» Poradna » Notebooky

Výběr notebooku 13,3 palců do školy do 15000,-

Dobrý den, vybírám si notebook a opravdu nevím jaký si mám vybrat. Prosím poradte.http://www.czc.cz/lenovo-m30-70-hneda_3/161... http://www.czc.cz/hp-probook-430-g2-cerna/1... http://www.czc.cz/acer-aspire-v-13-v3-371-5... Všechny notebooky mají Intel HD Graphics 4400. Chci se zeptat který bude nejlepší na běžné kancelářké veci plus nárocnejší programy do školy jako MATLAB atd. Určitě chci 13,3 palců a co nejlehčí. Každý den ho přenáším. Na Lenova všichni nadávají na servis a na zpracování je to tak? Jestli ano zůstává HP nebo Acer? Myslím že i5 bych nepotřeboval a taky mi vadí pouze 2 USB porty u Aceru.Nejvíce nakloněn sem práve HP. Má někdo zkušenost z daným HP? Nejaké problémy?děkuju za odpovědi.

Odpovědi na otázku

no má navíc pouze i5, ale někde sem četl ze řada notebooku Pavilion neoplývá kvalitou zpracování, že ProBook je minimálně o řád výše

A máš zjištěné, že ten Matlab na tom harware a velikosti displeje bude aspoň trochu použitelný?

momentálně používám starý Dell Inspiron M301Z s dvoujadrem 1,3 GHz, ATI Radeon HD4225 a 4 GB ram a Matlab se na něm poměrně slušně používat dá. Takže předpokládám že na těchto noteboocích pojede taky

USB porty potrebujete na cestach nebo doma? Pokud doma, tak se to lehko vyresi USB hubem. Navic je i jednodussi po vybaleni notebooku pripojit jeden hub s tiskarnou, externim diskem, klavesnici ... nez zapojovat nekolik zarizeni do ruznych portu notebooku. Obecne nejsou male notebooky uplne vhodne na narocnejsi programy, ale celkem chapu, ze chcete 13" kvuli mobilite. Z hlediska vykonu je z Vami vyhlednutych notebooku nejlepsi Acer s i5 procesorem, sice variantu U neni prilis vykonna, ale proti i3 v U variante bude narust vykonu znatelny.Dalsi vyhodou Aceru jsou 2 sloty pro RAM, coz neni u 13" notebooku uplne bezne a je dobre si na to dat pozor.Pred nakupem si zajdete do obchodu, at vite do ceho jdete z hlediska sasi a klavesnice.A jeste jednou si rozmyslete, zda by na narocne aplikace nebyl lepsi vykonnejsi notebook 15.6" a zda Vam bude stacit maly display s rozlisenim 1366x768. V trosku slusnem batohu se da 15.6" notebook v pohode prenaset.

No ty porty. Do jednoho mám bezdrátovou myš a u Aceru by zustával pouze jeden volný. Další zařízení pravidelně nepřipojuju. Je pravda že ty 2 porty by možná stačili.13" není podmínka, klidně i 15,6" ale mám podmínku do 2kg a to bezpodmíněčně. Notebook opravdu přenáším každý den.2 sloty určite ocením ale třeba HP taky umožnuje rozšířit RAM až na 16GB to přece nebude v jednom slotu ne? Ale mohu se plést.Případně navrhujete konkrétní alternativy v této cennové kategorii?

K notebooku je idealni pouzivat bluetooth mys, dnes uz to neni cenove tak narocne, neopotrebovavate konektory zapojovanim mysi nekolikrat denne a nezabira usb port.HP, alespon ty zminene v tomto vlaknu maji 2 sloty, jen jsem chtel upozornit, ze spousta modelu 13" notebooku ma jen jeden. Puvodne jsem si myslel, ze 13-b010nc ma pouze 1, ale nakonec jsem si nasel servisni manual na strankach HP a tam pisi o dvou. Konkretni model nenavrhnu, s full HD a slusnym procesorem je to vse bud tezke (cca 2.5 Kg) nebo drahe (cca 30 000). Takze asi budete muset zustat u 13".

a existují nějaké alternativy s HD rozlišením? případně 13 nebo 14 palců které jeste nebyli zmíněny?

Velmi si vážím autora tohoto dotazu. Protože ten, jako jeden z mála tazatelů chápe, že cpát na notebooky hry je zhovadilost. Moje pořadí:1. HP2. Lenovo3. AcerPřeji šťastnou ruku s výběrem.

tak na hry bych moc rád, bohůžel stojím nohama na zemi a takové ty temata herní notebook do 13tis z toho sem vyrostl vím že bych musel našetřit min 2x než ted.Díky za reakci. Taky to nakonec vidím na to HP ProBook G2

Poslední věc, při koupi bych chtěl asi rovnou rozšířit RAM na 8GB.Poradíte (případně prosím o odkaz na konkrétní ramku) která by pasovala a fungovala s tou co tam bude?Hledám tedy 4GB Ram 1600MHz do toho HP ProBook G2děkuju