» Poradna » Notebooky

Vplyv rozlisenia Notebooku vs rozlisenie TV

Ahojte planujem si kupit notebook len aby som ho mal polozeny pod tv zapnuty a prepojeny cez HDMI na FullHD tv. Iba na pozeranie Youtube videi a filmov z notebooku.(nechcem nic drahe,vybral som nb s rozlisenim 1366x768 )Mam pozerat pri vybere NB na fullHD display? alebo je jedno aky ma notebook display a ked mam FullHD tv ono si to prehodi do FHD? Diky za rady

Odpovědi na otázku

Ano - určitě. Rozlišení na externím monitoru (resp. TV) není závislé na rozlišení displeje notebooku.P.

len pre upresnenie cize je jedno ake rozlisenie ma notebook cez HDMI do TV to bude zobrazovat ako FULL HD film ci uz youtube(v FHD kvalite) alebo 1080p film.Dakujem krasne

Není výhodnější nákup nějakého USB dongle se smart funkcemi?Kupovat kvůli tomu notebook je dobrá píčovina.

Kolega to ma tak spravene a je to pecka. NB ma s bluetooth klavesniecou a mysou, lahnes si na pohovku a das si tam web a surfujes alebo youtube a pustas si co chces nemusis mat nic pri sebe len malu klavesnicu a nb mas kludne pod tv. je to komfortne a pohodlne staci zapnut tv :)

Tohle všechno, co tě bude stát minimálně nějakých 7000 a sežere poměrně dost elektřiny, ti zajistí malá krabička s androidem, nepatrnou spotřebou a to celé za cca 800kč z eBay ;) A ještě to bude mít jednodušší ovládání vč. bezdrátové myši a klávesnice.

tak potom berte toto https://www.alza.cz/intel-compute-stick-stk1a... .beží na tom windows 10, môžete si tam zapojiť akúkoľvek klávesnicu/myš/ovládač/gamepad/harddisk/usbdisk. Má výkon ako notebook za cca 6000-9000kč a nemá problém zvládnuť filmy aj v 4k. Prehliadanie internetu alebo púštanie youtube videa mu nerobí problém u mňa až do 1440p !

Ahojna youtube videá a zopár filmov bude stačiť https://www.alza.cz/google-chromecast-2-cerny... Ak chceš plnohodnotný počítač tak potom https://www.alza.cz/intel-compute-stick-stk1a... kupovať na takéto niečo notebook je blbosť

Dakujem velmi pekne za tipy :) popremyslam