Výběr mezi notebooky Asus,Sony a Lenovo

Ahojte, potřebovala bych pomoct s výběrem notebooku v cenové hladine okolo 20 000....samozřejmě se pokouším najít to nejlepší co můžu za ty peníze dostat chci taky zmínit, že v tomto ohledu nejsem žádnej znalec takže jestli sem napíšu nějakou volovinu apod . abyste mě neukamenovali ..Tak.. chtěla jsem už něco s dobrým výkonem, něco na práci s hudbu, zkouknutí filmů, internet, plynulou práci s fotkami, dokumenty, občasné hraní nějaké náročnější hry....zůstaly mi tu na výběr 3 , ač asi názory dost rozdílné značky, Asus , Sony a Lenovo....http://www.czc.cz/porovnatOd Asusu mě trochu odrazuje už samotný výrobce, ale z vybraných je cenově nejpřijatelnější ..tak jestli by stačil nebo se mi rozsype po měsíci pod rukama Sony Vaio mi každý doporučuje:,, vem ho je to Sony,, odrazuje mě tam trošku nízké rozlišení..1366 x 768(bude se na to dát koukat?) a taky ten pomalejší disk s 5400 ot/minU toho Lenova by mě zajímalo jestli je hodně velkou výhodou jít do Ivy Bridge a taky jestli vzít ten s 7200ot/min nebo spis ten s tím SSDckem a HDD 5400ot/min Ještě jednou připomínám, že nejsem žádnej ,,ajťák,, tak uvítám každou vaši radu Díky za pomoc

Odpovědi na otázku

Ahoj nepíšeš požadavky na přenášení a baterii. Každopádně na to co píšeš bych vzal lenovo bez ssd a to tam pak dokoupil. Těch 16 gb je tam jen pro srandu králíkům. Konstrukčně, váhové, podle hluku i co se týče chlazení je nejlepší a takové by snad měli notebooky být ne? Výkon možná nemá největší z tvých kandidátů ale je to dle mého nejrozumějsi volba. P.S. dokup k němu NBD zárukuP.S.Sna neajťáka dobrý výběr

Notebook plánuju brát do školy ..tento rok ještě na střední potom se mnou bude cestovat někam na VŠ...takže delší výdrž na baterku a nižší hmotnost by se mi taky hodila ...jinak zatím sem nejvíc pro to Lenovo no...a s tím, že mám koupit to SSD jsi myslel abych ho vyměnila místo toho HDD co tam bude nebo přidala nějaký menší jen na systém ?? ..a ztratila bych tímto záruku ?? a proč bys nebral tu kombinaci co nabízejí teď ?

Sony "kazdy" doporucuje? Zrejme jen lidi, kteri s nimi nikdy nepracovali...Pardon, ale otresnejsi dostupnost ovladacu nema nikdo. Stejne tak obsluzny software, ktery dokaze i novy notebook zpomalit na uroven deset let stare prisery - ovsem bohuzel bez nej napriklad neprepnete grafiku (pokud ma notebook dve, coz ty vase nadhery bohuzel maji). Na Sony nelze rict jedine pozitivum, snad krome designu - ten byva subjektivne povedeny, ovsem dost casto na ukor pouzitelnosti. Sony je ve vypocetni technice jednoznacny krok vedle - pokud si ho koupite, nedivte se kdyz se vam o nej ajtaci odmitnou postarat se slovy "tohle nemam zapotrebi" Asus - mno. Sazka do loterie. Vyrabi velke mnozstvi podradneho smejdu - bohuzel bez zakoupeni se neda smejdska rada odlisit od te, co se nahodou povedla. Velmi spatny servis, ale da se na ne alespon kricet a uvolnit tak adrenalin do tela. Docela relax, pokud to neni vas notebook Lenovo - zrovna rada E je docela smecko. Mel jsem tu pochybnou cest rozdelavat E320 e je to - mirne receno - po konstrukcni strance velice odflaknute. Pritom Lenovo umi vyrobit velmi slusne notebooky - rady T, XNicmene chybi nam zasadni informace - na co a jak budete ten notebook pouzivat.

Děkuju za názor ...hlavně s tím na Sony u toho Asusu se právě bojím..hledala sem konkrétně na tento model nějakou recenzi a nic moc jsem nenašla , u toho Lenova - řady T,X jsou bohužel už nad moji finanční mez, po kterou jsem ochotna nebo spíš můžu jít, takže to padá....jestli máte ještě nějaký typ na noťas kolem těch 20k tak budu ráda...

