Výběr PC - ten nebo ten?

Zdravím, vybírám si nový PC, hlavně na hry, potom nějaká ta práce s grafikou. Rozhoduji se mezi dvěma. Ten první má dobrý procesor a RAM, ale jeho slabinou je určitě grafická karta ( NVIDIA GeForce GTX650Ti 1GB)http://www.alza.cz/dell-xps-8700-d1081656.htmTen druhý má zase slabší procesor a RAM, ale grafika je úplně super NVIDIA GeForce GTX760 3GB)http://www.alza.cz/asus-g10ac-cz006s-d507415... Takže je to vlastně procesor a RAM vs. grafika. Moc díky za vaše názory a rady.

Odpovědi na otázku

Ten druhý je na hry lepší. i5 rozhodně není slabý procesor a v kombinaci s GTX 760 je to vyvážené. U toho prvního je opravdu moc slabá grafika + přehnané CPU. Na stříhání videa je to dobré PC, ale na hry ne (ty grafika zařízne a i7 nic nezachrání).Ale je tu ještě 3. možnost a to nechat si postavit vyvážené PC na míru (CZC je skládá zdarma, takže to domů dorazí také jako hotové PC).

Už proto, že to vyjde levněji a bude to z lepších komponent. Namátkou tu mám PC za 20k, které má lepší CPU (a nejen CPU) než ten Asus:http://www.czc.cz/21es0qccn0g2ea7pe0q63k180... i po přičtení windows je stále levnější. A za 26k se dá udělat ještě lepší.

Moc díky za radu. Myslel jsem si, že bude lepši grafika Na czc se podívám, určitě si tam něco najdu.

Mrkni na toto:http://www.czc.cz/3lrjh36ka2g0b93md007ccjq1... Lepší CPU než v tom Asusu + lepší grafika. Dále je v tom rychlé SSD, takže start systému a načítání her bude bleskové (to není ani v jedné z těch sestav). Tato sestava zvládne vše na plné detaily + vyhlazování (ve Full HD).Ale možností je více, třeba Xeon + R9 280X.

A tady je varianta Xeon + R9 280X:http://www.czc.cz/fpho7fe19ejhr9ckpboc8lbgr... Xeon je i7 bez int. grafiky. Na Z77 jde provozovat na 3,7GHz + 4,1GHz turbo. Tato sestava strčí výkonem všechny předchozí do kapsy.R9 280X je na tom trochu lépe než GTX 770, ale ta má zase lešpí provozní vlastnosti. Klidně si ji přehoď.

rofl ty jsi fakt defo do herniho pc davat xeon :)

A proč ne? V desktopové desce se chová stejně jako i7. Jeho serverové funkce na desktopové desce nefungují a zbytek je stejný jako u i7. O tom jsi nikdy neslyšel?

Co je na tom? Nechceš ho koupit jen proto, že intel jej určil pro serverové aplikace? Xeon E3-1230V2 je nejlepší volba od intelu, má nejlepší poměr cena / výkon. Proč za ty peníze chtít i5, když můžeš mít i7?

jj.. ale ja jsem myslel spis FX , intel at jde do hajz... xenon bych nedal ani na server, opteron 16jadro je urcite lepsi, btw amd vyvinulo 64bit instrukce intel je ma jen v licenci a jeste v te nestarsi podobe , brzo prijde doba kdy se karty obrati a intel zkrachuje , protoze uz zacinaji byt vsechny sw 64bit

Aha, tady nejde o výkon nebo určenou aplikaci, ještě hůř... debilita. Jen kvůli tomu, že fandíš AMD, si koupíš horší procesor? AMD je dobré v případě, pokud chceš ušetřit. Ale intel je teď rozhodně lepší... Uvidíme za pár let.

Jestli ochotný dát za sestavu 24k, tak nejlepší volba procesoru je xeon e3-1230v2, jeho výkon je téměř na úrovni i7 4770. Lze jej i přetaktovat, pak má vyšší výkon. Když k tomu dáš R9 280x, máš mnohem lepší sestavu, Grafika je trochu výkonější než GTX770.

