Výběr tiskárny na fotografie

Dobrý den,plánuju si koupit tiskárnu na občasné tisknutí a převážně na tisk fotek.Prioritou by měla být kvalita tisku za příjemnou cenu provozu (cena barev)Našel jsem tuto tiskárnu která mě zaujala.Chci se zeptat jsetli je tato tiskárna pro mě vhodná popřípadě bych poprosil doporučit jinou.Předem děkuji za radu.http://www.alza.cz/canon-pixma-mg7150-cerna-...

Odpovědi na otázku

Najde se tu někdo kdo tomu rozumí a poradí?

Kup si co chceš - jsou to tvoje peníze... Na "občasné" tisknutí je inkoustová tiskárna nevhodná, sice se říká a píše že zase na fotky je lepší inkoustovka - ale na občasné tisknutí je zase lepší laser, a ve většině případů je i u laseru levnější tisk (při kupování originálních náplní). Sice se to dá řešit alternativama, nebo plněním - což dost tisk slevní, ale laser když nepoužiješ rok, tak se nic neděle a když zapneš tak po zahřátí hned v klidu tiskneš a neřešíš zasychání. U inkoustovek se ti může stát, že po třeba deseti dnech bez tisku může se stát že ti barva zaschne... Potom čistíš trysky, měníš náplně a tím spotřebováváš - tim čištěním - zbytečně inkoust (a to v lepším případě). Takže si srovnej priority - jestli chceš tisknout leně, nebo občas..... Obojí se vylučuje. Ale to vše se dá na internetu najít - jen nebýt pohodlný...

Je že laser v kvalitě inkoustu stojí násobky ... .

Ale na to se neptal.....

Canony tisknou perfektně! Jen si dej pozor aby měl oddělené barevné náplně a pak bych zvážil LAN port (pokud máš doma síť). Přez usb jsi omezený na jeden pc a přez wifi bývá trochu problém s tiskem velkých dokumentů protože to potřebuje dobrý signál.

Na fotky radsej Canon PIXMA iP7250 da sa zohnat za cca 2000CZK (rovnake parametre ako MG7150 popripade na profi Canon PIXMA PRO-100 (ale cena uz je malinko cez 12000CZK)

Nejdem polemizovat nad Tvojim vyberom (sam mam Canon), ale nad prvou Tvojou vetou:"plánuju si koupit tiskárnu na občasné tisknutí"Atramentove tlaciarne (krasny cesky vyraz "flusacky"), maju jednu velku nevyhodu (voci lasseru) a to zasychanie trysiek.To je tema trocha zlozita. Niektore tlaciarne od HP maju trysky integrovane priamo v naplni (a preto su drahe). Ked zaschnu trysky, vymenis napln (Cartridge) a si "za vodou".Canon pouziva lacne (levne) naplne teda len plastovy obal s atramentom. Ale ked Ti zaschnu trysky v integrovanej tryskovej hlave, tak vymena sa rovna cene novej tlaciarne.Este dodam, ze Canon a HP pouziva technologiu "Bubble Jet". To znamena, ze atrament je zohrievany (odporove telieska) a nasledne "vyflusnuty" na papier. Problem je ten, ze "odporove telieska" su chladene atramentom a v pripade, ze atrament dojde sa "odporove telieska" prepalia (znicia).Firma Epson pouziva tzv. Piezoelektrický jav, (kde nie su odporove telieska), ale vycistenie dobre zaschnutej tlacovej hlavy, tiez nemusi byt uspesne.Ked byvas v panelaku (obratenom na juh, ako ja) a pojdes na dovolenku na tri tyzdne (a kovoli zlodejom zavries vsetky okna, ocakavaj v byte az 45°.Najnovsie atramentove tlaciarne maju "super vylepsenie". Tento marketingovy tah som dal do "uvodzoviek" schvalne. Do novych tlaciarni pridali "chip relaneho casu", ktory Vam bude "cistit tysky", aj pocas Vasej nepritomnosti. "Nova tlaciaren Vam nikdy nezaschne" Treba mat tlaciaren nonstop pripojenu na 230V. Chcem vidiet toho chuja, ktory si necha zapnutu tlaciaren, ked ide na tri tyzdne prec.-----------------------------------------------------------------------------Ale ked sa taky jedinec najde, tak zisti ze pred dovolenkou nasadene nove naplne su (pravidla Ukázat celý příspěvek

flusačku stačí po třech týdnech probudit duhovým obrázkem 10x10 bod a jedním černým písmenem (text). Asi máš flusačku na radiátoru :)

Na kvalitní fotky HP inkoust (trojkombinace, ať máš všechno po ruce) 1200,-

Podívej se na tohle (hlavně na ceny originálních náplní dole na stránce):http://www.blacklink.cz/zbozi/brother-dcp-j105-a4...

Brother ma dost zlu kvalitu fototlace. Ale na obrazky na klasicky papier staci. Ak to chce na fotopapier tak canon, epson, hp. S tym ze hp fototlac. vyjde dost draho.

v akci ti vyvolaj fotky 10x15 za 2,40 Kč, máš to do tří dnů... fotit fotky v tiskárně se ti NIKDY nemůže vyplatit

oprava: samozřejmě né "fotit fotky" nýbrž "tisknout fotky"