Pokud koukate po vetsich modelech (ja sam bych do niceho nad 13" nesel, ale vy to budete nosit), uvazoval bych v nejlevnejsi kategorii o tomto: http://www.alza.cz/fujitsu-lifebook-a532-d33... - je to sice plastovy, ovsem priznane plastovy - konstrukce s tim je navrzena a nesnazi se to maskovat. Kde bylo potreba sasi vystuzit, tam je proste vystuzene. Za ty penize docela dobra koupe. http://www.alza.cz/fujitsu-lifebook-uh552-st... - tohle by me zajimalo, ale nevidel jsem to zatim na vlastni oci. Po shlednuti bych o tom i premyslelhttp://www.alza.cz/lenovo-thinkpad-x220i-428... - tohle je za ty penize PECKA. Sam pouzivam vyssi model stejneho typu uz dlouho pres rok a nemenil bych ani za novejsi X230 a v podstate ani za nic jineho. Pokud priplatite jeste cca 1600,- za zaruku navic, mate notebook kryty i proti nahodnemu poskozeni, at uz je to vylita limonada nebo proste jen sleti a rozmlati se na atomy. A rozbit ho je docela fuska, ani me se to jeste nepodarilo Za me by to bylo finalni rozhodnuti. U zadneho z mnou navrhovanych neni "herni" grafika. Neni totiz potreba - na vsechny bezne cinnosti staci i integrovana Intel HD3000. Sam ji pouzivam i na hry - nenarocne hricky typu Skyrim, CoD:MW3, Mirror's Edge, World of Tanks a podobne zvlada uplne bez problemu. Pochopitelne ne na superturbomega detaily, ale je to precijenom notebook...

děkuju vam za typy, bohužel všechny ntb co jste poslal jsou pro me moc malé ..vybrala jsem si 15ku protože nesnáším malou plochu a zároveň se 17kou bych se asi stěží chtěla každý den někam tahat ..takže opravdu chci nějakou 15ku a nejlíp s rozlišením HD+

na co ho chci používat jsem jakš takš napsala ...a brát ho chci do školy..takže výdrž na baterku se mi bude hodit , taky aby to nebyl ,,plastovej krám ,, a přežil cestování no .., jinak aby se na tom dal slušně zkouknout film...(i když to bohužel nebude 40 palcový LCDcko ), daly se upravovat fotky ( ale nijak náročný programy ) jo a taky chlazení ... jsem trochu PC maniak takže noťas pojede nejmíň půl dne určitě , tak i s tím chlazením jestli nemá to Lenovo problém...bude dobrý k tomu asi pořídit i chladící podložku?

Namísto chladící podložky zauvažuj nad pořádným batohem, nebo taškou na noťas této velikosti a váhy. zvaž jestli chceš batoh na záda (Zdraví), nebo tašku do ruky. jak bude notebook chráněn při přenosu a nevlídném počasí? To vše rozhoduje o jeho životnosti.

tašku mám samozřejmě taky v plánu zakoupit a ta podložka tedy potřeba nebude? tak aspoň něco .. díky za rady

Pokud jdeš do jakéhokoli ThinkPadu na chlazení se fakt vykašlil. jedou pořád stejný (Podobný, osvědšený) koncept a kdysi se na netu objevila vtipná recenze na peřinové notebooky. jediný co neshořel pod peřinou po 7mi hodinách byl Thinkpad. Ty co padly byly myslím DELL, Asus, Acer.

ok tak asi vyhrál ten Lenovo, teď bych to ještě nějak potřebovala skloubit s tím (a prosím cenově přijatelným ) SSDckem, asi něco max do 3000,-??

Nene špatně chápeš.Podivej:mSATA má malinko jinou velikost a rozhraní, je to něco jako Wifi Modul. Je maličký.Takže doporučuji:http://www.alfacomp.cz/php/product.phpVím ano je drahý ale kvalitní.Co nemám otestované a nemohu tedy s jistotou říci, že vše poběží jak má je:http://www.alfacomp.cz/php/product.php64GB by na systém mělo stačit.Jak to všechno vypadá a jak může mít tenhle notebook dva disky?- Jeden má plotnový (V Tvém případě pamatuju li se dobře 500GB) ten bude na data (Tvoje osobní fotky, filmy, hudba atd = NIC nedávej do dokumentů ani jinam na C: Systém)- Druhý bude tento maličký mSATA disk, který tam bude ZÁROVEŇ s plotnovýmJaká jsou rizika a komplikace:- Připlatíš si za další zařízení- Nevím (A teď nemám čas to zjistit) jestli je tam mSATA VOLNÝ a nebo je obsazen Wifi kartou, ale domnívám se že je tam jeden slot volný- Operační systém BUDE MUSET BÝT PŘESUNUT na tento rychlý mSATA disk (Doporučuji se domluvit přímo na prodejně ať to udělají za Tebe)Výhody?- Rychlost ze které budeš mít fakt radost- Spotřeba, pokud dobře nastavíš plotnový disk, nebude stále v pohybu, protože operace budou prováděny na mSATA disku, který má dobrou, nižší spotřebu. (Ale čím víc nad tím přemýšlím, tím míň tomu začínám věřit :) )- Více místa pro data

