» Poradna » Notebooky

Výběr notebooku pro práci s MKP a CAD

Dobrý den,prosím o pomoc s výběrem co nejlepšího notebooku v poměru cena/výkon.Požadavky:Především pro práci s MKP (Ansys 17.2) a 3D modelováním (Inventor, Solidworks, Catia).Velikost displeje 17,3 palců, HDD+SSD, dobré chlazení, numerická klávesnice, nejlépe hliníková konstrukce a cena max 35 000.Zaujali mě např. tyto notebooky: https://www.czc.cz/hp-omen-17-17-w005nc-cern... Co jsem ale slyšel, tento notebook je prý dost hlučný a přehřívá se. Potom https://www.czc.cz/dell-inspiron-17-5767-cer... a https://www.czc.cz/dell-inspiron-17z-7779-to... Tyto notebooky mají ovšem jen 2 jádrové procesory, podle mě potřebuji alespoň 4 jádra.Budu Vám moc vděčný za každý návrh.

Odpovědi na otázku

koukals na herní série např. Asus ROG nebo Acer Predator?

Ano, koukal. Nakonec to udělám asi tak, že si za ty peníze koupím výkonější 15'' a k tomu si později dokoupím nějaký větší monitor. Kamarádi co dělají MKP si vychvalují Dell Inspiron (https://www.czc.cz/dell-inspiron-15-7559-tou... ). Myslíte, že je to dobrá volba, nebo za ty peníze volit něco jiného?

tyhle dotykáče mívají lesklý displej a tomu bych se teda za každou cenu vyhnul. Pokud možno něco s matným, ten dotyk stejně na práci nevyužiješ.

Je to na CAD, takže bych volil cokoli s i7-7700HQ, grafikou alespoň GTX1050 (kvůli CUDA) a 16GB RAM.Volil bych toto:https://www.czc.cz/asus-gl553ve-fy036t-cerna... Je tam GPU GTX1050Ti, což určitě pomůže počítání toho projektu. CPU i7-7700HQ také není ořezávátko a 16GB paměti se bude také hodit.Jediné, co by mi na tom notebooku vadilo je to HDD. Místo toho HDD bych si tam dal nějaké SSD, třeba tohle:https://www.czc.cz/kingston-ssdnow-kc400-512... HDD totiž hodně zpomaluje... zvláště, když je to najaký větší projekt...

vždyť tam máš na systém to m2 SSD. Myslíš, že to bude zpomalovat i to načítání dat z HDD?

Ano, načítání projektů z HDD je obrovskou brzdou... Sám pracuji s Inventor a projekt bych si na HDD nedal.

Na taketo tasky sa vseobecne odporuca napriklad Dell Precision.osobne pouzivam uz asi 5 rokov Asus ROG g74SX (daval som tam 2x 500GB SSD, 16GB RAM NV GTX560, Intel WiFI 802.11AC).Prave kvoli vysokej cene som volil herny notebook, bohuzial vtedy pracovne stanice vychadzali radovo o 40% drahsie v podobnych parametroch.Takze podla mojho nazoru, dobre zvoleny herny notebook tiez posluzi.Hlavne by som pozeral na chladenie, to zarucuje dlhu zivotnost pri narocnych ulohach.

a jaký je tvůj osobní dojem z Asus ROG? Hlavně chlazení a dílenské zpracování - panty apod.Jde mi o to, že začínám pokukovat po nějakém stroji do terénu a sehnat něco rozumně výkonného s HQ procesorem a kombinací m2 SSD s HDD je celkem kumšt - jde mi o cenovou relaci řekněme 27 - 36 000 Kč (i s DPH).Navíc třeba IPS displeje krom různých "cool" 2v1 a podobných kravin osazují snad jen do herních strojů. A to jsem si myslel, že matný FHD IPS panel by už v téhle relaci mohl být běžný.

Konkretne s tymto modelom maximalna spokojnost. Je to sice vsetko plastove, ale nikde to nevrze, neprehyba sa. Akurat ram displeja je trosku vrzgajuci, ale tam notebook nechytas ani nenamahas, jedine, ak ho osahavas to citis.Prenasam ho denne asi 5 rokov a mechanicky zatial vsetko drzi. Chladenie je hlucne len v zatazi a to aj tak minimalne, nakolko su tam dva verlke vetraky. Nie je pocit zatial ziadne opotrebenie lozisk.V sucasnej konfiguracii krasne staci na sktualny PS, LR a pracu s 30MB RAW subormi. Obcas nejake tasky v Handbrake.Downside je jeho hmotnost a rozmer. Myslim, ze dnes uz sa robia ovela tensie a lahsie ROG, nakolko to vsak ovplyvni hlucnost a teploty(a zaroven potencialnu zivotnost) nedokazem odhadovat.V mojom pripade vravim Zlaty Asus, nakolko si robi svoju robotu uz dlho a zatial bez nejakeho HW problemu.

super, dík za info. Ta moje 15ka má 2,6 Kg, takže proti tvým 4,3 Kg rozdíl, ale ty máš 17ku. Nicméně 15ky ROG mají taky cca 2,6-2,7 kg, takže v pohodě.

Rado sa stalo. Riesil som nedavno mensi "problem" s novou taskou. Tie rozmery su dost nestandardne, hlavne co sa tyka hlbky. Celkom som musel googlit kym som nasiel nahradu za stary Dicota batoh(uz sa nevyraba) a nasiel som jediny rozumny kompromishttp://www.dicota.com/backpack-e-sports-15-17-3... :)

Z vlastní zkušenosti vím, že na CAD a MKP není NTB to pravé. Měl jsem také NTB a po nějaké době jsem myslel, že ho vyhodím z okna. Popřemýšlej, zda by za ty peníze nebyla lepší daleko výkonnější bedna. Výhodu bys měl v tom, že po odejití některé z komponent nebudeš mít problém s její výměnou

Proč? Když si koupí notebook s GTX1050 Ti, 16GB paměti, PCI SSD na systém, Core i7 a k tomu si přihodí nějaké MLC SSD, tak to nebude vůbec špatný pracovní nástroj.

Špatný stroj to rozhodně nebude. Ostatně, já jsem měl také na rýsování NTB. Nebyl teda tak dobrý a MKP bych na tom nerozjel, ale pokud bych si měl znovu vybrat stroj na CAD, tak to bude rozhodně bedna.Toto mi už radil známý a já si stál za svým a chtěl jsem NTB. Ale nikomu svoje názory nevnucuji, ať si tazatel koupí dle svého uvážení.

Tak jasně, desktop s Core i7-7700K a 16GB 3000MHz RAM by byl výkonnější. Jenže při běžném rýsování rozdíl mezi takovým desktopem a notebookem s 7700HQ a 16GB RAM nepoznáš. Render už je něco jiného, tam bude desktop daleko rychlejší, ale i na tom NTB se to dá.Při rýsování má hlavní slovo disk. SSD.