» Poradna » Notebooky

Výběr chromebooku (z Ameriky)

Dobrý den, mám možnost nechat si přivést z Ameriky chromebook. Plánoval jsem ho pro přítelkyni (pro kterou veškerá práce s notebookem spočívá v tom že zapne internetový prohlížeč), protože má mobil s Androidem a celkově využívá mnoho služeb od Google. Její požadavky byli dva: Aby byl bílý (ženská mno) a aby to byl 14ti palec...Padly mi tedy do oka 2 - HP Chromebook 14 a Acer Chromebook 14Zásadní rozdíl mezi nimi je v osazeném procesoru/chipsetu, HP má Celeron/Intel HD a Acer má Nvidia Tegra K1. Nemohu se rozhodnout.Proto prosím někoho, kdo se v tom více orientuje. Co/který je lepší? či se mám poohlédnout po jiném výrobci chormebooku? Všem mnohokrát děkuji za cenné rady.

Odpovědi na otázku

a psaní na klávesnici bez českých znaků pro ni nebude problém? Jinak já bych asi šel do HP s Intelem - co jsem slyšel v oblasti Androidu, tak Tegra je sice výkonná, ale ne všechny aplikaci na ní korektně běží, což je často problém. Navíc x86 CPU u HP dává do budoucna i možnost nahrazení Chrome OS plnohodnotným linuxem, pokud by vzrostly nároky uživatele nebo byl prostě potřeba nějaký specifický soft.

ChromeOS se dá (vč. klávesnice) přepnout do češtiny ne? ChromiumOS to umí... A znaky na klávesách se dají řešit polepkama...

jo, spíš že ty polepky bejvaj dost pruda - jestli se tedy výrazně nezlepšily, co se životnosti týče.

Dají se už koupit kvalitní... Tak tedy děkuji za informaci, sáhnu asi po tom od HP už jen proto že to není 13ti ale opravdu 14ti palec...