» Poradna » Počítačové sítě

VPN přes veřejnou IP adresu

Operační systém: Windows 2012 Server StandardVPN jako připojení k vnitřní síti funguje bez problému.Typ: L2TP s autentizaci Windows i se šifrováním MS-CHAP.Proč by nefungovalo připojení VPN přes veřejnou IP adresu na server?Díky moc.

Odpovědi na otázku

Protože potřebuje vědět, kde je server resp. kam má stavět tunel.

Směrování a vzdálený přístup mám nastaven a v pořádku, funguje pouze ve vnitřní síti, prosím o radě jak nastavit aby šlo připojit k serveru přes veřejnou IP adresu, díky moc.

Podle popisu vnitrni sit nevi o verejne IP adrese a proto neumi postavit VPN tunel (nevi kam smerovat.)Zkontroluj zda server vidi verejnou IP a pomoci tracertu se podivej i kudy to leze.

nejake video tutorial prosim...a moje verejna IP adresa neni videt, kdyz jsem prosel prikazem tracert...

zkousel jsem tracert na moji verejnou IP adresu, a vidi v poradku, je tam moje IP verejna...

Na tohle videotutorialy nejsou, tohle uz je fyzicke nastaveni na systemu a konkretni podminky.Chce to vedet Rosahy IP adres,smerovani, zda jentam nekde NAT nebo Bridge a jak je nastaven Server.

Napriklad na vzdalenou plochu nefunguje, nastavil sem pres Windows Firewall a v tom jsem povolil funkci NAT, je to primo v pravidlech Vzdálená plocha, pak tam jsem nastavil jako na kartě Upřesnit, a pak je tam dole funkce edge traversal a jsem nastavil na povolit funkci edge traversal a delam to dobre a bude to v poradku???

Vzdálená plocha přes veřejnou IP adresu funguje bez probléímu a ted pořád bojuji připojení přes VPN na veřejnou IP adresu, stále nefunguje, a pořád hledávám nějaké jednoduché tutoriály...

Sorry jsi uplne mimo, a jak rikam jendoduche tutorialy nejsou. Chce to kontrolu smerovani. Pokud ti to neche verejnou adresu pustit na VPN podival by jsem se na blokovane porty.

Omlouvam se za to, Takze zkousel jsem odpojit ze vnitrni site, a ted sedim v jinem miste v jiné siti, a pripojeni k VPN funguje jako vzdaleny pristup, je v poradku...Opakuji, mam zpet nastavit na blokaci funkci edge traversal? nebo nechat na povolenou...Ted resim na stále pripojeni k VPN, protože se porad odpojuje, nefunguje L2TP, ale automticky ano...premyslim...

Tak to potom musis zkontolovat nasledujici. Mrkni se jak mas tohle nakofigurovano, nezpaomen ze je VPN soucasti ISS pod Win 2012.http://technet.microsoft.com/cs-cz/library/cc759432%28...

Rozumim, ISS = mezinarodni vesmirna stanice spravne tedy IIS )

Tam by jsi ted narazil presli z Windows XP an Tucnaky jen zapomeli ze musi nechat otevren dvere aby to meli jak chladit.

A tady mas prehled co se kontoluje pro L2TP.http://technet.microsoft.com/cs-cz/library/cc776733%28...