Nevím, jak se stavíš k tomu, nechat si poskládat komp z vlastních součástek, které si vybereš. Z téhle dvojice bych osobně volil DELL. Grafiku můžeš později mnohem líp upgradovat, než procesor.

Je blbost kupovat kompl se zbytečnou grafikou... sestava i5 + GTX760 je velmi dobrá sestava, i5 4430 není sice nic extra, a mohl tam být lepší, ale ve hrách nijak omezovat nebude. Rozhodně lepší než i7 + GTX650 Ti.

Tak jsem si zkusil sestavit na czc komp. Prosím o vaše názory, a co bych měl popř. vyměnit, nebo co je tam zbytečně drahé atd. http://www.czc.cz/1atqr0eqi4h9kaf6ntqm918io...

- CPU už atakuje skoro cenu Xeonu (nejlevnější i7), volil bych spíš ten, ale proč ne- to SSD má v poslední revizi poloviční výkon, ale pokud seženeš tu správnou je dobré- 500GB HDD nemá smysl kupovat, podívej se, kolik stojí 1 a více TB. Nejlepší pomět cena / GB mají 2 a 3 TB disky- grafika ok, ale za tu cenu se tam vejde i R9 280X nebo GTX 770- RAM je pro Intel potřeba 1,5V, tato má 1,65V (pojede tedy zbytečně na nižších taktech)- mechanike je jen na čtení, nevypaluje- deska je zbytečně drahá, CPU stejně nejde taktovat- zvukovka má smysl, pokud máš uši a kvalitní repro, máš?- kvalitní 600W zdroj za tuto cenu neseženeš- chladič se dá sehnat lepší, ale k tomu CPU není potřeba nic extra (taktovat nejde)- bedna je věc vkusuMrkni na ty sestavy nahoře pro inspiraci, ať neutrácíš za zbytečnosti

GTX 760 vs GTX 770:http://gpuboss.com/gpus/GeForce-GTX-770-vs-G... i5-4670 vs E3-1230 V2:http://cpuboss.com/cpus/Intel-Xeon-E3-1230V2... U CPU do 1150 nejde taktovat vůbec (jen u "K"), u 1155 jde přidat +400MHz i "ne K" CPU. Takže ten Xeon může mít ještě o něco vyšší výkon než v tom srovnání.

Jen pro doplnění, na Passmark (single core) se nedívej... Intel má takovou rezervu, že výkon na 1 jádro xeonu bohatě stačí. Tady můžeš vidět, že i7 to má stejně...http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i7-4770-v...

Hlavně jde o to, že single core skóre je ovlivněné hlavně frekvencí CPU (při stejné architektuře), takže pokud má vyšší frekvenci, má vyšší skóre. Ale v celkovém skóre dostane i5 na prdeI, protože Xeon/i7 má díky HT dvojnásobek vlákem. A to je právě důvod pro Xeon/i7.

Jestli chceš taktovat a chceš procesor i5, kup i5 4670k, ale budeš mít vyšší spotřebu... Po přetaktování se dostaneš na výkon procesorů i7 4770 nebo xeon e3-1230v2. i5 4670 ani 4670k není rozhodně dobrá volba... Xeon E3-1230V2 je o 300Kč dražší, má stejný výkon jako i5 4670k po přetaktování, a má nižší spotřebu TDP. Procesor i5 4670, který sis vybral, má trochu vyšší TDP, a má cca 15% nižší výkon.

RAM - musite pouzit nejakou jinou; nejakou s napajecim napetim 1.5VPSU - tenhle neni nic moc - ostatne o jeho 80plus certifikaci CzC lze = zadnou nema; sestava by si zaslouzila neco lepsiho, treba http://www.czc.cz/zdroj-seasonic-ssp-550rt-... chladic - za skoro stejne penize muzete mit mnohem lepsi: http://www.czc.cz/gelid-solution-tranquillo... skrin - v dnesni dobe bez USB 3.0 portu? jinak neni spatna za ty penize

Ok, tak jsem to dost upravil, teď by to šlo, ne? Jestli tam něco nesedí, budu rád za rady.