Tak nocturne.op potvrdil mé domněnky o spotřebě: Zhruba o půl hodiny déle vydrží. (Pokud tam bude SSD mSATA disk)

takže tento http://www.czc.cz/crucial-m4-64gb/110755/pr... a http://www.czc.cz/lenovo-thinkpad-edge-e530... říct jim o namontování SSDcka a nainstalování systému na něj a je vybráno ?

Tak tak, ale počítej s tím, že za "zacvaknutí" toho mSATA prcka si vezmou cca 300,- a za "reinstal" Woken7 na HDD si vezmou tak 500,- a pochybuju o tom, že to tam NAINSTALUJOU, podle mne to tam "přesunou" což pro SSD není dobrá volba. (Pokud to neudělají rozumně). Říká se tomu SSD Partition Alignment (nevím český ekvivalent).Takže by asi stačilo si vzít s sebou zle vypadajícího kamaráda, který se bude tvářit, že ví o co jde a trvat na reinstalaci systému na mSATA disk!

X220i je kovovy odlitek, vydrz na baterku je realne kolem 6h. S chlazenim rozhodne problemy nema, ikdyz pri hrani je rozzhaveny pekne - ale neprehriva se ani omylem. chladici podlozka je na prd, staci jakakoli pevna plocha...

Sony - V žádném případě (Pokud, jako hodně dámám nejde o design a to je celé)Asus - to je tak 50 na 50, buď to risknout a trefit se a super, nebo 2 roky žalu a servisováníLenovo už kvalitativně dost spadlo dolů (resp přiblížilo ceny konkurenci = kvalita je dolů) zde stojí za zmínku jen řada T a X (Přesně jak řekl nocturne.op)Nicméně z Tvého výběru letěly jako první noťasy s LESKLÝM displejem = ty jsou absolutně na nic. Doporučuji taky: ThinkPad Edge E530 bez SSD, který si pak dokoupíš a necháš si ho jimi v obchodě namontovat (Se zárukou samozřejmě)jako super SSD do mSATA slotu (To jen tak, oni budou vědět) je: http://www.alfacomp.cz/php/product.phpJinak jsem teď našel levnější řešení:http://www.alfacomp.cz/php/product.php ale tohle by musel někdo ohodnotit, nejlépe z praxe.Tak hodně štěstí!!!

Prave Soda Creek pouzivam v X220 spolu s dodavanym motajicim se diskem a je to parada - plotnovy HDD je temer neustale uspany a na vetsinu prace staci SSD. Vydrz se nepatrne prodlouzila - cca o pul hodky. V praxi to dela okolo 6h kancelarske prace s WiFi, coz je na rok starou baterku celkem slusny vysledek (diagnostika tvrdi neco o tom, ze ma 75% kapacity)

Díky za názor, s tím dokoupením SSD by to bylo asi nejlepší řešení.Koukala jsem na ten co jsi posílal , ale s tím za ty 4000,- by me uz notas vysel na 25k a to už mi bohužel doma neklapne ..jinak ten SSD myslíš úplně místo toho HDD nebo i s ním nebo jen na systém ? já se v tom totiž pořádně nevyznám co je nejlepší řešení a když to tak vezmu, tak by mi klidně stačil mít tam jen ten 80 GB SSD tak nestačilo by koupit tento model s HDD 5400ot http://www.czc.cz/lenovo-thinkpad-edge-e530... a dát tam ten SSD ?

Misel [89.190.58.xxx] - a prč kradeš nick - a jestli si myslíš, že tě nikdo nepozná jenom proto, že v nicku jenom změníš písmeno z y na i tak jsi na omylu troubo.

komu kradu nick ...vcera sem si ten ucet zalozila protoze vybiram notebook a potrebuju poradit a jeslti tady je nekdo jiny s podobnym nickem a dela problemy nebo nevim co tak za to ja prece nemuzu ..

