» Poradna » Notebooky

Výběr RAM do notebooku

Zdravím, vybírám RAM do NB a chtěl bych se poradit, jakou konkrétní vybrat.. Podle zkušeností a tak.. CPU Z hlásí na kartě memory: type DDR3, size 8GB, Channel Single, DRAM frequency 797 mhz, na karte SPD pak Ranks Dual, Voltage 1,35. (1 slot je volný). Jinak ten údaj channel - single znamená, že tam v současnosti je jen jeden modul a tudíž jede v režimu single, je to tak? Omlouvám se za možná lehce stupidní dotaz Procházím různé RAMky a u žádné nevidím, jestli je rand dual nebo ne... Tady mám kandidáty.. Kterou byste doporučili?https://bit.ly/2SViIsFhttps://bit.ly/2ChrFXOhttps://bit.ly/2R29EoeMáte nějaké vysvětlení proč je ten patriot tak levný?

Odpovědi na otázku

Kingston. U těch je nejlepší zkušenost z hlediska kompatibility. Nemám.

kompatibility a zivotnosti.

Všechny uvedené jsou single rank (stejně jako 95% ostatních na trhu). Ale je možné, že ti pojedou. Nebo taky ne...

Já si toho předtím nevšiml, ale když sjedeš na Alze až skoro dolu na stránku, tak tam je karta parametry a specifikace.. A zde uvádí u obou dual rank.. Z čeho jsi automaticky usoudil, že to je single?

SR má 8 paměťových čipůDR má 16 paměťových čipů (8 z jedné + 8 z druhé strany modulu)A rozhodující je co udává výrobce - ne nějaký zelený skřet...

Píše single channel, ne single rank.

Nesdělil jsi typ NB.Uvedené typy modulů RAM single rank můžeš vyzkoušet.K danému modulu v NB se hodí modul DDR3 dual rank 1,35 V.

NB je toto: https://bit.ly/2QJF9Uf ... Jinak jsem prozkoumal ty 2 uvedené RAMky na Alze a skoro dole na stránce úvádí v parametrech u obou konfigurace - dual rank...? Předtím jsem si toho nevšiml. Proč píšete, že jsou single? nebo mi něco uniká?

Motáš dvě věci dohromady.S/D channel se využívá při zapojení dvou modulů pro zvýšení výkonu integrované GPU, jinde smysl nemá.S/D rank je o přístupu paměti, kolik využije sběrnic paměťového modulu, takže je o pár procent výkonější dual rank, jestli ho tam už máš, tak vem další stejný.Každopádně ani jedna technologie u tvého nevýkonného notebooku nemá žádný reálný přínos.Spíše mě zaráží, na co potřebuješ 16GB u takového nevýkonného kusu HW.Raději peníze investuj do pořádného SSD, který bude mít pořádný přínos.

Ok a znáš teda nějakou ram vhodnou pro můj nb co má dual rank? Ještě jsem našel ramku přímo od hp, takže by tam měla být zaručená kompatibilita.. jsou teda docela drahý, ale tak s tim jsem smířen.. viz. https://www.czc.cz/hp-8gb-ddr3-1600-so-dimm/... jinak jsem našel na YT video a tam mají tuhle kingston s čipama na obou stranách plošňáku. https://www.youtube.com/watchSSD mám v plánu měnit společně s ram, už ho mám vybraný - crucial mx500, 500gb, tak snad mi schválíte aspoň ten. Na co to potřebuju? Často pracuju v Arcmapu, u toho mám otevřený ještě word, excel, pár záložek v prohlížeči.. a ono se to nasčítá. I podle správce úloh mám ram v rakovym případě v podstatě plnou. Už se mi takhle nejednou stalo, že mi prohlížeč zamrzl a pak se ukončil.Jinak ta poznámka o nevýkonnosti - to se dotklo mého ega Já už 2 roky žiju v přesvědčení, že to je slušnej stroj, kterej mi v podstatě na všechno stačí, navíc je v hliníku a dobře vypadá a teď takovéhle konstatování. I několik her jsem si na tom zahrál (na skoro nejnižší detaily a rozlišení 1400*900 ) -Kingdom come, AC Unity...

Většina e-shopů nabízí za nějakou stovku službu navýšení RAM, být tebou tak to využiju, ať se starají. Jinak hrozí, že budeš opakovaně vracet RAM která ti nepoběží, a trefit se můžeš až na několikerý pokus jestli vůbec....

Pokud je ten notebook na práci, tak je spíš problém ve tvém CPU s označením "U", problém v hardisku "5400ot". A jak ti radil "předřečník" pořiď si slušnější SSD a pojede ti to hned daleko lépe. A s ohledně pamětí je nejlepší to vzít do nějaké blízké PC prodejny se zaměřením na servis. A domluvit se s technikem o případné objednávce dané paměti a odzkoušení.