» Poradna » Programy

Volba operačního systému

Dobrý večer, před několika dny jsem si koupil starší notebook, konkrétně Sony Vaio, procesor Intel pentium 1.73 GHr, operační pamět 2GB, hdd 40GB, windows 7, intel 915GM/910ML/915MS Graphics Chip, myslíte, že je rozumné jej přeinstalovat na windows xp?...především z důvodu, že XP ma nižší požadavky, tedy alespoň myslím... Na běžné ,,brouzdání'' po internetu je dobrý, ale nespustím na něm ani hru s těmito požadavky: Procesor: Pentium III 800 MHz, Paměť: 256 MB, Místo na disku: 4 GB, Grafická karta: GeForce2, ATI 9000. Nebo myslíte, že to od takového notebooku nemohu očekávat? Moc děkuji za odpovědi a přeji hezkýden

Odpovědi na otázku

Není to rozumné. To tam radši hoď Xubuntu.

Tu hru bys na něm rozhodně spustit měl Co to znamená, že nejde spustit, jak se to projevuje? Není to spíš tím, že ta hra je pro XP a pod W7 prostě nejede? :) Každopádně je fakt, že XP by měly počítač zatěžovat méně a nechat více prostředků pro hru.

Ta hra muze koncit na intelacke grafice nebo novem windows. A protoze se jedna o tajny titul, tak nic nezjistime.

Moc děkuji za odpověď, nejdříve se vůbec nespustila, ani po 10minutách, ale celou tu dobu o ní byla zmínka ve správci úloh, po nainstalování jiných ovladačů se načte, ale asi po 2sekundách naskočí ,,modrá smrt''. Píší, že je i na windows 7. Abych to vysvětlil...moc hry nehraji, tahle je snad jediná, kterou si občas pustím již několik let, ale potom, co mi odešel předchozí notebook, jsem si koupil tento a nefunguje... Jedná se o Silkroad Online a ovladače jsem aktualizoval přes SlimDrivers

"ovladače jsem aktualizoval přes SlimDrivers"Aha... Co vím, tak tyhle různé aktualizátory ovladačů to akorát s prominutím do*ebou. Ovladače to chce poctivě dohledat ručně na webu Sony a nainstalovat hezky postaru.

Děkuji, on je ale problém v tom, že všechny ovladače na stránkách Sony i Intelu jsou k tomuto notebooku jen na XP, či Vistu. Nebo lze všechny ovladače nainstalovat tímto způsobem: http://laptop-driver.blogspot.cz/2009/12/mobile-intelr-915... ?

mno, W7 by někdy mohly sežvýkat ovladače pro Vistu, ale nikdo ti to nezaručí. Ohledně toho odkazu neporadím, snažím se brát jen z ověřených zdrojů.A na takovéhle starší notesy stejně dávám Xubuntu nebo Lubuntu takže ovladače skoro neřeším.

U Xubuntu se nemusí instalovat ovladače?

asi tak jediné ovladače, které je potřeba řešit, jsou ty na wifi kartu. Pokud je tam karta Broadcom, tak se musí doinastalovat = chce to instalovat systém s počítačem připojeným k internetu přes kabel a pak se to pořeší "samo" - je se při instalaci zaškrtne aktualizace a instalace nesvobodného software a je vyřešeno.Jinak já třeba na některé stroje dávám tohle Lubuntu:http://bit.ly/lubuntuw7Trustya tam ty Broadcom ovladače už jsou.Všechny ty *buntu si můžeš vyzkoušet bez nutnosti instalace. Stačí stáhnout to jejich ISO a pomocí programu Unetbootin si to nacpat na flash disk (potřeba prázdný cca 4GB flash disk) a nabootovat z něj do tzv. live režimu.

taky se přikláním ke Xubuntu. Proti XP bude aktuální systém, ale s nízkými nároky a nebude potřeba rezidentní antivirus, takže to bude ještě méně náročné.