Výběr pevného disku

Dobrý den, potřeboval bych poradit s koupí externího disku. Chci ho na zálohu filmů a notebooku tak do 5 000 ( moc bych ocenil kdybych se ale dostal třeba na 3000) a minimálně 1 TB. Jen nutně potřebuji aby měl 2 výstupy USB 3.0 abych ho mohl připojit jak k notebooku tak k televizi. Také bych potřeboval aby měl vysokou rychlost čtení a byl tak trochu odolný při častém používání. Máte nějaké typy nebo rady? Je nějak důležitá velikost (3.5", 2.5" ... atd. )?Předem děkuji za vaše odpovědi.

Odpovědi na otázku

Pochybuji o tom, že by externí (ale i jakýkoli jiný) HDD umožňoval připojit současně dvě zařízení. Vysokou rychlost čtení umožní HDD se 7200 ot/min. Takových 2,5" HDD je velice málo. Časté používání HDD nevadí. Na škodu jim jsou jen otřesy při provozu. I když se u nich každý výrobce zmiňuje o jakési otřesuvzdornosti je nutno s HDD zacházet jako s velice křehkou komponentou. Zejména za chodu.

Ja mam na zalohovani hdd doma ve skrini a jednou do mesice ho pouziju prave pro zalohovani a na nic jineho a na kazdodeni pouzivani mam druhej hdd

Pro připojení na 2 a vice zařízení se používají síťové disky (NAS).

A jak by sis to současné připojení ke dvěma zařízením představoval? To jako notebook strčíš pod TV a připojíš disk k oběma? Proč? Co ti to přinese?

Externí disk NENÍ archivační médium!

On taky nemluvi o archivaci, ale zaloze.

Pán kolega , on má NB , tak ako ak nie externe. Aj ja mám 2 TB extrerný položený vedľa , na kábli , pri PC . Viem , že keby bol na pevno v PC bolo by lepšie .

Pokud má TV Ethernet, kup síťový externí disk a zapoj ho do sítě. Pak k němu bude mít přístup každé zařízení v síti kdykoliv si vzpomene.

Děkuji moc. A může síťový externí disk pracovat s více zařízenímy najednou?

Ano, je to jako sdílená složka v síti. Ale jde o to, zda to umí ta TV. S počítači není problém, ale TV to rozhodně každá neumí.

A mohu to teď doma nějak zjistit? Mám LG 42LB70.

RTFM!