» Poradna » Programy

VoIP Programy zapřičiňují vysoký ping?

Zdravím, je možné, že VoIP programy zapřičiňují vysoký ping? Kdykoliv chci něco hrát mám ping 20-50, ale když mi zavolá kamarád na Skype nebo jdeme na TS3, ping začne skákat od 100 do 600 a teleportuji se tam jak Criss Angel. Také mi vypadává internet, dřív se mi to nestávalo, mohl jsem nainstalovat nějaký vir nebo se to dá nějak fixnout?

Odpovědi na otázku

No a to si este neskusal aky ping to hadze ked spustis torrenty...Jednoducho vypni skype ak potrebujes co najmensi ping.

Ne, VoIP nezpůsobuje vyšší pingy. Skype to dělat může, ale tam to nebude vázané na to zda přes něj voláš nebo ne. Tam stačí když je zapnutý, bez ohledu co se s ním dělá. TS3 by to dělat neměl. Takže se spíš zeptám co máš za internet? (technologie, poskytovatel, rychlost atd. Tj jestli máš wifi, optiku, adsl nebo LTE telefon, poskytovatel je jasný a rychlost jak download tak i upload, ideálně papírové hodnoty, tj to co máš ve smlouvě a pak i reálné naměřené)