» Poradna » Notebooky

Výběr notebooku (10-12 000 Kč s DPH)

Zdravím všechny,sháním ntb v cenové relaci 10-12 000 Kč (s DPH). Primární použití je psaní disertace (sekundární sledování filmů, když nepíši). Velikost monitoru požaduji díky uvedenému 15". Jen ještě dodám: ne, skutečně nehraji žádné hry a nejnáročnější program co používám je AdWords Editor.Původně jsem chtěl dotykový ntb, ale díky mnoha argumentům se toho požadavku nakonec vzdávám (současně ušetřím asi pár tisíc korun). Primární je pro mne ntb s kvalitním displejem na psaní (5x týdně s ním chodím z domova do knihovny), lehký s dobrou výdrží (není to protimluv?).Moc děkuji za Vaše nápady a doporučení.PS: Dell a Lenovo jsou pro mě iracionálně nejsympatičtější značky. HP nesnáším. PS2: Chci ntb nový (v případě Alzy jen kategorie "rozbalené, nové", nikoli použíté a zánovní).

Odpovědi na otázku

Ahoj, máš zvláštní požadavky a můžu ti rovnou říct, že v takovéhle cenové relaci neexistuje požadovaný notebook :D chceš kvalitní displej to znamená alespoň ips a né tn. Nejlevnější notebook s ips je HP který nenávidíš :D http://www.suntech.cz/produkt/374697-hp-pavilio... a druhý je pak o dost dražší lenovo http://eshop.kak.cz/zbozi/nti354v-notebook-le... výhodou je podsvícená klávesnice a dotykový displej který si původně chtěl. Výdrž baterie je kolem 5ti hodin podle využití u obou.Byla by tu ještě jedna možnost, ale ta chce trochu trpělivosti a vynalézavosti. Mohl by sis koupit chromebook acer 15 (9000kč) ten má taky ips obraz, nastavil bys ho do vývojářského modu a přes flash tam nainstaloval windows. Sníží se tím výdrž baterie z 12ti hodin na 10hodin, ale pořád je to daleko víc než u normálních notebooků.váha všech těchhle notebooku je něco málo před 2kg stím asi nic neuděláš, jedině si pořídit ultrabook, ale to bys musel zase zvednou cenu.

Tak vyber něco s Intel grafikou a matným displejem, pokud možno se vyhni Celeronu řady N a Pentium N - ty jsou slabé i na tohle.Potřebuješ tam Windows?