Z tím procákem nemůžeš taktovat..., tak k čemu deska Z87? Jestli chceš i5 4670, tak ti stačí bohatě tahle deska:http://www.czc.cz/msi-h87m-g43-intel-h87/13... Jestli chceš taktovat, tak dej procesor i5 4670k... všimni si toho "k" na konci, značí to možnost taktování. Desku bych pro i5 4670k dal tuhle:http://www.czc.cz/asus-z87-k-intel-z87/1304...

S tím procákem...

Na i5 trváš? Dobrá, lámat tě nebudu.Ale DVD-R nemá snad smysl kupovat nebo víš, že nic vypalovat nebudeš?Deska je ITX, umožní ti osadit jen grafiku a 2x RAM. Žádné rozšíření v budoucnu. Bednu máš ATX, tak proč platit za zbytečně drahou a omezenou ITX? Navíc ITX v ATX vypadá směšně:http://prohardver.hu/dl/kba/118_via_mini-itx_f... U ITX platíš za to, že je to malé. Nejvýhodnější desky jsou micro-ATX (mATX). Stojí méně než ATX, mají podobné vlastnosti a chybí jim jen 2 sloty (ATX mají 7, mATX 4, ITX jen 1).Disk bych vzal 2TB a u SSD si vyžádej, že chceš tu lepší verzi (stále jdou sehnat).Jinak asi nic.

A nehledě na to, že po přihození Windows jsi stále s cenou cca na úrovni tohoto:http://www.czc.cz/fpho7fe19ejhr9ckpboc8lbgr... Ale v tomto máš lepší CPU, grafiku, větší disk, lepší SSD a vypalovačku...

No jo no :D Mám v tom už bordel Ten procák jsem vyměnil. Ale místo Ivy Bridge jsem tam šoupnul Haswell. Teď už by to mělo být Ok, ale ta cena vylezla :D

Haswell je dražší.... kup ivybridgehttp://www.czc.cz/intel-xeon-e3-1230v2/1105... Až jej přetaktuješ budeš mít výkonější procesor než tebou vybranný haswell. I před přetaktováním výkon nižší o 5%.

No já nevim, aby mi za nějakou dobu ivybridge nezaostával.

Intel s výkonem poslední dobou stagnuje. Rozdíl mezi i7-2600, i7-3770 a i7-4770 je vždy jen asi 5% při stejném taktu. O nic nepřijdeš.

Zaostávat nebude, neboj... Po přetaktování má ivy bridge E3-1230V2 vyšší výkon o 20 až 25% než tebou původně vybraný i5 4670, což si myslím, že je dost dobré.

Koukám, cena může být nižší, výkon vyšší. V2 + Z77 ti umožní 3,7GHz + 4,1 Turbo. U V3 to možné není. Navíc V3 stojí více.Ta externí vypalovačka ti to také prodražuje.Ta moje sestava stále vycházi levněji a s vyšším výkonem (na 3,7GHz + 4,1GHz, na základních taktech je na tom V3 nepatrně lépe)

U té tvé sestavil je ale fuj grafika (AMD moc nemusim) Kdybych jsem si tam dal GTX 770, bylo by to super :)

Fuj? Má vyšší výkon a nižší cenu. Ale nic ti nebrání tam dat GTX 770.

Tak jsem se mrknul, a AMD má skutečně vyšší výkon, než GTX 770. Tak tam asi dát AMD.

Když tam šoupnu ivybridge, musím teda vyměnit desku, že?

Pro haswell je taktovací deska Z87, pro ivy bridge Z77, dej tuhle...http://www.czc.cz/msi-z77a-g43-intel-z77/10...

