chaladic za 800 a si na stejne urovni, ale i7 je na tom pak lepe. nejen spotrebou, ale i vykonem

ale budeš na tom variť kafe nonstop? Alebo uvaríš a vypneš PC?

Vařit kafe tak možná na tobě. Zase to netopí jako v zimě kamna. Navíc intel má 85w a amd 125w. 40w to není moc.

sker spomínal FX 9590, takže ja som reagoval na 220W CPU a to už musí dávať teplo... Takže nie +40W, ale +135W

To jo, to máš pravdu na něm bych mohl vařit vajíčka. Dobrej na topení v zimě. To jen tak neuchladiš. Musiš mít bud chladič za 2000kč a víc nebo vodní dělo. Ale mít to zapnuté třeba 10 hodin denně tak asi hodně peněz za el. proud. Nevím fx 8350 stačí, fx9000 trošku přehnaly. Ještě udělat fx 10000 s 300,400w a 6GHz a můžeš topit i sousedům. Radši at udělají nové fx s 28,22nm.

(ne)omluva přijataDosť ma prekvapuje slušný eshop v KE, kt. má na hlavnej stránke flash reklamu s textom: "4 sú dav, 8 armáda. FX9000". Kto chce drahý pretaktovaný FX8350, keď môže mať lacný FX8350, kt. si pretaktuje zadarmo sám?

jen jsem odpověděl na otazku,a maš pravdu fx 8320 dpstat dobrej kus nataktovat ho na maximum spolu z vodnikem tak se dostane skoro na uroven I7 ale jinak ne,ale stím že jak budeš taktovat tak nejen že bude topit jak blazen ale chipset se bude vic přehřívat a to nemluvím o napajecí kaskadě ktera dostane zahul,tím se bude zkracovat životnost desky,raci bych vzal 9++++ serii kvalitní desku pro danej procak a nic netaktoval,na měsice to vydží ta tva fx 8+++ ale na roky rozhodně ne,a nezajima mě že si člověk nekupuje procak na roky,člověk co aspon trochu mysli tak koupí procak aspon na dva až čtyři roky,a spousta lidí si myslí že když si koupí desku kde je papirově napsany podpora fx 8320 tak si i tež myslí že nebude vadit když si to přetaktuješ na hranici vzduchem chlazení a bude to fungovat nonstop i po zaruční lhutě,momentalně čina a spoluprodejci čipu tranzistoru jsou spolu sjednoceny v ohledu životnosti a maj přesně vypočitanou danou teplotu na danou vydž,jestli je procak stavěnej jen na 70stupnu a budeš ho trapit okolo 60-70 stupnu u hraní her a konverze videa vydrží ti je 2 až dva a pul roku vic ne,už vídím jak by prodavaly něco za co bys nemusel pak kupovat drahej chladič a budes to i tak provozovat ve vyších teplotech 3-4 roky aniž bys musel od nich něco dal kupovat

"raci bych vzal 9++++ serii". Pozri sa na cenu CPU+MB+vodnik a pochybujem, že budeš pod cenu i7+MB+chladič (mám pocit, že slušné začínajú na 600Kč), nehovoriac o spotrebe 220W oproti 95-100W

to je pravě ono,nejsem fanda intel sam mam amd ale prostě intel je ve vykonua spotřebě procaku lepší

Cele tohle vlakno je o tom, jak za kazdou cenu pouzit technicky i financne nevhodne reseni. Respektive jak predstirat tak nesmyslny krok a vyvolat tim flamewar.

nevim ted co tím myslís ale jen řikam to co je jasne s pousta ohledech,a to že intel je prostě lepší v hrubým vykonu,ale je o mnoho dražší než je amd kterej ve vykonu pokulhava o 20-30procent celkově ale zas nabídne lepší cenu za cenu žraveho a topneho procaku

Mas nejaky opravdovy duvod chtit AMD nebo jenom prudis? V tehle kategorii je i7 prakticky vzdy lepsi a na hrani stejne dava vetsi smysl i5, obzvlaste pokud resis penize.(Pro jistotu - mam AMD v pracovnim linuxovem stroji, kde smysl melo, a rozhodne nejsem fanda ani jedne strany.)

fx 8350 je dobrej, chladím ho chladičem za 1100kč a max teploty kolem 55 stupnů.Desku aspon za 3000kč a zdroj 650w seasonic.

AMD FX-8320 na stock frekvencích. V moderních hrách, které využívají více jak jedno, dvě jádra. Ale naskýtá se jiná otázka, s jakou grafikou to chceš párovat? Protože mezi FX-6300, FX-8320, FX-9350, i5-3350P, i5-4670K, E3-1230V2, i7-4790K, i7-4930K není do grafik výkonu GTX780Ti zásadní rozdíl. Až tam začíná pomalý odstup, který už například na Radeon HD7990 jde již znát (v brutálních rozlišeních).

fx 8350 třeba r9 280 i r9 290 utáhne v pohodě. Pak už máš jen r9 295 tedy dvě jádra. D

Dyť to říkám.

AMD a Výkonný jsou dvě slova, která se navzájem vylučují.

AMD nemá k i7 nic konkurence schopnýho, ale i7 je na hry zbytečná, ten výkon nepoznáš.. Takže bych koupil FX8320 (která stojí o litr míň než nejlevnější i5), která v pohodě konkuruje i5 a v lecčems ji strčí do kapsy. Ten procesor zvládne vše co se her týče naprosto s přehledem, já mám FX6300 a na limit u her jsem ještě nenarazil...