Výběr MiniPc

Dobrý den, potřeboval bych poradit s výběrem zařízení.Budu si do svého obývacího pokoje kupovat projektor s WiFi a chtěl bych k tomu nějaký mini-PC tedy krabičku ze které bych nemusel tahat žádnou kabeláž. Funkce:- sledování filmů z externího disku, který bych rád k tomu přístroji připojil.- prohlížení internetu (bezdrátově přes WiFi - vůbec netuším zda jde připojit projektor přes WiFi a zároveň být k internetu připojený přes WiFi)A pak bych měl podmínku aby to v sobě už mělo vše, abych pak nemusel dokupovat nějaké paměti a tak podobně.+ vůbec netuším co za software se na to hodí.Prosím doporučte něco.Děkuji

Odpovědi na otázku

Bez kabeláže se neobejdeš. Skoušel jsem přenos obrazu po drátové LAN, na filmy má přenos nízké fps, nedá se na to koukat, po wifi to bude ještě horší (wifi jsme do projektoru ani nekupovali).

Jaký konkrétně projektor?

To je ideální použití pro nějaký MiniPC na androidu. Na příklad tohle, ale podobných modelů je nepočítaně. http://www.alza.cz/evolveo-infinity-stick-x2... Vrazí se to přímo do HDMI portu, připojí se to k WiFi, takže si to umí sáhnout na síťové disky (NAS) i přímo na internet, bez problémů s vhodným přehrávačem přehraje veškeré formáty. Pro Android existují přehrávače, které se dají krásně ovládat přes mobil, který je ve stejné wifi síti, třeba Kodi (dříve XBMC). Navíc na tom funguje i Skype a v podstatě všechno. Osobně používám něco podobného na velké televizi, to už je v podstatě jedno, do jakého zobrazovače to připojíš, a jsem velmi spokojený.

cassul chtěl bych se tě zeptat, zda když to propojím s tv a mám k tv bezdrátovou klávesnici, tak jestli s tím to zařízení bude klávesnice kompatibilní.Děkuji za odpověď a omlouvám se tazateli, že mu lezu do diskuze, ale nechtěl jsem kvůli tomu zakládat nové vlákno.

Klávesnici musíš mít k Androidu.Zde je článek,který zhruba odpovídá realitě.http://www.root.cz/clanky/dalsi-mini-pc-s-an... Tato mniPC jsou všechna na jedno kopyto.

No já mám tu jak je tam popisovaná ten Logitech, tak by to snad mohlo spolu fungovat.

spis kup levny notebook treba Dell Inspiron

Notebook je pro mě nevhodný, potřebuju něco elegantního co vložím do obyvácí stěny vedle videa,dvd přehrávače a jiných nesmyslů. K do toho píchnu bezdrát klávesnici a myš. a připojím nějaký výstup. Rád bych byl aby to kromě HDMI pro projektor obsahovalo i nějaký standardní výstup pomocí kterého bych mohl dané mini PC připojit i ke starší televizi. Jinak četl jsem recenze na některé produkty a obecně píšou že problém je s připojením k internetu... a to je pro mě hlavní účel.Děkuji za vaše rady.

připojení k projektoru přes wifi je možné... Ale problém je s přenosem videa... A současný připojení přes wifi k projektoru a k jiný wifi na internet možný není... Osobně bych se na wifi projektor vykašlal... A pokud jde o samotný PC.. problém může bejt hluk, takže bych zkusil něco lepšího.. třeba intel nuc...