» Poradna » Notebooky

Vyber NTB

Dobrý den, rozhoduji se mezi 2 NTB ale pořád nevím, který vybrat. Budu ho využívat multimediálně, univerzálně, takže prakticky na vše. Hraní her, střih videí, hodně programování, poslech hudby (oba mají dle hodnocení luxusní reproduktory), kancelářská práce a škola. Tady jsou výběry-- http://www.alza.cz/hp-envy-15-k001nc-stribrn... -- http://www.alza.cz/toshiba-satellite-p50-b-1... //EDIT: Racionalizovan nazev vlakna.

Odpovědi na otázku

"Co myslíte?"Co si myslim o takomto nazve vlakna sa sem napisat neda (odporuje to pravidlam poradne).

Chtěl jsem co nejvýstižnější nadpis, ne jak hloupá ovce "Výběr notebooku". Můžu se zeptat, čím to odporuje pravidlům?

Nadpis, a to ne jen tady, ale vůbec na všech diskuzích a poradnách, má stručně vystihovat samotný text. To je pravidlo staré od počátků internetu, od 90tých let, kdy se u nás začal rozšiřovat. Částečně to platí i pro e-maily, pokud je to monotematický mail, zvlášť pokud je to nějaký oficiální mail, třeba v rámci firmy.Nadpis "Co myslíte?", "Pomozte prosím", "Problém"...je na nic. Tvůj nadpis by měl znít např. "Výběr notebooku - hry, kancl., škola...", "Výběr notebooku - běžné použití", nebo alepoň "Výběr notebooku".

Aneb chtěl jsi co nejvýstižnější nadpis, ale "Co myslíte" je naopak naprosto nevýstižné.

Neni prvni, kdo uplne hloupe pojmenoval vlakno. Ale malokdo se pak tak ultrahloupe vymlouva. ;o)

Dobře, to stačilo normálně napsat, teď už to pro příště vím. Na poradnách se ptám prakticky poprvé.

Ty voe, co je na tom nenormálně napsaného? Myslím že je to slušně, co nejstručněji, bez emocí a pragmaticky popsané jak to s těmi nadpisy bylo a je. Nic ti nezazlívám, každý něco dělá jednou poprvé...to jsi zlý i na učitele ve škole, že se tě snaží něco učit?

To nebyla reakce na tebe, ale na to "Co si myslim o takomto nazve vlakna sa sem napisat neda" - co si z toho má člověk vzít?

Ked si tu "poprve", tak si mal citat text na stranke zadania noveho dotazu."Pište vždy jednoznačné titulky, nikoli pomozte, dotaz a jiné nicneříkající texty"Poradna neni len na zadavanie novych dotazov, ale aj na vyhladavanie."Před položením dotazu do Poradny prosím použijte funkci vyhledávání. Je totiž velmi pravděpodobné, že váš dotaz už byl dříve odpovězen."http://forum.zive.cz/viewtopic.phpTakze, ked mam problem s modemom, vyhladavam slovo "modem" atd.To znamena, ze titulok "Co myslíte?" porusuje druhy princip poradne - vyhladavanie.

Dobře, díky za upozornění, příště si dám pozor.

Pokud hry, tak bych rurcite preferoval nove Maxwell grafiky od NVidie.

Dobře, díky.

Co myslím? No na vše ten notebook určitě využívat nebudeš. Nemáš vůbec představu na co všechno se notebook využívá. A na poslech hudby? Žádný notebook nemá luxusní reproduktory, jedině se dá říct, že nějaký notebook ma dobré repráky na to, že jsou to pidirepráčky v noteboku. Tady zas nemáš představu co jsou luxusní reprobedny/reproduktory. Chtěl jsi vědět co si myslím

Pojem luxusní reproduktory měla být spíš taková citace toho co napsali lidi o těch reprácích. Pojem o dobrých reprobednách bych měl, ale ne co se týče notebookových.