» Poradna » Programy

Výhružný email od MICROSOFT na nelegální software Win XP

Tenhle email dostal jeden můj známý. Může někdo poradit???? DíkyDobrý den,na základě zjistění bezpečnostního odboru společnosti Microsoft Česká republika,který ve spolupráci s Ochranným svazem autorským (OSA), České obchodní inspekce (ČOI), Mezinárodním sdružením na ochranu autorského práva (IPALO), Recording Insdustry Association of America (RIAA), Odborem počítačové kriminality Policie České republiky a Oddělením počítačové kriminality INTERPOLu - bojuje mj. proti šíření softwarového pirátství a dohlíží na dodržování licenčních podmínek, potřebných k legálnímu provozování softwaru společnosti Microsoft Česká republika,jsme byli upozorněni, že kopie operačního systému Windows XP Proffesional s licenčním číslem 55703-641-7472861-23566, kterou máte nainstalovanou na Vašem počítači, je nelegální.Mohli jste se stát obětí softwarového pirátství - tímto prosíme kontaktujte naše právní oddělení buďto elektronickou poštou na adrese security.microsoft@email.cz nebo na telefonním čísle +420 257 216 319 (každý pracovní den od 8:00 do 20:00) - kde Vám bude doporučen další postup k ověření pravosti Vaší kopie operačního systému a v případě její nelegálnosti i další kroky.Při jednání vždy uveďte číslo: 0318 649 641 pod kterým, je Váš případ veden.Rovněž Vás tímto informujeme, že celá záležitost byla předána patřičnému policejnímu oddělení příslušící místu Vašeho bydlistě.Dále Vás upozorňujeme, že pokud máte úmyslně nainstalovanou Vaší kopii operačního systému nelegálně a vědomě ji používáte, může být tato skutečnost kvalifikována jako trestný čin Porušování autorského práva podle §412 TZ, Neoprávněné nakládání s autorským dílem §414 TZ či dokonce Krádež §147 TZ.Pevně věříme, že se celá záležitost vyjasní k oboustranné spokojenosti.za právní oddělení společnosti Microsoft Česká republikaMgr. Vítězslava Masnásecurity.microsoft@email.czMicrosoft s.r.o.BB Centrum, budova AlphaVyskočilova 1461/2a140 00 Praha 4

Odpovědi na otázku

S cim chces poradit? Ten mail je hoax .. smazat.. nebo jeste lepe.. tento mail (security.microsoft@email.cz) zaregistrovat na vsech porno strankach co znate.

Odinstaluj poslední aktualizaci v ovládacích panelech, nebo se vrať přes bod obnovení a zakaž automatické aktualizace. Jsou další řešení, složitější, hledej a jde o řešit.

nevim, ale myslis, ze Microsoft bude mit vytvorenou free schranku na www.email.cz? A souhlasi alespon to licencni cislo .... zda se mi jako divny tvar 6-3-7-5 - vzdy je 5x petimistne

Děláš si srandu? Microsoft na adrese email.cz?

Zvláště ta emailová adresa je k popukání.

Pánové díkyJakkoli směšně to vypadá, díky. ten email mi neseděl taky. Ale dáte za to ruku do ohně???Přesto díky.

Kdo je legál je vysmátý a nelegál sjíždí Linux

Resp. znáte případ, kdy po někom šli???? A jak???Díky

Zkus si to v praxi. Udej někoho koho znáš a uvidíš jak s ním zacvičí

Jestli to má legální a má nějakej doklad o nabytí, tak ať si trhnou nohou. Jestli to má nelegální a používá k podnikání, tak bych to dřív nebo později legalizoval. Jestli je soukromá osoba, tak bych se z toho nějak vyvlík. KAždopádně si myslím, že je to kec.

mam pocit ze opravdu za to jde dat ruku do ohne ponevadz mam pocit ze kdyz a) harasi zakonama tak by to skoro spis poslali modrakem nez na poloanonymni mail b) pride mi opravdu nesmyslny aby takova velka firma se zisky ktery se pocitaji na miliardy zavedla mailovou schranku na freemailu jen kvuli vyhrozovani trestnim oznamenim. Krom toho tezko se takova sekce bude jmenovat security - to by spis sedelo na neco co se bude zabyvat zaplatama...

