Výběr monitoru 1440p BenQ GW2765HT vs HP EliteDisplay E272q

čau, vybírám nový monitor převážně na hry ( nikoliv profihraní, tedy nemusím freesync, 140 hz apod. )Který z těchto dvou byste doporučili, případně i jiný 27´ 1440p v podobné cenové relaci ?Předem dík za návrhy.http://lcd-monitory.heureka.cz/benq-gw2765ht/http://lcd-monitory.heureka.cz/hp-elitedisplay-e272q/

Odpovědi na otázku

To je už v podstate podľa tvojich preferencií. Jeden má DVI a reporduktory naviac, druhý nie. Druhý má USB naviac a prvý nie. HP má vyššiu spotrebu, ale to je možno zanedbateľné. Skús na nete pohľadať ešte testy displejov týchto modelov.

Tohle HP jsem měl v práci a na kancelařinu pohoda, na hry vůbec, má strašně pomalou odezvu.

Ano, odezva je to, čeho se u IPS bojím nejvíc, Beng by měl mít 4 ms, HP 7 ms, takže Benq vychází lépe. Ale dá se tomu věřit ?Nebo jít tedy raději do TN ( který by se dal sehnat i levněji ) ?TN mám dosud a nemám s tím problém, ale právě že už jsem se těšil na IPS, které si všichni chválí a před TN vatují jak před čertem ...Např. tento http://lcd-monitory.heureka.cz/aoc-q2778vqe/kde úspora je 2500 Kč, což už je sakra znát ...

TNka sú otrasné displeje aj kvôli malým pozorovacím uhlom. To tvrdia aj hráči ESL. Ak si všimneš na ESL, BenQ propaguje aj TN displeje ako herné. Pritom hráči ESL hrajú iba na BenQ IPS displejoch.

No, na 23ce 1080p TN sedím před monitorem přímo rovně, a s pozorovacím úhlem problém nemám, před tou 27 budu sedět stejně, takže myslíš, že se to tak zhorší ?Fakt to mám tak z 80% na hry, zbylých 20% internet a nějaké psaní. Na filmy, nebo obrázky vůbec.Takže dát přednost nízké latenci u TN, nebo lepšímu obrazu IPS ?Blbý je, že to si prostě těžko někde vyzkouším, jestli mě to IPS bude v FPS ( hlavně BF1 ) omezovat, dokud monitor nekoupím a nevyzkouším sám ...