» Poradna » Windows (a jiné OS)

VPN - firewall

Dobrý den,na PC mám klasický windows firewall (windows 8.1 pro). Do podnikové síě se přopojuji pomocí VPN (PPT). Připojení se podaří, ale sdílení souborů nefunguje dokud nevypnu firewall. Nevíte prosím někdo jaké pravidlo je třeba nastavit aby sdílení souborů fungovalo.Vypnutí firewallu není řešení, jelikož se často připojuji z různých někdy i veřejných míst a raději bych byl za svým firewallem.

Odpovědi na otázku

Prosím pomozte.

Ještě mě napadlo jestli není problém někde na tom serveru.

Co myslis pod pojmem "sdileni souboru"? Ty na svem (Win 8.1) pocitaci sdilis soubory pres VPN? Nebo spise nefunguje Client for MS Networks na tvem pocitaci?Jak PRESNE se problem projevuje? Je VPN sit oznacena jako firemni?MP

VPN síť je označená jako firemní v tom problém asi nebude.Sdílení se pokusím vysvětlit. V práce se připojím na LAN (např. ip 192.168.1.130) a můžu přistupovat na soubory, které jsou umístěné na serveru v této síti. Když se však připojím z domu přes VPN do této sítě (např. ip dostanu 192.168.1.160), nedostanu se do sdílených složek a souborů na serveru. Když však vypnu windows firewall, tak se k nim normálně dostanu jako bych byl v práci.

Ping, http a jine protokoly do firemni site projdou?MP

fw můžeš nastavovat pro vsechy připojení zvlášť. Tak pptp povol veškerou komunikaci.

Ping na server projde.Nevím jak přesně to v tom firewallu nastavit. Povolil jsem průchod na PPT portu. Nevím co více bych měl nastavit.Děkuji.

ano

Jen pro jistotu jistotu. Vypínáš firewall kde? U tebe na PC, nebo na tom serveru ve firmě?

U mě na PC.

Stále nevím jak na to vyzrát. Nějaký nápad? Děkuji.