» Poradna » Notebooky

Výběr notebooku: Dell Inspiron 15 nebo Macbook Pro Retina 13"

Mohl bych mít prosím dotaz? Chtěl bych si pořídit notebook ke studiu na VŠ a narazil jsem na dva notebooky, mezi kterými se neumím rozhodnout: https://www.czc.cz/porovnatNa Dellu se mi líbí jeho celková výbava a výkon, na druhou stranu si říkám, jestli to využiji ke svému studiu. Navíc oproti Macbooku je robustnější, téměř 2x těžší. Vzhledem k tomu, že je ke studiu, tak s ním budu hodně cestovat....Na Macbooku Pro Retina se mi líbí jak displej, výdrž baterie, tak i spolehlivost operačního systému. Navíc bych na něj měl studentskou slevu cca 5000,- proto nad touto možností uvažuji. Moc děkuji za vaše názory ;) Hezký den

Odpovědi na otázku

Rozhodni se především s ohledem na SW vybavení Winy vs. OS X. Já bych v každém případě bral větší monitor a rozlišení, z praxe.

ja ne, vyhovoval by mi notas jeste trochu mensi nez macbook 12" , na cesty idealni a doma to pripojim na 2x 50"

Vybral jste si poměrně odlišné typy notebooků...MPB 13" je výkonný stroj, s dlouhou výdrží a počítá se s velmi častým přenášením.U toho Inspironu už bych to s tou 15,6" obrazovkou, váhou a tloušťkou tak často neviděl.Pokud není problém software...ale koneckonců, i na MB se dají nainstalovat Win...ale to jsem vlastně ani nenapsal...A to, čemu nerozumím, je, proč jste si jako alternativu nevybral XPS 13, potažmo 15? Je to naprosto stejný konkurent tomu MBP. To XPSko bych viděl jako největšího rivala...Ale pokud se rozhodnete pro jabko, doporučil bych počkat do zítřka, kde na 100 % vyjdou nové MBP. Cena těch starších zřejmě o něco spadne.

Pokud budeš s tím počítačem hodně cestovat, tak o tom velkém Dellu ani nepřemýšlej, to je jako mít v brašně těžkej šutr.Rozhoduj se mezi XPS 13 a MBPR 13, oba mám v rodině (byť dell ve vyšší specifikaci) a musím říct, že po stránce zpracování jsou to oba perfektní notebooky, nic se nikde neprohýbá, nemáš pocit, že držíš v ruce nabušenej šunt a všechny materiály působí velmi dobře. Touchpady jsou oba perfektní (v MBPR ale pořád o trochu lepší), Dell dle mého názoru vypadá o něco lépe díky tenkým rámečkům a hlavně je oproti Macbooku (hlavně potom co je všechny o 6k zdražili) za super cenu.Dell je taky lehčí ale tím, že je zároveň menší, působí na mě těžším dojmem. K přenášení taky započítej velikost adaptéru, která je u dellu opravdu malinká, něco jako menší krabička cigaret a je i dost lehký, u Macu je vše asi 2–3x větší. Mac to ale vynahradí delší výdrží baterie, běžně 9 hodin, u dellu 5–6 hodin.Pozor na poměr stran displeje, ze začátku jsem byl u Dellu nadšen a spokojen dokud jsem je nedal vedle sebe, Mac je prostě lepší co se týče ergonomie užívání, má totiž 16:10 displej vs 16:9 u Dellu, což se nezdá ale dělá to velký rozdíl, obrazovka u Macu je prostě příjemnější. Já jsem to vyřešil dvěma způsoby, 1. skrývání hlavního panelu ve windows 2. připnout hlavní panel k jedné ze stran. Plus počítej s webkamerou co bude zabírat tvoje prsty při psaní na skypu.Suma sumárum, Mac je prostě lepší uživatelsky ale je k*revsky drahý (128 GB SSD za 40k, co to má jako znamenat?).Dell je hezčí, působí mnohem víc moderně, je za super cenu (oproti MBPR) ale není tak ergonomicky vychytaný – což ale poznáš jen při přímém porovnání, jinak jsou to oba skvělé notebooky, přesně na to co chceš.Řešení:Počkej na představení nových Maců, možná budou slevy a Mac bude dávat větší smysl. Momentálně bych šel do Dellu.Porovnání:https://www.czc.cz/porovnat

neni trochu kravina premyslet dnes kzyz zitra predstavuje apple novej HW ?