» Poradna » Web a internet

Výběr Eur ze Skrill účtu

Zdravím,mám zřízený účet u internetové peněženky SKRILL v Eurech, Kartu Skrill Prepaid MasterCard mám taktéž v Eurech, bankovní účet, který je propojen se Skrill mám v CZK. Moje otázka zní, zda mi na ní někdo dokáže odpovědět, jaký způsob výběru je pro mě nejvýhodnější?Nedávno jsem vybíral v bankomatu České Spořitelny 1000,- Kč pomocí Karty Skrill (z účtu Skrill zaúčtováno 38,23e + 1,8e poplatek) tedy při nepočítání poplatku 1000:38,23= 26,157 kurz czk->eur, tento kurz je značně nevýhodný oproti situaci kurzu měny na trhu.Při výběru ze Skrill účtu v eurech na bankovní účet v CZK byl kurz ještě horší (25,92).Nevím si tedy moc rady, jaký způsob proměnění EUR v České koruny ze Skrill účtu je nejvýhodnější? Má s tím někdo zkušenost?Budu vděčný za každý názor nebo informaci.Díky T.

Odpovědi na otázku

Komerční Banka nabízí účet vedený v Eurech v některých případech zcela zdarma. Zkus si přezkoumat jejich podmínky, možná by bylo výhodnější převést si peníze ze Skrill/Moneybookers právě tento účet v KB.

Zdravím Honzo,předně díky za zpětnou vazbu. Problém je ten, že Skrill nepovoluje mít spárováno z ČR s jiným účtem než vedeným v CZK. Takže ten problém se spíš týká toho, jak vybrat (s konverzí) co nejvýhodněji.

Bojím se, že tohle nemá řešení. Je to stejné jako PayPal - podobné firmy vydělávají na konverzích, protože používají svůj (nevýhodný) kurz.A jak jsi správně podotknul, nedovolí ti spárovat účet v cizí měně.

Řešení výhodnějšího způsobu to určitě mít musí, proto sem píšu, jestli s tím někdo má zkušenost (viz. komentář níže). Je mi jasný, že ty společnosti právě na tomhle vydělávají, ale nějak způsob jak to převést místo za 25,90-26,10, tak za 26,50 prostě věřím že je. I tak díky.Na tu eurovou kartu Skrill má tedy vybírat smysl jen když budu v zahraničí, to je mi už teď jasné.

Omyl. Mám Skrill spárován se svým Eurovým účtem

Se skrillem nemám zkušenosti, nepoužívám ho a ani ho nemám. Ale základ je stejný jako u Paypalu, důležité je aby jsi skrill nenechal dělat konverzi. Tj neposílat na svůj účet 1000CZK, ale poslat si tam cca 37EUR, konverzi pak nechat na bance příjemce. Kde můžeš mít lepší kurz, ale záleží na bance, někde si k tomu můžou připočítat i mastný poplatek za konverzi měny.

Díky za zprávu.Skrill mám v Eurech, takže posílám pochopitelně xxEUR na svůj bankovní účet, ale jak píšu, ten kurz při převodu vyjde dokonce pod 26,-/eur a to právě nechápu jak je vůbec možný, když střed ČNB je někde lehce nad 27,-/eur, čekal bych teda něco okolo 26,50 při tom převodu, ale tohle...Myslíš, že má řešení tedy zřizovat účet na tohle u některého z převodníků měn, resp. máš s tím zkušenost? (Např. Valuto.com)

Ahoj, mám úplně stejný problém. Skrill účet v EUR, bankovní účet v CZK. Budu si převádět velké množství peněz, a proto hledám nejlepší řešení. Založil jsem si účet u Equa Bank protože mají nejlepší podmínky (vedení účtu, poplatky za příchozí platby, kurz EUR atd.). Poslal jsem si peníze, a myslel jsem si že konverzi mi udělá Equa Bank, ale udělal mi ji Skrill !! S kurzem 25.86 !! Šílené, takže jsem hledal možnosti jak to obejít. A nakonec mi bylo řečeno, že nejlepší je založit si účet u banky co má kartu VISA. A jako nejlepší banka mi vyšla ZUNO. Takže si založím ZUNO, s kartou VISA a pošlu si peníze přímo na kartu. Ale je zde opět otázka, kdo mi bude dělat konverzi, jestli Skrill a nebo ZUNO. Bylo mi řečeno, že tímto způsobem konverzi dělá banka. Tak to vyzkouším a snad to vyjde. Budu rád za jakékoliv další rady. Díky