Vraceni GPU

Dobrej, Když koupím grafickou kartu přes eshop a používám ji méně než čtrnáct dní a nelíbí se mi hlučnost nebo teploty, mám stále nárok na vrácení zboží bez udání důvodu do 14 dnů? Prý se zboží nesmí používat, platí to i v tomhle případě?Díky

Odpovědi na otázku

Používat se samozřejmě smí. Jak jinak bys poznal, že ti to nevyhovuje?

Ok díky,Jen mi to nepřišlo

Ad absurdum vzato to není možné. Zboží je podle zákona možné jen rozbalit, ale né použít. Jinak by se z e-shopů staly půjčovny. Např. teď začíná čas dovolených. Kdo je chytrý, "půjčí" si nějaký nový model CANON fotoaparát nebo kameru. Nafotí a natočí plnou kartu a po návratu z dovolené jej vrátí. Pak tvrdí, že jej jen rozbalil a vrací jej. Akorát ten písek, co se z něj sype vypadá trochu blbě. ☺

Zákon nic neříká o tom, že se to nesmí použít.

Dokonca môžeš vrátiť aj rozbitý nefunkčný tovar a musia ti vrátiť celú sumu + najnižšie poštovné. Škody si musia vymáhať cez občiansko-právny spor.

To je argument jedné lobbystické skupiny a prezentovaný každé léto jejich PR agenturou v televizi a novinách, a které bohužel lidé věří. Ve skutečnosti se tohle děje pouze v malém procentu případů. Proč myslíš, že Amazon v US a UK má 30denní lhůtu na vrácení zboží bez udání důvodu?

Vzhledem k tomu, ze je to 14denna doba na vyzkouseni, musim rici, ze proste meles totalnik kravoviny.

Zbozi je mozne VYZKOUSET, ne POUZIVAT.

Ale tak to je tady takový slovíčkaření mezi náma, upřímně, jak maj v daným shopu šanci poznat, jestli grafiku vracím hned, protože se mi na ní nelíbí barva nastříkanýho loga, nebo na ní jel 8 hodin v kuse Furmark?"Vyzkoušet" a "používat" nemá v zákoně žádnou oporu a tomu "zkoušení" se meze nekladou... ; nepatřím mezi ty internetový vyžírky, nikdy mě takovýhle obchcávání nenapadlo, ale žijem v Česku, dost takových nafackováníhodných jedinců se najde.

Můžeš mi prosím, srozumitelně( pro blbce) vysvětlit, jak mohu zboží vyzkoušet a přitom nepoužívat? Asi je někdo z nás, (mo)mentálně zaostalý. Neboj se a piš.

Asi to píšeš o sebe ? lebo som dokonca čital v niektorom internetovom obchode , že tovar môžete vyskúšať a keď vám z nejakého dôvodu nevyhovuje , tak ho môžete do 14 dní vrátil ! Ale nikde som nečítal , že z našim foťákom môžete ísť do Egypta , tam naválať 1000 fotiek a potom nám ho môžete vrátiť , že Neľúbi ! ! Aj keď to niektorí chytrolíni robia. Pre tvoj špec. prípad majú poistku , priplatíš si 5-10% ceny a do 3 mesiacov ti tovar zoberú späť , aj užívaný ! Lepšie to naozaj neviem vysvetliť.

Ty jsi taky takový pošuk, co nechápe psané slovo?

Ale to nie je používanie , toto je skúšanie , testovanie , porovnávanie , študovanie manuálu ....etc. Veď kto by aj novú GK hneď používať....