Už tam je

Už to je dobrá sestava, možná tě ještě někdo bude odrazovat od toho SSD disku. Je pravda, že kingston na něm šetřil... Ale protože kupuješ 120GB, tak na něm asi nebudeš kopírovat soubory, ale mít systém. Pak rozdíl mezi tímto SSD a např. Samsung 840 EVO, nebo Crucial M500 vůbec nepoznáš...

ten xeon je jen ctyrjadro ?? no fuj! sice ht.. ale porad bude do budoucna lepsi FX 8 jadro nativni, konecne se meni optimalizace her na vice jader idealne na 8 jako je v ps4, AMD je budoucnost! intel nema ani svoje 64bit instrukce a vyuziva ty od AMD! optimalizace na hry je uplne jinde.. konecne prichazi mantle..http://cs.wikipedia.org/wiki/X86-64

Ten Xeon je 4 jádro s HT, tedy virtuální osmijádro. Výkonem zašlape jakékoliv FX do země (zvlášť ve hrách). A to vše při poloviční spotřebě. Jeho plus je jen cena. Za tu cenu Intel podobný výkon nemá, ale u této sestavy vyšší cena Xeonu nevadí, v rozpočtu na to peníze jsou (leda by to chtěl cca o 2000,- zlevnit při co nejmenším dopadu na výkon).FX-8320 / FX-8350 má smys uvažovat jako konkurenci k i5, nikoliv k i7/Xeonu. Lidi, co uvažují stylem "fuj AMD / Intel / Nvidia / jakákoliv jiná značka" nejsou normální.

Hele Nekopíruj moje fuj :D Za svým fuj si stojím

Plácáš kraviny... AMD je bohužel pozadu, a vždy bude, proto jsou jejich horší, a musí kompenzovat nižší cenou.

A mimochodem Mantle se týká grafik, ne procesorů. Takže s Xeonem + R9 280X ho plně využije.A "nativní 8jádro" FX není. Je ze čtyř dvou-bloků, který spolu sdílí některé části. Tedy o něco lepší varianta HT u Intelu, ale v praxi má výhodu jen v opravdu dobře optimalizovaných aplikacích. Všude jinde je na tom HT od Intelu lépe. Stačí si projít pár testů a nebýt jen zaslepeným zastáncem AMD.

Někdo mi tam poradil tuto sestavu. Kromě té grafiky je asi lepší, než ta moje? Váš názor?

nezapomněl si odkaz?

Je to hodně podobné. Hlavní rozdíl je v V2 vs V3. Ten už tu byl snad vysvětlen. výkon je tedy podobný (bez OC u V2 o chlup vyšší, po OC u V2 o chlup nižší).Je v tom lepší bedna, zdroj a SSD. Ostatní je prakticky stejné.V sestavě ode mě je 2TB disk, jinak je to mix mezi tím tvým a tím Stratosovo.

Díky, zapomněl jsi na tu grafiku (ehm, eh, ble)

Je to podobné..., ale sestava s Xeon E3-1230V2 je lepší. Ale jestli chceš tuhle, taky není špatná, rozhodně lepší než s procesorem i5 4670.

Tak jsem si do toho musel ještě rejpnout. Ten Intel xeon IvyBridge jsem dal pryč a dal tam levnější haswell. http://www.czc.cz/1atqr0eqi4h9kaf6ntqm918io...

Levnější Haswell? To, co jsi tam dal, není Xeon podobný i7, ale Xoen podobný i5. Nemá totiž HT, takže je horší než to i5-4670, co jsi tam měl prve. Je to jen 4jádro, 4vlákno. 1230 V2/V3 je 4jádro, 8vlákno.http://cpuboss.com/cpus/Intel-Xeon-E3-1230V2... Nedoporučujeme ho jen tak. Kdyby bylo něco levnějšího, víme o tom.

Tak v tom jasno, díky.

Divím se opět tvé trpělivosti. Tohle je totiž nový Karel69 se vším všudy.

Ok, sorry s tou nvidia quadro si sypu popel na hlavu.

Pavle, to nebylo vůči tobě, to bylo vůči satanovi. Ty jsi v pohodě, snažíš se pomáhat v rámci tvých schopností a získáváš je pomalým a rozvážným "studiem" od služebně starších. Jednoho dne mně a WiQiXe právě ty s přehledem nahradíš.

LOL, už se musím smát... nech tam ten ivy bridge E3-1230V2 nebo haswell E3-1230V3. Procesor E-1220V3 je horší než i5 4570...