» Poradna » Programy

Vlastní GPS

Dobrý den, mám v plánu udělat vlastní GPS navigaci. Došel jsem k bodu kdy nevím jak získat přesné GPS. Je nějaká možnost abych přistoupil pomocí PHP k senzoru GPS v tabletu/PC/telefonu? Nebo je i jiná možnost jak získat souřadnice kromě IP ?

Odpovědi na otázku

Přímo k čipu GPS přistupovat přes PHP asi nebude vůbec jednoduché, ne-li nemožné. Ale spousta aplikací pro Android umí vypisovat - předávat věty NMEA a ty všechny potřebné informace obsahují. Z nich se vlastně v každé navigaci získává poloha.

Děkuji za odpovědi. Už koukám na NMEA :)

A to PHP ma bezet na tom mobilu? Nebo chces zjistit polohu navstevniku sveho webserveru?

Vlastní navigací myslíš jako aplikaci pro nějaký mobilní systém, nebo celé zařízení?"Je nějaká možnost abych přistoupil pomocí PHP k senzoru GPS v tabletu/PC/telefonu?"Proč přes PHP? Proč ne normální aplikací?"jak získat souřadnice kromě IP ?"Proč přes IP adresu? To je prasecky nepřesné a musíš být online.

Všem děkuji za odpovědi, pomalu zjišťuji, že vše není tak jednoduché jak jsem si myslel a nejdřív musím pochopit princip. Takže se jdu ponořit do dokuemntace...

Chválím, to je ten správný přístup. Nastudovat si dokumentaci a naučit se s tím pracovat. Takhle by se to mělo dělat.Né jako někteří "programátoři", kteří vyplodí nesrozumitelný dotaz, vloží ho na 20 různých fór a čekají až jim někdo zašle hotový kód.