» Poradna » Ostatní

Výběr tabletu

Ahojte segra chce nový table nedokazu ji poradit prosím o pomoc...možná něco takovéhohttp://www.czc.cz/iget-family-n7b-bila-poud... tak ti posílám, co bych tak chtěla nejvíc používat.. Co se týče činností na PC, tak já potřebuju dostat se na net, tzn - facebook, skype, gmail, t-zones, internetbanking, možná stáhnout si nějaký film nebo seriál. abych si mohla taky pouštět CD - to nevím, jestli na to je CD romka, asi těžko. paměť velkou tak, abych tam mohla mít hudbu,nějaký poznámky a občas něco málo stáhnout, výstup pro SD a micro SD kartu co se týče aplikací atd tak mít tam kalkulačku, word, excel, photoshop na zmenšení a úpravu atd fotek,asi i antivirák? nějaký hry - malý, třeba jako angry birds, solitare a takový nějaký blbůstky aby to mělo wifi, webku, výstup na klávesnici a myš a aplikace k tomu aby se daly třeba stahovat zadarmoNejsem si jistý který má koupit nevyznam se v tom.

Odpovědi na otázku

tyhle podmínky splní jakýkoliv tablet. Nenapsal jsi cenový strop. Já bych bral vzhledem k výbavě a displeji asihttp://ainol-novo.cz/e-shop/lcd-tablety-ainol/... akorát si nejsem jist, neboť s tím nemám zkušenosti, jak je to s internetbankingem na androidích telefonech (internetbanking na desktopu a v mobilu mám gsmbanking). Některé banky to mají řešené vlastní aplikací.

jo ten cenový strop je tak 2000

jen pro informaci, tablety v této cenové relaci mají mizerný displej, mizerné rozlišení, malou paměť, chybějící OTG, bluetooth...

CD mechaniku nemaj ani netbooky, takže smůla. Pokud chce připojovat klasickou klávesnici a myš (ne ty mobilní bluetooth verze) a třeba flash disky, tak potřebuje něco mnohem dražšího než tenhle levný krám - možná Samsung Galaxy Tab 10.1.Office i Photoshop si bude muset koupit a Android verze rozhodně nemá tolik funkcí jako plnohodnotná x86.Takže z mého pohledu je v tomto případě koupě tabletu pitomost, pokud si tedy nechce koupit x86 tablet s Windows, který ale bude stát kolem 10 000 a bude poněkud těžší...

trochu to doplním: alternativa v podobě kingsoft office je zdarma a dokonce v češtině. Photoshop lze nahradit např. zonerem, který byl nedávno uvolněnhttps://play.google.com/store/apps/detailshttps://play.google.com/store/apps/detailsna připojení klávesnice stačí podpora OTG v tabletu a USB rozbočovač. Alespoň na mém ainolu to funguje.

Takže myslite že to co si vybrala ji splni ocekavani ?

Nikdy žádný výrobek co si koupíš nesplní tvé očekávání na 100%. To ani partner(ka) pro život, kristova noho.

Osobně jsem dalek toho, abych doporučil tablet v této cenové relaci. Všechny jsou dle mého na jedno brdo- mizerný displej co se týče pozorovacích úhlů a podání (zvláště, když chce pracovat s fotkami), rozlišení 800×480, procesor 1 - 1,2 GHz, operační paměť 256 - 512MB, úložná paměť 4 - 8GB. Nečiním si nárok dělat za někoho rozhodnutí. Několikrát jsem to udělal a jsem z toho nadobro vyléčen.Opravdu se vyplatí připlatit, pokud ovšem ségra nechodí na základku, tam by to pak stačilo. Na první seznámení je to fajn.

ono jde hodně o to, co třeba s tím "photoshopem" chce dělat - pokud chce jen oříznout fotku a udělat nějaké menší úpravy (které zvládne třeba na woknech Irfanview), tak možná, ale jestli čeká, že na tom bude ve photoshopu pracovat, dělat nějaké obrázky s více vrstvami apod., tak to dopadne asi stejně, jako kdyby člověk závodil formuli 1 s trabantem, zatímco zbytek závodníků by měl ty speciální monoposty.Totéž s Office - prohlížení dokumentů, nějaké drobné psaní (na dotykové klávesnici se ale píše mizerně a i na té hw to nebude nic extra protože je malá) asi jo, ale zapomeň na úpravu pokročilejších a větších dokumentů - buď to nebude tablet stíhat, nebo bude SW padat, nebo to bude nepoužitelně pomalé.A bojím se, že to připojení usb periferií tady nemusí fungovat...

na ty požadavky je to OK, nelíbí se mi jedna věc- úložná paměť pouze 4GB. V případě většího množství aplikací to bude zoufale málo, protože android 4 a výš nepodporuje přesun aplikací na SD kartu.Za ty peníze bych ho asi bral..Recenze na tablet:http://tablety.heureka.cz/iget-family-n7b/recenze/

ani po rootu?

tím jsem se nikdy nezabýval, protože jsem to nemusel řešit- v telefonu a tabletu mám po 16GB a taky nechci přijít o záruku.

a absence bluetooth také může být omezující.