Výběr tabletu

Ahoj, mám takový trochu dilema.Mám možnost získat zadarmo tablet a mám na výběr. Možnost č.1: Samsung Galaxy Note 10.1 (ten původní, 2012)Možnost č.2: Lenovo Yoga 10.1 HD+Na první pohled jsem si okamžitě řekl, že určitě vezmu to Lenovo, je to sice taky už starší model, ale pořád o dost novější. Má lepší displej i procesor. Jenže pak jsem mluvil s kamarádem, který má právě ten starý Note a on mi říkal, že si myslí, že bych možná měl i vzít ten Samsung. Primární využití totiž v mém případě bude spíš kancelářská práce - tzn. internet, čtení mailů, semtam něco kratšího napsat, kalendář, appky typu evernote, WPS Office atd. Vůbec na tom nehodlám třeba hrát hry apod.No a teď jde o to, že ten Note má S-pen, což vím je nesrovnatelné s jakýmkoliv standardním stylusem a právě na práci se hodí uplně ideálně. A i když je to 2 roky strý model, pořád to už má 2GB Ram a relativně slušný procesor. Ta Yoga zas je ale prostě o 2 roky dál, má lepší baterku, lepší procesor, Full HD displej....Co byste volili vy? Myslíte, že ten Samsung těma parametrama i když horší, ale víceméně pořád stačí? U obou jinak je k dispozici Android 4.4, takže spíš pujde i o ty nástavby, nemám s tím osobní zkušenost a celkově prostě mám trochu dilema co vybrat. Jak jsem psal, mám možnost mít to teď zadarmo, čili cenově není rozdíl.

Odpovědi na otázku

máme jeden ten starý Note 10.1 jako firemní a práce s S-Penem je naprosto výborná. Dá se to např. použít k čmárání poznámek do plánků, na různé nákresky apod. Výkonově podle mne stále OK, zvláště, když ti nejde o hry a nevadí ti, že to nemá FHD displej - mně to teda fakt nevadí.

Pořádně bych si rozmyslel, co na tom budeš dělat. S-Pen u Note je sice skvělá věc, ale kromě specifických aplikací relativně nepoužitelná - hodí se to na různé čmárání, kreslení a podobné věci, ale na konzumaci obsahu jako takovou (tj. prohlížení internetu, emaily, nějaké to kratší psaní) je to využití dost diskutabilní. Osobně bych nejspíš volil Lenovo - jak říkám, S-Pen u Note je výbornej, láká mě to jako geekovina, ale reálně člověk dojde k tomu, že ho nakonec až tak nevyužije - Lenovo je ve všem, kromě S-Penu, lepší tablet (pravda, je taky o něco těžší) a v dlouhodobém hledisku bych to viděl jako rozhodující.

Tak za mě...v červnu jsem si právě ten note pořídil. Byl tehdy ve výprodeji za super cenu a potřeboval jsem tablet k přípravě na státnice. Volba padla právě na něj i proto, že měl ten Spen. S pen je skutečně naprosto nesrovnatelný se standardním stylusem, v podstatě 100% rozeznává moje psaní v ruce a má celou řadu dalších využití. Tablet jako takový je z roku 2012 ale i přesto na něm jede všechno bez jedinýho seknutí. Paměť se dá rozšířit SDčkama, výdrž baterky taky solidní.Co se toho Lenova týče, určitě největší plus je displej a baterka. Je pravda, že na 10 palců ten Samsung už s rozlišením nic moc, jen asi 150 ppi. Na baterku vydrží solidně, ale na Lenovo určitě nemá a poměrně dlouho se nabíjí. Co bych ještě vytknul tomu Samsungu je TouchWiz, jenže otázkou je co má Lenovo, to nevím, ale co naopak je obrovské plus je nedávno vydaná aktualizace na KitKat. Opravdu bych to viděl takto: pokud checš tablet na multimedia, neni se o čem bavit a ber Lenovo. Pokud semtam napíšeš nějaký text, surfuješ po netu, mail, atd. bral bych asi taky to lenovo. Pokud to fakt chceš hlavně na práci, úpravy dokumentů, kreslení apod. pak bych bral Samsunga, který se svýma 2GB ram a celkem slušným procesorem na většinu věcí dnes pořád ještě stačí. Součástí je například i mobilní verze Photoshopu, takže třeba pro grafika určitě lepší volba.Zkusil bych tím pádem trochu zapátrat i po tom jak je to s tou nástavbou. Předpokládám že root asi nebdueš chtít hned dělat a proto tohle může být v konečném výsledku rozhodující faktor. Samsung v tomto ohledu bohužel nic moc... balastu plno a touchwiz zrovna nejsvižnější neni.

tak třeba hodnocení TouchWizu je dost subjektivní. Abych dosáhl stejných funkcí na čistém androidu, tak bych si tam musel složitě docpat spoustu věcí, zatímco takto to mám rovnou a i bez rootu.