Výběr PC na úpravu videa a fotek

Ahoj, mám už nedostačující počítač, na kterém všechny mé činnosti trvají a je potřeba ho vyměnit za nový. Sloužit bude na spoustu nenáročných věcí + úpravu fotek a videí ze zrcadlovky, 4K akčních kamer a dronů, na to by tedy měl být zaměřen. Připojen k němu bude 4K monitor. Pokud by se daly připojit 2 (kdyby náhodou jednou...), tím líp.Používám hlavně programy od Adobe - Lightroom, Photoshop, Premiere Pro. Protože nevím, jak tyhle programy dnes umí využívat GPU a jestli se výkonná hodí, potřebuji vaši radu. Hrát se na něm vůbec nebude.Požadavky: chci aby jmenované činnosti šly co nejvíc hladce a rychle. Potřebuji minimálně 16GB RAM s možností rozšíření, 2 pořádně rychlé SSD disky s velikostí klidně do 500GB. V PC se data nebudou skladovat, proto tam žádný velkokapacitní disk nechci. Samotný PC by měl být tichý a bedna seriózně vypadající - ne žádné světýlka Měl by mi pár let vydržet bez upgradu.Cena může být až 50 tisíc, nechci ale platit moc peněz za malou trochu výkonu navíc. Takže klidně za míň

Odpovědi na otázku

PS: Pokud se právě na tyto úlohy a programy hodí nově uvedené procesory AMD a mohl bych díky nim při stejném výkonu ušetřit dost peněz, můžu na ně počkat. Kdy se mají začít prodávat?

A sory za změnu jména, psal jsem zde ještě jiný dotaz.

Vůbec nikdo mi neporadí?

A komu?! Normální slušně vychovaný jedinec používá jeden nick!Dané aplikace mají minimální a doporučené konfigurace, včetně doporučených GPU. Ale ta GPU nejspíše budou profesionální a nikoliv pro zapařování.

"V PC se data nebudou skladovat, proto tam žádný velkokapacitní disk nechci"Pokud tam hodláš stříhat 4K tak bych tam tak 2TB disk dal - někam musíš vysypat syrové záznamy z kamery a chvíli je někde mít, než to zpracuješ. Na to ti nějaký 500 GB SSD nemusí stačit.

Naopak, k té práci bude pořádný SSD disk výhodou.

SSD je zbytečně drahý a 500 GB mu nemusí rychle stačit. Je zbytečné to patlat na exterák a zpět, když může jako třetí disk hodit třeba 2TB HDD.

To ano, ale mít video uložené na SSD není k zahození.Samozřejmě nejlépe výkonné MLC SSD.

na to SSD si ho můžu dát až ho budu stříhat. Ale pokud přijedu z delší akce a vysypu všechen natočený materiál, tak ho určitě nebudu stříhat všechen najednou a jak jsem psal, možná už se dá koupit 2TB SSD ale pořád je to zbytečně drahé a normální disk poslouží v pohodě.

Od tupce, co dal mínus si žádám vysvětlení! Myslím, že bude výživné...

sice jsem ti minus nedal tupče, ale rad ti odpovim tupčeten na koho reagujes nerikal, ze tam nema davat ssd, ale pridat 2tb hddchapes tupče?

"Naopak, k té práci bude pořádný SSD disk výhodou."Chápeš smysl té věty?Ten, kdo dává "-" tedy tvrdí, že k práci SSD NEBUDE výhodou.