Výběr Grafické karty

mám dotaz chci si koupit grafickou kartu která by byla lepší 780 je za 4500 a 1050 je za 4000 https://www.alza.cz/palit-geforce-gtx-1050-ti... a https://www.czc.cz/gigabyte-gtx-780-ti-ghz-e... děkuji

Odpovědi na otázku

Srovnáváš 3 generace starý hi-end s novou kartou co je low-end. Za mě spíš tu 1050ti, protože v testech vychází tak +/- stejně (možná 1050ti o drobek hůře), ale s tím, že ta 1050ti žere zlomek oproti té 780ti

Tak jestli je +- výkonem stejně...tak sežeru svůj klobouk . A to píšu z mobilu a na žádný testy jsem teď nekoukal.... Co si matně pamatuju...tak moje 970 byla určitě horší. Přitom výkonem u 1060 3GB. Tak 780Ti musí dát 1060 6GB.

Má výkon srovnatelný s GTX 980, tedy i s GTX 1060 6GB:http://pctuning.tyden.cz/hardware/graficke-karty/3... GTX 1050 Ti za +-stejnou cenu jako bazarová GTX 780 Ti hrají do karet hlavně 3 roky záruky a čtvrtinová spotřeba. Ale výkonem vede GTX 780 Ti celkem jasně.

Však jsem psal o výkonu. 780 Ti GHz edice...dávala první Titan. Tak je jasný, že úsporný okleštěnec...sice o dvě generace novější nebude výkonem srovnatelný.Tak spotřeba je jiná...problém s dostačujícím zdrojem...ale jestli si majitel nenechal špatně poradit a nemá 300W chudinku...tak se bát nemusí.

Výkon GTX 780 Ti je stále vyšší (někde i dvojásobný), ale má to svá ALE, se kterými je třeba počítat:1. Je to stará grafika bez záruky a může se kdykoliv rozbít.2. Žere cca 3x-4x tolik, co GTX 1050 Ti, máš na ni zdroj?3. Zrovna tato verze je opravdu veliká (cca 30cm), vejde se ti do bedny?Pokud ti ta ALE nevadí, tak ji klidně vem.

Ta spotřeba v plné zátěži je fakt šílená...https://ctrlv.cz/yYnn

Dost záleží, na čem to měřili. Většinou se to měří na sestavách s 2011 socketem, kde je přetočené 6-8 jádrové i7 s vypnutými úspornými funkcemi, aby CPU neovlivňoval měření. To znamená, že CPU žere jako kráva a stále stejně. V reálné sestavě je pak spotřeba nižší. Když se podívám třeba na GTX 760, se kterou má normální PC spotřebu max do 250W, tak se dá cca 50-70W ubrat a bude to cca okolo 350W. Ale i to není zase tak málo. Zvlášť v porovnání s GTX 1050 Ti, se kterou se vleze bez problémů do 200W, možná i do 150W (záleží na zbytku PC).Reálně se dá odhadovat, že samotná GTX 780 Ti bude po zdroji chtít max cca 250W. Celková záleží na zbytku jeho PC (jiná bude s i3, jiná s i7 a úplně jiná s FX-9xxx).

To je dilema. Osobne bych do chipu s 250W TDP nesel, ale na druhou stranu je tam neporovnatelny vykonnostni rozdil.Jaky je zbytek vasi sestavy? CPU, presny typ zdroje a bedny - aby se neco nezapeklo.

Tak jsem kouknul na video https://m.youtube.com/watchA do 780ti...bych teda nešel. Když bazarovou...tak za tu cenu někde sehnat 970. Ideálně třeba ještě s týdenní zárukou. Ta 780ti...má jen 3GB paměti...nemá ofiko podporu pro DX12...leda tak za 3tácy.