Výběr počítače pro syna 11 let a alternativy k zhodnocení nebo vaše návrhy

Zdravím vybírám počítač pro syna 11 let mám zhruba tyto alternativy prosím o váš názor na ně nebo jiné návrhy kde pořídit děkujihttps://www.tsbohemia.cz/barbone-game-bronze-amd_d... https://www.czc.cz/hal3000-online-gamer-by-m... https://www.alza.cz/lenovo-ideacentre-300-20ish

Odpovědi na otázku

Rozpočet? Způsob použití?

Jinak asi bude lepší si vybrat komponenty a nechat si ho složit. Za ty samé prachy pak může být i řádově lepší počítač (vzhledem k tomu směšnému lenovu určitě).

Na hry nebo na studium? Každopádně ten první ani druhý bych nebral. Oba mají mizerné zdroje, které mohou způsobit i požár. U toho Lenova netuším, tam pro jistotu detailní výpis komponent chybí, takže nelze odhadnout.Ale doporučil bych spíše toto: http://forum.zive.cz/viewtopic.php

Spíš takhle, je to i lepší podle mě... https://www.czc.cz/204104,203109,185237,2003...

Spíš internet a studium začli mít informatiku a ty hry by byly jaksi navíc jako bonus minecraft nějaké střílení a letadla.... jen jsem se díval když dám do košíku tu sestavu za 15800 ,- tak zásadní komponenty již neprodávají

Nevím kterou myslíte, ale všechny jsou nemastně neslané.Barbone je zastaralý - tudíž je ze hryHal3000 - Rozumná bedna s možností cokoli vyměnit, výkon dostačující na základní hry a na studium asi zrovna tak. Bohužel to sestřelují chybějící chlazení (jen box chladič, pokud se dívám dobře - mám vyzkoušeno, že je tragický - jen tenké hliníkové jádro, ventilátor neustále mění otáčky a je hlučný), ne zrovna dobrý zdroj, zastaralá základní deska (vede k použití 2133 MHz pamětí - snižuje se trochu výkon), pouze HDD, nikoli ssd, takže pc bude líný!!!Lenovo - kancelářský stroj se slabou herní grafikou na hry, ale zase nejsilnějším procesorem ze všech. Nicméně také o generaci procesorů pozadu. Výměny a rozšíření bývají komplikované a drahé (mizerné zdroje pro žravější grafiky, základní desky na zakázku pouze pro tato PC,......). Takže také žádná výhra.Řešení je si nechat postavit něco z vámi vybraných komponentů. Osobně bych to řešil asi nějak takto. Hodně podobné Halu, ale z trochu lepších komponent + je tam ssd, ale zase je to cca o 700Kč dražší:https://www.czc.cz/188046,204104,191551,2100... Brát jen jako nástřel. Netvrdím, že to musí zrovna vám vyhovovat.

Ne to se vztahovalo k odkazu co dával kolega před vámi ale děkuji to jsem potřeboval takhle ohodnotit ty tři sestavy díky jsem laik stavbař počítač uživatelsky,ale postavit dle aktuálních parametrů je mimo moje vědomosti syn do teď měl postaveny jakýsi krám v mini bedně od sváry ani cd mechanika tam nebyla stál mě 3000,.tak bych chtěl konečně něco normálního cca 15 až 16 tisíc je možnost že by ho někdo postavil aniž by mě vojel a dál mí tam staré nebo neaktuální komponenty

Aha, tak pozor na to, že ten odkaz na KineCZkovu sestavu je na sestavu bez Windows. Tudíž další 2,5 až 3tis navíc. Je zaměřena hodně herně. Silná grafická karta, z mého pohledu k procesoru až příliš, a také je to stavěné na desce z minulé generace. Tudíž 2133MHz paměti a nutnost hlídat si bios, aby procesor fungoval (pokud vám to někdo sestaví, tak vás to trápit nemusí, raději ale používat desky řady B250, tedy aktuální). Také tam je jen HDD.Je tady otázka, zda bude stačit jen 240GB ssd, ale rozhodně je PC s ssd výrazně rychlejší (načítání, spouštění, vše reaguje rychleji).Kin má slušné sestavy, ale s tímhle dáváním starších desek pod nové procesory s ním nesouhlasím. On tím upravuje cenu, protože jsou levnější. Další věc je ta, že ne vždy lze takto pružně reagovat na dění na trhu. Ty sestavy jsou tudíž spíše orientační, s tím, že to potom doladí.Jinak PC z komponent staví jak CZC, tak ALZA. Oba myslím zdarma. Alfa to dělala také, ale teď nevím jak na tom jsou.

