» Poradna » Programy

Vlastní bitcoin miner.

Můžu se zeptat jak by šlo naprogramovat program který těží bitcoin? Například v jazycích jako je Javascript, Java, Python, C#? Děkuji za odpověd. :)

Odpovědi na otázku

problém nebude v algoritmu ale spíš v hardware který budeš potřebovat k tomu abys vůbec něco vytěžil ... no a pak proti sobě musíš postavit náklady vs zisky ... a nakonec zjistíš že bylo jednodušší prostě vůbec o těžbě nepřemýšlet ....

chci ale postavit vlastní program který umí težit bitcoin...

aha ... no co ti brání ?

tak to urob.

Nebo spíše algoritmus jak funguje těžba.

Jako psát to mi přijde jako zbytečné, ale pokud to chceš na potrénování programování, může bejt..Tady se dá taky něco vyčíst... http://www.righto.com/2014/02/bitcoin-mining-ha...

těžba bitcoinu už se nikomu s normálním HW už dlouho nevyplatí.. spotřeba elektriky a cena GPU který by se na to použili zdaleka převáží zisk..Tak jestli si brousíš zuby na snadnej zisk tak na to zapomeň.. (pár let si zaspal) A z hlediska programování... když se na tohle musíš ptát tak bohužel asi nejsi ten pravej kdo by to dokázal naprogramovat...

Zaujímali by ma konkrétne čísla. GTX 980 spapá cca 180W, t.j. xy Kč/24h. Koľko Kč (v BTC) vie vyťažiť? Nechce sa mi veriť, že nevyťaží 0,1442 BTC za mesiac (odhad "od brucha")

Hm, řekněme, že GTX 980 může mít nějakých 4-4,5 GH/s, což by měsíčně mohlo vytěžit tak 0.0003 BTC a to by bylo něco kolem 4Kč :D

Tak to zíram . Ale nesedí mi to, lebo dnes stojí 1 BTC as 12.898 Kč, max bolo asi 30.000, ale "zaokrúhlime" na 36.000, t.j. 3x viac ako teraz, takže podľa Teba 12 Kč? Ani vtedy by to nikomu za to nestálo, a ani keby kurz bol 50.000 Kč (ani nie 16 Kč). Musí to byť aspoň 50x viac

v průběhu času je na stejné množství operací třeba většího výpočetního výkonu. To je důvod proč se to dříve vyplatilo a dnes už ne.

Narocnost tezby se neustale zvysuije.

Omyl:"GTX 980" = herní VGA; pro výpočty trapně slaboučký VGA.K výpočtům virtuálních měn se používají VGA ATI s mnohonásobně vyšším výkonem než nejvýkonnější VGA nVidia.

Ty ATI

ak mas elektrinu zadarmo oplati sa.mali sme 2x AMD HD7970 (1.7-1.8Gh/s) to bolo cca 2-3 roky dozadu.odber stroja 750W/h zisk bol po odpocitani elektriny 12€

12 ojro za hodinu? Slušné aj keby za mesiac....

za mesiac a to je malo to mi ani zelezo nesplatilo dokonca ani jednu VGA (370€) za rok som to stopol po "zarobeni" 140€ :D

VGA si mal asi aj na hrajkanie (predpokladám, že si závyslý), takže BTC nemuseli zaplatiť celú sumu GK

 | ChromeOS Chrome 51.0.2704.55

ne nehravam, na mining v tej dobe najlepsie vychadzala 5870 len tie neboli, a az tieto.ja som typ hraca na RPG a take vga nemam ako vyuzit, staci mi quadro na robotu.

Zeptat se můžeš. Ale věz, že takto - přesně tak, jak jsi to udělal - se může zeptat jen blb. Problém je diametrálně mimo tebe.

No já pohledávám všude po algoritmu a už jsem našel jen nevím odkud brát data a pak je poté posílat...

Už odpoveď máš - je to nerentabilné

Néé, mistni nemohouci blb opět na scéne.

Ty se radši na nic neptej, blbe.

Blb - toť tvůj rukopis

Nechceš se věnovat něčemu užitečnému: https://folding.stanford.edu/ ?

to je přesně to co u bitcoinu chybí ... hromada výpočetního výkonu a spotřebované energie bez přidané hodnoty - kdyby ten algoritmus na těžbu alespoň obsahoval třeba výpočty pro já nevím léky proti hiv ... plácám, ale je to tak, počítat hromadu čísel v podstatě bez účelu je čirá hloupost

To mi pripomina kdysi manii se SETI@home Co elektriky to propalilo a uplne zbytecne. Nejtezsi na tom bylo vysvetlit lidem co to nainstalovali do firemnich pocitacu, ze to neni bohulibe a stoji to penize.

to neni kdysi manie... Boinc jede dal a krom Seti se jede spoustu dalsich (a aktualne prospesnejsich vypoctu)Myslim ze zbytecny to neni i kdyz ja uz na to taky seru :)

Keby vydržali, našli by sme Borgov v predstihu. Zatiaľ sú v delta kvandrante

Zbytecny SETI@home ale zpopularizoval cely tenhle koncept a od te doby bezelo a stale bezi spousta uzitecnych projektu. Tudiz pozitivni efekt byl neprimy, ale pomerne velky.

i kdyby se nakonec ukázalo že je ten výpočet k ničemu, tak se k němu alespoň použije výkon který by byl stejně použitý "k ničemu" takže nula k nule sedne ... na druhou stranu, kdyby to opravdu vypočítalo složení léku nebo provedlo složitou analýzu tak je to jedině dobře a v podstatě by to mohlo i zvyšovat hodnotu bitcoinu, protože za ním konečně něco bude.