Pánové díky za názory

Podívej se do hlavičky e-mailu odkud byl skutečně zaslán.

Taketo nieco tazko mozu posielat, ked uz nieco, tak rovno postou. A obete piratstva su predsa legalni pouzivatelia, ktori su kvoli nemu otravovani aktivaciou, roznymi rootkitmi, tazko prehratelnymi mediami a podobnymi obmedzeniami.

Myslim papierovu postu.

Oddělením počítačové kriminality INTERPOLu - bojuje mj. proti šíření softwarového pirátství a dohlíží na dodržování licenčních podmínek, potřebných k legálnímu provozování softwaru společnosti Microsoft Česká republikaNo kombinace email.cz,interpol,microsoft-ten kdo ten mail posilal myslim mel problem to odeslat aby se neudusil smichy.

zkousel nekdo ten telefon? co najit vlastnika cisla treba na global search.

Jezis klidne ti napisu mail s telefonama z BSA a buhviodkud a presto jaksi u nich nejsem..Zdravy rozum-za a email.cz-rovna se freemail,asi nikde nedelas jinak bys vedel ze firmy a uz vubec ne firmy vetsi nez parta instalateru freemaily nepouzivaj,interpol-zabyva se overovanim pravosti win v CR a honenim uzivatelu s palenymi win,no tak to je dalsi supa,proste neco mezi hoax a pokusem o socialni inzenyrstvi.Rek bych ze to bude koncit ve stylu a na ucet ten a ten zaslete pokutu ve vysi te a te

toto taky nasel globalsearchČESKÉ VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V PRAZE Praha - Dejvice, Zikova 4 tel: 257216319

někdo si z tebe dělá srandu, vůbec nic v tom mailu nesouhlasí - Porušování autorského práva podle §412 TZ, Neoprávněné nakládání s autorským dílem §414 TZ či dokonce Krádež §147 TZ - v trestním zákoně tyto tretné činy pod uvedenými § nejsou, samozřejmě že existují ale pod jinými §. PS:neměj obavu

Zdar, udělal bych to jak to doporučoval kolega...daný email zaregistrovat na co největším počtu pornostránek a vyzváněcích melodií a log do mobilů a na odebírání co největšího počtu newsletterů!!!!!Je to zcela evidentní podvrh!!!...btw nebo to zkus přeposlat přímo na Microsoft do USA  at se taky zasmějou

No ani bych se nedivil kdyby nekdo zaregistroval mail primo tech z bsa.cz na nejaky pornostranky za ty jejich vyhruzny reklamy v radiu .....

Četl jste nekdo podmínky licenční smlouvy? S tím se nedá souhlasit,aby microsoftu měly chodit data z pocítače.Tak ať se nediví že ho lidi kradou.A když si koupí houmy za 3500 a ještě telefonoval za svý (když nemá internet) tak to je už trochu moc.

To by ste se divili, ale ,mám nomrmálně v jednom souboru pro každý případ uložené licenční číslo, kterým jsem aktivoval mé XP.A tak stačila malá kontrola a bylo jasné že to číslo v mailu s tím mým nesedí

Mně zase přišla na mobil tahle SMS zpráva:Ty zasranej hajzle, ty zrůdo, ty svině. Tohle jsi přehnal, za tohle tě dostaneme, ty stará kurvo !!!P.S. Jestli to není Bin Ládinovo číslo, tak to prosím považujte za bezpředmětné. Váš George Bush.Ty tajný služby si prostě najdou každýho. Mám se jim vzdát ?