Děkuji takže když bych jim nahlásil ty komponenty co jste uvedl v příspěvků s odkazem na czc tak to bude vše fungovat nebo tam něco schází ?

https://www.czc.cz/188046,204104,191551,2100... Pokud vám tahle sestava vyhovuje, tak je kompletní. Je ale otázka zda nevzít tuto desku:https://www.czc.cz/msi-b250m-mortar-intel-b2... Je o trochu lepší, ale nutné to není. Záleží co požadujete, nebo jde i levnější.Nebo zda nepřidat na grafice:https://www.czc.cz/gigabyte-geforce-gtx-1050... Je zase o trochu výkonnější a má více paměti. Poznáte ale jen ve hrách.Zda nepřidat HDD.Zda nevzít přenosná windows 10. Jsou trochu dražší (cca o 500Kč), ale lze je pak instalovat na jakýkoli počítač. Ne jen na tento.Zeptám se ještě, jak moc řešíte hlučnost?? Nemělo by to být hlučné, ale tyhle levnější větráky občas bohužel rachtají. Zase jsou lehce vyměnitelné jak ve skříni, tak na chladiči procesoru. Větráky na grafice a na zdroji by snad měli být OK.Dále upozorním, že grafika neumí VGA. Je tudíž nutné vlastnit monitor s digitálním vstupem (tedy displayport, HDMI nebo DVI).

No paráda děkuji za váš čas píšete co požaduji já sám nevím ,ale chci něco co má současnou technickou úroveň a chci aby synek po hubených letech měl normální schopný pc nepotřebujeme chladit vodou ani dusikem doteď se dívá na youtubery na několikrát jak se seka a ten monitor prověříme kdyžtak mu dám svůj beq 24 .jestli budete mít čas zítra ať vás neobtěžuju tak zkuste nakonfigurovat ty díly mezi 15 až 16 táců vč windows home a jestli hučí větrák nebo že by ho někdo měnil v bedně to u nás nehrozí děkuji

No dostat to na ty peníze lze jen za cenu určitých úspor a kompromisů. 1) Vezmete původní návrh a vzdáte se ssd a místo něj pořídíte pouze HDD. Výkon PC zůstane, ale bude línější. Pomalé načítání, typické občasné zaseknutí, když něco hledá na disku, atd..2) Uskromníte se jinde. Např takto za 16tis:https://www.czc.cz/204104,191551,197359,1937... Ještě lze vyhodit mechaniku, stejně jí málokdo dnes používá a bývají hlučné. Grafika už tam je levnější od AMD (RX 460 2GB). Levnější deska (snažil jsem se zachovat 4 sloty pro ram). Snažil jsem se také zachovat chladič na procesor, protože ten box opravdu není příliš dobrá varianta (k drnčení větráku se totiž přidá i neustálé měnění rychlosti otáček, což je dost nepříjemné). Zdroj je také levnější. Skříň je trochu jiná, protože už obsahuje dva větráky, tak se vlastně na větráku ušetřilo (nicméně ta RG1 je lepší, tedy dle mého soudu).Zda budou větráky drnčet, těžko říci. Je prostě potřeba brát v úvahu, že to je levná varianta. Ale jak říkám časem jdou vyměnit a zvládne to opravdu opravdu každý s trochou rozumu.

PS: Ještě tu je jedna varianta a to vynechat grafickou kartu. Vše na PC bude funkční, jen ty hry nebudou hratelné. Ona RX 460 2GB také není zrovna zázrak pro nějaké zapařování, ale opravdu základní vstupní model. Za ty peníze nelze dělat zázraky. Získáte tím ale lepší základ PC a grafiku můžete přidat později.

Moc děkuji za ochotu o víkendu to nastuduju a kdyžtak se ozvu s dotazem.

Asi bych zůstal u té první vámi navržené varianty dál bych tam tu lepší základní desku a i ten HDD jen mí ho doporučte aby fungoval v té sestavě netrvam na ceně 16 t. A jak se pak instalují hry když by se vyhodila mechanika o čem neuvažuji je to v celku cena směšná oproti ostatním komponentum.

https://www.czc.cz/188046,204104,191551,2100... Pak to může vypadat takto. Přidán ten disk na data + kablík. Změněna ta deska. Ideální by bylo ještě vzít tu silnější grafiku, ale záleží jak je to s tím hraním důležité. např:https://www.czc.cz/gigabyte-geforce-gtx-1050... Jinak se dneska hry stahují z Internetu digitálně. Dělají to všechny služby od Steamu až po GOG či Rockstar Social Club. Pokud ovšem máte doma nějaké hry na dvd, tak je samozřejmě nenahrajete. Zvláště pokud mají ještě drm, kde musí být dvd v mechanice. Takže tam tu dvd klidně nechte. Jen je otázka, zda tyto starší hry poběží pod novým Windowsem.

Mockrát děkuji za ochotu a váš čas teď jsem to naklikal do košíku na CZC i s tou lepší grafickou kartou , ale ještě tam nabízí zvukovou kartu do sestavy na tu jsme zapoměli tak poprosím jakou ?

Aha tak jsem si pročítal tu základovku a zvuk tam je takže je nutná vůbec ta zvuková karta?

Proběhl jsem fora a tu zvukovku tam nebudu dávat repráky má normální tak to bude stačit a jestli bude chtít nějaké prostorové ozvučení v budoucnu tak se to dá dokoupit a doinstalovat . Tak objednávám a ještě jednou děkuji za pomoc a poté vám tady zdělím jak se mladému líbí s pozdravem Luděk P.S. cena této sestavy na CZCje za 19553,- pro zajímavost pro ostatní.

