» Poradna » Notebooky

Výkon levných notebooků

Ahoj všem.Kupuji levný noťas - max do 10 tisíc.Spíše vybírám podle RAM a typu displeje. Chtěl bych 8GB a matný povrch obrazovky. Nejsem zase tak náročný ale i tak se zeptám jaký bych měl vybrat procesor. V nabídce jsou Intely N3710 nebo AMD Quad Core A8-7410. Čert se v tom vyzná.Co byste doporučili?Díky

Odpovědi na otázku

Výkon levných notebooků naznačuje už název jejich CPU - "N" = Nebrat! A AMD je v noteboocích mimo hru už nějakou dobu (ale blýská se na lepší časy). Do 10k je lepší se podívat po nějakém repasu. Bez problémů seženeš manažerské notebooky Dell / HP s i5-3xxx, 4-8GB RAM a SSD diskem, které mají výkon úplně jinde a vydrží podstatně déle. Nejsou to totiž levné plasťáky vyráběné jen na záruku, ale pracovní stroje, co něco vydrží.

Aha. To jsem sice v plánu neměl ale je to zajímavý.Jenže co ty baterie? V repasech to asi bude sázka do loterie.Co třeba tento? https://www.pocitarna.cz/notebooky/samsung-np270e5e/

Zatím, co tady někdo psal o repasech, baterie byly vždy v pořádku.

V počítárně jsem bral několik T430 od Lenova. Dojel jsem si a vybral na místě, do kusu v nejhezčím fyzickém stavu jsem přesunul rozšířený 9článek s opotřebením 7 %. Když použiješ tlačítko hledat, tak najdeš kompletní rozbor, co jsem tu všechno psal.V zásadě bych doporučil se zaměřit na manažerské řady HP, Dell, Lenovo - prostě bytelná konstrukce s hořčíkovým tělem a kouknout na stránky výrobce, zda jsou podporované -> ovladače a mají pravidelné aktualizace (což třeba T430 má). Obloukem bych se vyhnul rádoby herním a multimediálním modelům - je to obvykle celé z plastu a jediný kov jsou klouby a obvykle jsou ošoupané, protože pot z rukou rozpouští barvu.

To je přesně to, co bude mít podstatně lepší výkon než jakýkoliv levný noťas ve tvé cenové kategorii.

Sic málo používaný,brž dvakrát jsem ho hodil po manželce(se už nenapíše).

Jedinej problem je ze vyhodi prachy oknem, neni k tomu zaruka. Proto je lepsi koupit od firmy, kterou zivi repasy a dava na to 1r zaruku a u nekterych jde levne prikoupit i druhej rok.Neni neobvikle ze dostanes prachy a jsi bez notesu, ale je to dost slusna varianta, porad lepsi nez notes co se na win s antivirem a nejakejma blbostma tahne jak slepejs, pripadne to chcipne po zaruce nebo se to jde nekolikrat na reklamaci.Obecne se na repas nenadava.Osobne mam lenovo thinkpad t430, coz nezaostava v cpu za vykonem dnesnich a je slusne vybavene.Asi bych hodil oko co ma gigacomputer a drzel se lenovo thinkpad t430/t420/t520, pripadne nejake hp elitebook, dell. Do 10k neni problem 8gb ram, i5, ssd, usb 3, .... Proste manazerske stroj v plne palbe. Holt se vyplati brat jen ty s integrovanou grafikou.

Tu mas porovnania notrbookovych procesorov.https://www.notebookcheck.net/Mobile-Processors-Benchma... Cim je pricesor nizsie tym ma mensi vykon.

Nemá cenu porovnávat výkon procesorů podle nějaké tabulky. Podstatné je, zda bez problémů zvládne, co na notebooku bude chtít dělat. Pro běžné surfování a psaní we Wordu /OpenOffice není potřeba žádné dělo. Spíše bych se zeptal, co s notebookem bude chtít dělat a jakou má představu o ceně. Určitě by měl jít do SSD i kdyby ho měl koupit zvlášť.

Jenomže ty nejnižší procesory mají problém i úpravami a samočištěním aktualizací z Windows Update (výkon procesorů je pod kritickou mezí toho, co je potřeba).

HP 255 G5 by se ti mohl líbit za 9 990,- Kč AMD A6-7310 (2GHz, turbo 2.4GHz); 4GB RAM DDR3; 15.6" FullHD displej (1920x1080 bodů); grafika AMD Radeon R4 series; 128GB M.2 SSD; DVD±RW mechanika; Wi-Fi ac, Bluetooth, 3x USB (1x 3.0), HDMI, VGA, kamera, čtečka paměťových karet, zvuk DTS Studio Sound; operační systém Windows 10 Homehttps://www.czc.cz/hp-255-g5-stribrna/198944...

A co tento: ?https://www.mall.cz/notebooky-uhlopricka/leno... Využití - jen internet a práce.

Tak aspoň ten. A až budeš mít naspořeno dalších 2600,- kup do něj SSD disk a bude to v optimálním stavu.