» Poradna » Windows (a jiné OS)

VPN- nastavení routeru Asus ddwrt

Ahoj, lámu si s nastavením openvpn na ddwrt routeru. Prosím někoho zkušeného o radu jak na generování klíčů a uložení a zprovoznění v routeru. Děkuji

Odpovědi na otázku

Ked sa uz pustas do takychto veci, mal by si uz aspon trocha vediet pouzivat google, nemyslis?http://www.howtogeek.com/64433/how-to-install-and-... 5 sekund mi to trvalo a nasiel som komplet navod.Ked natrafis na konkretny problem v postupe, potom ma zmysel taketo nieco davat do poradne.

Joo, díky, to jsem našel také. Můj problém je angličtina, no snad se nějak prokoušu....

To das, mozes pouzit Chrome a dat si stranku prelozit.Pripadne si rob poznamky pocas procesu...Myslim, ze to nastavenie nie je az taky problem.Pamatam si, ze som trocha bojoval s openVPN klientom na PC, dako som nevedel najst funkcny instalator, ale nakoniec som nasiel.Po novom pouzivam VPN zo Synology(XPEnology) a openVPN klientov uz nepotrebujem :)(napriek tomu, ze openVPN je mozno viac bezpecne, ale ja som neni paranoidny :) )

Tak se mi asi na 4ty pokus podařilo vygenerovat certifikáty, nastavil jsem openvpn klienta na android telefonu, ale stejně mi to nechodí.... Nevím jak poznat jestli je chyba na straně serveru nebo klienta.V touteru ve statusu openvpn je čisto. Zkusím to ještě o vikendu na pc, Uvidím.

Tyto typy lidí mám strašně rád. Raději tady bude půl hodiny vypisovat kam se dívat co si kde otevřít, než aby pokud on je tak rychlý a trvá mu vše 5 minut, tak aby raději hned poradil.

K provozování VPN prostřednictvím routeru Asus, který má tuto službu jako bonus potřebuješ mít od poskytovatele internetu veřejnou IP adresu a nemusí být ani statická. Mám router Asus a využívám VPN k protunelování z práce do mojí sítě doma. Funguje to naprosto skvěle..

Jj, pevnou veřejnou mám, bez foho bych to nezkoušel.

Ještě by mne zajímalo zdali se dostanu na svoje lokální ip v mé síti. To právě potřebuji.

O.K.Za chvíli.. Možná by to bylo rychlejší, kdybych tě navigoval po telefonu. I když jsem v práci, přihlásil bych se vzdáleně do mýho routeru, abych viděl nastavení VPN na mým routeru a mohli bychom začít s nastavením u tebe. Napiš mi e-mail, kam ti písnu mobil..

Jsem take v praci, ozvu se jak budu moct. Email. jirka.zns[zavinac]seznam.cz. Diky

O.K... Můžeme se spojit v sobotu dopoledne a můžeme vše nastavit i přes TeamViewer. Napiš mi ještě přesný název(označení) toho Asus routeru. Třeba máme stejný router.. V principu by mělo být nastavení VPN v asusáckých routerech stejné..

RT AC66U, firmware ddwrt, ozvu se, ale čas budu mít až v neděli odpoledne. Díky

Tak jsem klíče generoval několikrát a stále bez úspěchu. Co sleduji logování mám pocit že je problém s openssl, háže mi to chybu:WARNING: can't open config file: /etc/ssl/openssl.cnfpřitom tyto adresáře nikde nemám ,ty jsou řekl bych v linuxu.Nevím jak nastavit. Jiří

FW routeru (originál i ddwrt) je linux, adresář, conf soubor a nastavení práv můžeš zkontrolovat přez ssh nebo telnet (ve starších asusech je vi, jestli chceš, nainstaluj si mc), webové rozhraní nemusí stačit.

Abych upřesnil, klíče generuji ve win10 64bit.

Tak jsem opravil chybu pomocí tohoto návodu.: You are here: Home / General Technical / WARNING: can’t open config file: /usr/local/ssl/openssl.cnfWARNING: CAN’T OPEN CONFIG FILE: /USR/LOCAL/SSL/OPENSSL.CNFby jaspreet chahal on september 27, 2011 38 commentsWP Greet Box iconXWelcome Googler! Please give this post a +1 if you like itAlso If you find this post useful, you might want to subscribe to the RSS feed for updates on this topic.Generate a secure password for yourself from another site of mine https://securepasswordgenerator.orgCheers!inShare1This error occurs mainly on windows when you are using openssl package,The reason is that openssl failed to locate the openssl.cnf fileI will recommend that you do the following (one windows only)Open your command prompt as Administrator (few openssl commands opens in random state), thus when openssl tries to write stuff on your disk it fails. There could be another workaround but i am not aware of that.Now before you run any openssl command type the following. Command Prompt with Administrator privilegesset OPENSSL_CONF=c:\[PATH TO YOUR OPENSSL DIRECTORY]\bin\openssl.cfgS mojím nastavením, ale stále nic.