» Poradna » Notebooky

Výběr notebooku - práce, grafika, zábava

Ahoj.Chci si pořídit notebook cca do 20 000kčPracuju s Php, Javascriptem, Html a grafikou (Gimp, Photoshop). Občas nějaká utilitka typu Grunt či Bower, Composer - spousta malých souborů, pravidelný zápis a čtení.Prezentace - texty OpenLP, PPT.Samozřejmě Ms OfficeDat - filmů, hudby mám asi 60gb, většinou všechno hned přeinstaluji na Debian s KDE.Je pro mne lepší notebook s Ssd či Sshd? Co se týče životnosti, rychlosti... Hlavně životnosti :)Grafickou kartu dedikovanou nebo integrovanou?

Odpovědi na otázku

grafika podle mne rozhodně dedikovaná. mohlo by se ti líbit tohle:Acer Aspire V15 (V3-574-711B), černá NX.G1KEC.002 19 990 Kč Intel Core i7-5557U (3.1GHz, 3.4GHz TB, HyperThreading); 8GB RAM (DDR3), 15.6" Full HD displej (1920 x 1080 bodů); grafika Intel Iris Graphics; 256GB SSD disk; mechanika DVD±RW; rozhraní: Wi-Fi ac, Bluetooth, HDMI, 3x USB, HD kamera; operační systém Windows 10 Home.https://www.czc.cz/acer-aspire-v15-v3-574-71... - nevím, zda nemá Acer verzi s linuxem, že by se ušetřilo a neplatilo za ten paskvil jménem W10"Samozřejmě Ms Office"Máš vyzkoušené přes Wine? Minimálně starší verze by měly jet, ale nevím, v pohodě pracuju v LibreOffice.

Jak jsi uhodl, že jsem se na něj díval? Pod Wine jsem zatím zkoušel starší. Ale mám taky starší stroj, který ne všechno zvládá. S novým by to snad mohlo jítS Linuxem jsou jiné, ten V15 zrovna ne, tedy co jsem našelCo ta životnost SSD?

tak osobně mám SSD jako systémový na svém desktopu a nevidím důvod, proč ho nemít i na notesu. Pochopitelně zálohovat důležitá data stejně jako všude jinde. Jinak na ten notes jsem už dřív koukal sám - dneska je celkem kumšt najít něco výkonného za slušné prachy a bez nějaké topící nVidie či Radeonu...

Zivotnost SSD v praxi nepotrebujete resit.A jestli SSD nebo SSHD? Odpoved je jasna - SSHD nema zadny smysl, jen spojuje nevyhody obou reseni a v praxi nema ZADNE vyhody. Do laptopu jedine SSD. (Do desktopu pak SSD na system a dostatek plotnovych disku na data / NAS / ...)

Tak mi potvrzujete, co jsem si myslel (a četl) o SSHD (<=>šidilidi) Pokud je to seriózní pokus, jsem v suchu. I kdybych měl poloviční "kapacitu" zápisů než nejhorší z testu.http://www.zive.cz/clanky/ze-sveta-kolik-rea...