» Poradna » Počítačové sítě

VPN tunel s verejnou IP

Dobry den, potreboval by som poradit, potrebujem sa kazdy den pripajat na vzdialeny server, kde prebieha autentifikacia na zaklade IP adresy+meno+heslo. Doma mam verejnu ip adresu, takze sa mozem pripojit na dany server bez problemov. Ked chcem ist niekde mimo domu, tak sa uz na dany server nemozem pripojit, kedze mam v tom pripade uz inu IP adresu napr od poskytovatela mobilneho netu. Potreboval by som to spravit tak, aby som mal vzdy navonok rovnaku IP adresu bez ohladu na to, odkial sa pripajam na dany server. Jedno z rieseni by bolo zaplatit si vpn tunel s verejnou ip adresou. Ktoru sluzbu by ste odporucili na zaklade vasich skusenosti, prenasaju sa len mensie objemy dat. Napr nieco taketo http://vpnstaticip.com/

Odpovědi na otázku

Ahoj,nejsem si jisty, ze tomu uplne rozumim, co tim chces rict, ale zni to jako prace pro dynamickou DNS, ne?Nebo ty potrebujes mit na klientovi porad stejnou IP?M.

Kedze vzdialeny server overuje pri pristupe moju ip adresu, potrebujem docielit toho, ze ci som pripojeny cez optiku doma alebo o 100 km inde cez mobilnu siet, aby som vystupoval stale pod jednou IP adresou, ktora sa nebude menit.

Doporucoval by som opytat sa admina toho servera. Na vzdialenej strane treba nastavit firewall. Akakolvek VPN sluzba bude mat urcite inu IP adresu aku mas doma.

A co se takhle třeba pomocí VPN (nebo i jinak) připojit k sobě domů a na ten zabezpečený server se připojovat takto přes domácí internet? Teda v případě, že tvůj domácí internet bude mít i relativně použitelný upload.

Je mi jasne ze pri pouziti VPN sa zmeni IP adresa oproti mojej povodnej doma, ale ak by to bolo permanentne riesenie, nebol by problem dohodnut sa a zmenili by to na novu IP. Co sa tyka riesenia s pripojenim priamo domov a nasledne na vzdialeny server, aj nad tym som rozmyslal, len upload tam nie je moc velky a mam pocit, ze doma je umiestnene iba ONT a na nom nejaky jednoduchy domaci router(nie je to moja domacnost). Takze touto cestou by to asi nebolo riesitelne.