Jestliže máte tu sestavu s B250m mortar, tak tam není třeba žádnou zvukovku přidávat, není to potřeba už několik let. Zvukovky na desce jsou dostatečně dobré. Rozdíl oproti kvalitní zvukovce poznáte až s drahými reproduktory a dosti pochybuji, že když škudlíte tady, že tam budete dávat repro za 20tis.Jinak k tomu mortaru lze připojit i sestavu s 5.1 zvukem. Tedy se správnými konektory (3x 3,5jack). Takže opět není třeba samostatnou zvukovku dokupovat.

Tak škudlim to snad ne vytáhli jsme to z 15 na 20 táců a místo toho abych koupil nové vchodové dveře nebo dodělal fasádu tak to bude mít mladý uloženo v černé bedně ,ale pro jsme si ho pořizovali.

Tak jsem to nemyslel. Neberte to jako urážku. Bohužel silnější herní PC prostě stojí více. Průměrný procesor, nikoli tedy nějaká špička, stojí sám okolo 5tis korun, takže tohle PC je prostě pořád ještě takový základ.Spustíte všechno, ale o hraní nejnovějších titulů na max detaily, nemůže být řeč. https://www.youtube.com/watchTady je prostě vidět, že to v mnoha hrách táhne procesor na 100%. Ale jak říkám, vše bude hratelné, ale pořád je to základ. Časem lze tedy narazit na něco, co už prostě bude příliš náročné. Za 1500Kč na procesoru nelze dělat zázraky. Na druhou stranu. Pro 11 letého kluka na domácí úkoly a sem tam nějakou hru (jak jste chtěl), je to myslím více než dostatečné. Budete mít dostatek místa na diskách, které jste chtěl přidat (rodinné foto, videa z oslav, filmy, hry), a zároveň lze časem do té desky koupit bazarově silnější procesor a vyměnit grafiku.

Ne v pohodě je to paráda a synek si to v budoucnu za finanční podpory jistě doladi vážím si toho že jste měl trpělivost a ujal se což se na jiných poradnach nestává třeba já jsem na poraďte .cz na které mí borci doporučili právě živě nebo pc help takže ještě jednou děkuji

Jak jsem slíbil tak píši ještě jednou děkuji za ochotu rádci dfg PC jsme vyzvedli v CZC v Brně vše bez problémů . Po předání doma jako dárek a zapojení vše frčelo na poprvé veliká radost grafika zvuk jen internet zlobil po výměně od správce s tím že starý router nekomunikoval s win 10 stálo to litr až vše valí moc děkuji ať se daří . Luděk

Jedenactilety kluk by nemel cely den cumet do PC ale hrat si s kamarady fotbal, behat po lesich a poznavat holky

a proč u toho počítače sedíš ty? a opravdu si mylíš že 11tiletého zajímají holky? prober se, děcko dneska bez PC nepřipravím ani spoustu úkolů do školy a to že najaké PC bude mít neznamená že u něj bude sedět nonstop....

Na druhou stranu by se mu měli rodiče věnovat a nedavat 11letymu gta5 a nechat ho to hrát cely den

Nebojte mám stejný názor ,ale jak píše kolega níže dostávají plno úkolů ke kterým to PC prostě potřebuje

Pokud jste ochoten dát do PC 15-16 tisíc a váš syn plánujete, že syn bude na počítači pouze studovat, jste na omylu. Přibývajícím věkem bude růst i chuť po hraní, po tvorbě apod. Může si vybrat střední školu, která bude do budoucna vyžadovat práci doma na počítači, jako je grafika. Proto bych vzal v potaz, že stolní počítač může vydržet X let, ale s tím, že komponenty by v něm měli být nadčasové, zároveň i přístupné pro výměnu. 15-16 tisíc je pěkná suma za kterou pořídíte řekl bych pěkný stroj, ale nehleďte na to že počítač tolik stojí a tak ho vezmu, hleďte na to, aby jste za 16 tisíc měl to nejlepší co můžete dostat. Do téhle věci se investice hodí, protože vydrží a zajisté vám váš syn za 4 roky poděkuje, že si na svém PC bude moct zahrát i nové hry ve slabších požadavcích. Nebál bych se koupit počítač bez systému, ušetříte 3 tisíce jak prd, nebál bych se ani počítače bez CD rom, protože to vychází z módy a každý má dnes Flash disky.

Já bych se zeptal syna, jaký má na to názor. Jaké úkoly dostávají ze školy, že na ně nestačí nějaký obyčejný NB?IMHO i když mu koupíte nějaké nadupané dělo, tak asi za dva roky mu nebude stačit.

Je to smutný ... mě když bylo 11 let, tak jsme s klukama běhali po kopcích, lezli po stromech, četli Foglarovky a dělali lumpárny :) Holt doba se mění ...

Máte pravdu ,ale jak píšete škoda ,ale ten náš není t ak zdegenerovaný