» Poradna » Notebooky

Výběr notebooku

Potřeboval bych pomoc. Vybírám notebook do 22 000,-. Budu ho používat ve školy (později na VŠ), internet, střih videa, občasné hraní her. Zatím se rozhoduji mezi Lenovem Ideapad 510 a Acerem Aspire E15, ale u Aceru se bojím kvality a poruchovosti. Budu rád za každou radu.Lenovo- https://www.alza.cz/lenovo-ideapad-510-15ikb-... Acer- https://www.alza.cz/acer-aspire-e15-obsidian-...

Odpovědi na otázku

podle referencí z řad kolegů a kamarádů se kvality a poruchovosti neboj u aceru ale u lenova- doby kdy se netem neslo o aceru kdeco jsou pryč dneska je větší šmejd asus a lenovo než relativně kvalitní acer i když čekám od zdějších ......... opačne reakce

Co se týče značek a poruchovosti notebooků....???Ono to bude s největší pravděpodobností stejné u všech značek. Vyrábějí se čím dále více poruchovější šmejdy, aby se tenhle byznys nezastavil.. Kurvítka plánovitě zapracují, zákazník si běží koupit další šmejd.. Do notebooku nemá smysl investovat víc než max. 15 tisíc .. Šel bych klíďo raději k hranici 12 litrů.. Ono to nebude ani o nic lepší se základními deskami pro stolní počítače. Je prostě hlad po penězích, které ničí lidstvo od pradávna.. Od doby, kdy je vymysleli Féničané..

pokud chceš mermomocí na notesu hrát hry a stříhat video, tak bych spíš připlatil na něco jako:https://www.czc.cz/asus-gl552vx-cn117t-cerna... nebo něco podobného, kde nemáš "U" procák a máš tam SSD + HDD, což je na střih videa prakticky nutnost, páč pochybuju, že by něšlo o střih HD videa.

není lepší za stejnou cenu vzít s 1050?

Ano. A o dost.

Tady je takové srovnání:https://www.youtube.com/watch

moc jsem nepátral. Pokud se dá koupit něco za stejné prachy s lepší grafikou, ale při zachování SSD + HDD (nikoliv s SSHD nebo jen SSD), tak proč ne.

Myslím si, že pro střih videa a editace fotek je potřeba větší rozlišení než FullHD, aby byli vidět detaily.

Coz o to, FHD staci. Ale na ty fotky to bud musi mit IPS panel, nebo se to k IPS panelu musi pripojovat. Protoze editace fotografii na TN odpadu je tragikomedie.

na 15ce displeji ale víc než FHD nemá smysl. To akorát markeťáci furt cpou lidem, jak mít 4k displej na mobilu je nutnost a cool.

Mě tedy též stačí FullHD na 15". Myslím, že se v DELLu zbláznili, protože když jsem si koupil nový XPS 15 se 4K displejem, tak jsem se nestačil divit... hodinu jsem ho kalibroval. Já až od 27" požaduji QHD a teprve na nějaké 40"+ televizi 4K.

Díky za rady, ještě jsem našel Acer Aspire F15, který má slušnou výdrž na bateriiAspire F15- https://www.alza.cz/acer-aspire-f15

máš tam jen 256 GB SSD - jak na to chceš nacpat stříhané video? Ty projekty ve full HD ti sežerou spoustu GB a jestli čekáš, že to půjde tahat z externího disku, tak na to zapomeň.

Vážně to tak hodně zpomalí notebook a stříhání? Počítal jsem, že teď bych používal externi a v budoucnu bych dal interní místo DVD vypalovačky.

tak exterák přes usb se fakt s interním SATA nemůže měřit.

No tak teoriticky jsem našel také Acer Aspire F15 s SSD+HDD, ale pro mě o vyšší cenovkou a zajímala by mě kvalita displeje, protože to vypadá na TN, a ten moc nechci (i z vlastní zkušenosti).https://www.alza.cz/acer-aspire-f15

Tak to je jako těžké... Tak to bude na displeji hezky vypadat, ale zas budeš na všechno čekat...

Doporučuji připlatit a vzít něco s alespoň GTX1050 a I5 / I7 HQ, jinak to prostě nepůjde... Že 8GB RAM je základ snad zmiňovat nemusím, ale raději zmíním.

Bohužel 22 000,- je strop a i7 HQ bude víc "žrát" baterii a já ho potřebuju i do školy, takže aby pár hodin vydržel bez baterie, ale díky za radu, méně než 8 gb RAM bych určitě nechtěl.

pak je ale střih videa fakt pitomost. To si radši kup něco levnějšího za 12k do školy, co bude mít i3 U a Intel HD a na střih si pořiď normální desktop.

Měl jsem 2x Lenovo oboje reklamováno stále problémy s ovladačema, poruchové touchpady (to samé kolega v práci) Horko těžko jsem se jich zbavoval a to hodně pod cenou.Teď mám Acer E15 už skoro rok a naprostá spokojenost (v zaměstnání máme desítky různých Acerů a zatím bez reklamací)

Něco co má i5 6300HQ a GTX 1050. Pod tohle nejdi.

Být tebou bych se bál více Lenova.. Mám servis PC a snad žádná jiná značka NTB není tak poruchová jako Lenovo..

Přesně tak, Lenovo má snad nejhorší servis široko daleko a někdy to tam dokur*í ještě víc než se tam něco pošle. Dělám v obchodě s elektronikou a nejvíc reklamovaných jak notebooků, tak telefonů jsou právě od této značky. Takže už jen kvůli tomu bych se této značce vyhnul obloukem Největší držáci co jsem zažil jsou od Dellu nebo ty dražší od HP

Potřeboval bych poradit. Po čase jsem našel dobře vybavený Acer Aspire F15 ( https://www.alza.cz/acer-aspire-f15 ), který má podle mě jen jednu chybu, a to TN displej. Myslíte, že je zásadní chyba, abych si tenhle notebook nevybral? Popřípadě poradíte s náhradou?

Četl jste vůbec tu diskuzi tady? Jakým způsobem se vlastně člověk, kterému je doporučena sestava s HQ procesorem a GTX1050, dostane k notebooku s ULV procesorem a šunkou typu GTX950M.Jestli vám nebude vadit mizerný TN panel, tak bych doporučil tohle. Má to velkou baterii a tedy i slušnou výdrž. Navíc možnost dokoupit 2. disk.https://www.czc.cz/dell-inspiron-15-gaming-7...

další a mnohem podstatnější chyba je ten "U" procesor. Ujasni si, jestli fakt chceš na notesu stříhat video a občas hrát hry, nebo jestli víc potřebuješ něco na kancl práci a net/filmy s dlouhou výdrží na baterii. Protože stroj, který by splnil oboje, prostě neexistuje.