Některé lidi tu musíš ignorovat. bohužel

Misel [89.190.58.xxx] - velká omluva - nějak mě nedocvaklo, že píše dáma - tak ještě jednou VELKÁ OMLUVA.

těch věcí je víc co mu nedocwakl0

v pohodě

Hej ty seš.. Copak ti na ASUSu tak vadí, já mám ASUSy od samého začátku a byl jsem vždy spokojen.Nyní vlastním ASUS U36SG (RX236V) - tenký design 19mm, výdrž 8,5h (odzkoušeno v praxi) výkon Core i5 -2450 (Sandy Bridge) 4GB RAM která lze rozšířit na 8GBVlastní 1GB grafika nVidia GeForce 610M (zvládne hodně)Nechybí mu ani HDMI, USB 3,0 , VGA, LAN, čtečka karet.. Já ho opravdu doporučuju. Cena necelých 18 000 Kč! (pro zajímavost, rozhodoval jsem se i mezi Applem!)http://www.asus.as/index.php

vadí nevadí no jen to co jsem o nich přečetla je mi jasné, že ne každý z nich bude krám..jen jsem se bála, jestli zrovna ten na který koukám není , možná ve vyšší cenové kategorii už bych se toho tolik nebála. Jinak ten co jsi posílal má taky jen 13,3 a já bych na to nemohla ani nechtěla koukat , nevím asi bych si nezvykla.. a taky tam chci číselnou klavesnici :)

kup is Asus G54 nebo G 74 jde to za těch 19 tisíc sehnat, jinak nic jiného !

Tak pravil blbeček ZOND ... HOWK

Mrkni na tento notebook http://www.alza.cz/hp-probook-4740s-d333945.htm Značka HP je jeden z velmi kvalitních strojů a na SSD bych se vykašlal. Pokud něděláš střih videa, 3D modely nebo neprogramuješ. Jen v tomto případě to využiješ naplno.

ta 17 ka je vážne už moc velká, opravdu vybírám jen 15,6 ku ale díky :)

http://www.alza.cz/hp-probook-4540s-d333925.htm tak tady máš menší jen postrádá větší rozlišení ale to je kvůli velikosti displaye potom meší výdrž 7h místo deseti a postrádá blue-ray mechaniku

no tak ted uz jen jestli usetrit temer 3000 a vzit HP nebo jit do toho Lenova http://www.czc.cz/lenovo-thinkpad-edge-e530... ...pujde udelat s tim HPckem to stejný a dat tam to SSDcko ? ...a taky me trochu odrazuje to rozliseni u HP jen 1366x768 bude to hodně znát třeba u filmů, fotek, a her ??, taky jestli je velkou vyhodou jit do Ivy bridge u Lenova , a má to HP kvalitnější provedení??...myslím prohýbání apod,( jinak vzhledově by se mi ten HP líbil víc no, ale neberu to jako zásadní věc pro koupi..to bych si pak mohla vzít VAIO a byla bych spokojená ) taky má to HP pomalejší HDD koukám a nižší frekvenci paměti ... no já fakt nevím

Ano mělo by to jít. Nicméně se už rozhodni, moc váháš. Buď si připlať za Lenovo, nebo vem tenhle HP a udělej to samé. (Postup jak "přesunout" systém na mSATA SSD je někde tu, už jsem to psal).

Nižší rozlišení poznáš jen u netu a všeobecně oken. U her je to výhoda, protože grafická karta dokáže fungovat rychleji a filmy budou taky v pohodě pokud se díváš na filmy z Uložto tak budou pěknější na menším rozlišení. HP jsou kvalitní mašinky ale Lenovo taky. Tady bych už max poradil pokud budeš chtít vyměnit ten disk tak v servisu má totiž hliníkovou šasi a nejsem si jist jestli tam udělaly šachty. Jo a ty Ram paměti jestli mají 1600 nebo 1333Mhz tak to bych pro tvé použití vůbec neřešil. Navíc je to tak zanedbatelné, že to ani nepoznáš

je to asi takhle:Sony nebratAcer nebratMSI - brát jen tu herní řadu (od 25 000)Lenovo - jen Thinkapady ale lidi si stěžují na nepoužitelné klávesniceHP + Asus : levné nebrat a dražší jakžtakž OK, Asus je hodně dobrýDell a Apple: brátjinak vše pokud možno bez předinstalovanýho os windows (šetříš 3000 Kč)