BOINC jede dál a je tam dnes už několik projektů a i přínosnějších než hledání mimozemské inteligence. Ale v tomto nevidím nic moc nepřínosného ani v případě SETI. Do firemních počítačů samozřejmě ne (pokud to není moje firma), ale jinak proč ne, i to případné nalezení ETho má svou váhu a kdo ví, je to sice hledání konkrétního zrnka prachu na Sahaře, ale kdo ví...za pokus to stojí, pro některé lidi. Ale má to smysl spíš do stolních PC, na notebooku je to něco jako "herní notebook", hodně to umí vytížit CPU a GPU...i když tam jde nastavit max. CPU čas.

Ani ten SETI nepovažuji za zbytečnost, na rozdíl od různého bitcoitusování. A navíc je tu rozdíl mezi touhou po osobním zbohatnutím - i když nereálným a touhou nějak nezištně pomoci, ať je to takovým způsobem.

SETI pokud to opravdu něco počítá zbytečný není a logicky vzato ani být nemůže - je to bez debaty pro lidstvo prospěšnější něž používat počítače na zcela zbytečný hraní her nebo cokoliv čím se tráví volnej čas, což jsou totálně neprakticky vymrhaný prostředky... (i když hry hraju rád : )

Ty jsi taky případ, jako dítě. Dostal jsi naprosto dobrou odpověď "s3icc0 | 31.5. 2016 16:02" a na to odpovíš "no ale já si chci postavit program"...Co nechápeš na tom, že kromě programu potřebuješ pořádný HW a ten musíš KOUPIT a nebude to levné, výtěžek nemusí pokrýt ani náklady ani z malé části. A tak dál. Není to jen o tom napsat program (TEN SE NESTAVÍ, ten se programuje, píše). Umíš vůbec programovat? Nebo umíš programovat na daleko vyšší úrovni než na školní úrovni?

Ale ono to bude nudící se děťátko, co má spoustu času.

náhodou jsem měl minulý týden z nostalgických důvodů puštěný bfgminer-3 a našel jsem si solo pool takže kdybych trefil malej součet haše dostanu odměnu za celý blok, pravděpodobnost že se to podaří s radeonem R7 je asi za 5 miliard let. Programy jsou dávno napsané a nabízejí na výběr i z deseti těžících algoritmů, zajímavý je těžící algoritmus robin hood. Technicky výpočet probíhá tak že zaúčtuje převody btc a haš z posledního bloku do nového v kterém také umístí před zahašováním pomocí 256 bit ssl takzvanou nonci což je právě to náhodné číslo 123 které způsobuje změny znaků výsledného haše a ten má li být ůspěšný musí mít nízký součet. tím se reguluje obtížnost těžby, požadují se čím dál menší součty kontrolních hašů z ssl kodování při nelineární funkci, při tvrdém skoušení správné nonce aby haš vypadal tak jak chceme aniž bychom to mohli vypočítat, můžem jen skoušet. To píšu pro všechny ne pro dvě věty sebastijána

můžu naznačit do udělejhaš.php asi něco jako <?phpecho hash('sha256', 'hašblok' . 'nonce123');dávkovej pro spuštění z cmd ( u mě je php v servru ) C:\xampp\php\php.exe C:\Users\Payda\Desktop\udelejhas.phpvětšinou nebude systém win recognizet pro run batch command, to vše je zábava pro lidi co se neptají jak :)a to ssl tam proběhne dvakrát a haš je začátek souboru ideálně samý nuly :D nejde odesílat samé nuly pokud nepasuje zbytek souboru. minner stahuje bloky a ukládá je v temp tuším ale najisto na pokusy jsou bloky ke stažení na netuhledej třeba tenhle 000000000000000001f942eb4bfa0aeccb6a14c268f4c72d5fff17270da771b9.bin

samozřejmě to je náhled jak by to asi vypadalo , chybí tam časový údaj není automatizovaná změna nonce a spousta dalšího, ale palce dolů mi nedávej, napiš to líp, rád se kouknu vlastně za palce dolů se tím už tedy nebudu zabývat

Vydavky na elektrinu spotrebovanu pocitacom, ktory tazi bitcoiny nonstop, mozme znizit pouzivanim solarneho generatora. Napr. generator Yeti 400 od Goal Zero mozeme nabijat dokonca aj 12V cigaretovej zasuvky pocas jazdy v aute. Na tento generator si este treba zaobstarat solarny panel. Dalsou alternativou na znizenie vydavkov na elektrinu je veterna turbina, alebo vodna turbina. Alebo si turbinu napojite na stacionarny bycikel v izbe a o velku spotrebu elektriny bitcoin minerom je postarane ... len treba pravidelne byciklovat :) ... Su to vydavky samozrejme, ale tieto vydavky su len jednorazove.

Napsat bitcoin miner neni vůbec težký,horší je správná implementace způsobu podání aplikace pro end usera.Nejsnadnější cesta, by asi byla, na oblíbený stránce hodit dialogový okno (neintruzivní) o schválení použití části výpočetního výkonu end-user pc.Ale těžit už před tim. Přesně jako cookies použití (schválení o usage).Na algoritmus kašli, najdi si knihovnu ať už v jakymkoliv jazyce.Javascript, nebo jeho nástavba TypeScript bude dostačující.

Ahojte, vidím že tu je hromada minerů co se v tom vyznají. Potřeboval bych nějaký nový mining rig, nebo obecně mining rig. Mám rozpočet tak 100-120tis. korun. Otázka je v tom jestli se vyplatí těžit, a jestli ano tak jaký rig by jste mi doporučili? Našel jsem něco co by mi vyhovovalo ale chtěl bych slyšet váš názor - viz https://www.cryptoshop.cz/mining-rig/ , za veškeré tipy/rady budu velice rád.