» Poradna » Web a internet

Virtual box a tor

Zdravím,rád bych procházel přes tor pomocí winboxu. Otázka je, pokud stáhnu něco, v čem bude vir, může se vir dostat i mimo virtual box do PC? (Omluvte mojí neodbornost, nejsem v tom příliš zběhlý)Díky.

Odpovědi na otázku

Nie. Ale vo VB nemusíš používať ani tor ak Ti nejde o doslova skrytie toho čo robíš na nete

Vůbec mi nejde o skrytí. Jde mi pouze o bezpečnost PC a dat..

Pak je Tor nesmysl.A ten hostitelsky OS bude v bezpeci jen do te doby, dokud do nej nebudete z toho virtualniho nic sdilet. (Staci jediny soubor a muze to byt v haji..)

Akú bezpečnosť? Pred vírusmi? Na to stačí linux, alebo VB, tor s tým asi nesúvisí

Tor je opak bezpecnosti. Na mnohych Tor exitoch je instalovany odposluch hlavne na hesla, cisla kreditiek, emailove adresy a podobne.

Řekl bych že dneska jsou monitorovaný všechny počítače a informace jsou ukládány i do pamětí HW komponent. Zní to neuvěřitelně ale jde to, kapacity IO s různými FW mají spousty místa na uložení zprávy o každodenním používání PC po doby několika let...

Jde mi o procházení fór, kde se nejspíš budu muset registrovat a podobné prohlížení.. A ne, není mi 15 a neptám se pro to, že se chci vrhnout na pedo stránky a jim podobné..

V takom pripade je to puzitelne tak na 80%. Niektore weby Tor blokuju kompletne.

Pupíku, máš hezký nik, dobře se to oslovuje. Pupíku, jestli ti ještě není ani 15 let tak na to hoď bobana...

Tím jsem chtěl říci, že mi je v rozmezí 20 až 50 pane řízek

Dam ti radu: Nikdy sa neregistruj cez Tor na weboch, ktore nepouzivaju https...

Klidně se i registruj, je to situace od situace... Zásada je umět prosec stažení celku, či autentizaci rozseknout tak aby data nešly přes jeden uzel a ten neměl nikdy kompletní údaje (pokud ti jde o toto a právě tohoto chceš dosáhnout). Je to komplikovanější a i SW umožnujícího užívat Onion Routeru je více. Dokud se nerozhodneš nějaký používat a nezačneš nad ním i svým způsobem užívání přemýšlet tak nepochopíš a nepohneš se dál. Nelze říci, že prostě použiješ nějaký SW a bude to. Každá věc má své uplatnění za danných podmínek. Jinak je tvoje obava, že by jsi stáhl něco co sám nechceš v zásadě lichá (ale opět je více SW/klientů a někteří z nich nemusí být přednastaveny tak, že fungují jen jako klienti), a pokud tedy normálně necítíš potřebu používat virtual box, nemusíš ani s TOR (The Onion Router)/OR (Onion Router). V každém případě platí, že pokud TOR/OR spouštíš s omezenými právy a máš FireWall (který je možno ovládat jen s právy správce) vhodně nastavený (tedy TOR/OR funguje jen jako klient) nemáš se důvod obávat útoku ve smyslu, že by se něco mohlo do tvého počítače nahrát a tedy bys potřeboval extra virtualizaci; to ale platí jen pro oficiální či dobře známé klienty (ne SW o kterém kde kdo tvrdí kde co a který vyžaduje při spuštění práva správce počítače).

Tak si do toho VB dej nějaký linux a nebo fóra procházej přímo z live linuxu nabootovaného místo tvého hlavního OS (Windows 10). Disk ve VB je v hlavním systému jako soubor, ten si můžeš po instalaci někam zálohovat a pak pokud si nějak systém ve VB zaviruješ, tak ten soubor smažeš a nahradíš zálohou. Když nebudeš mít povolené sdílení souborů z hlavních systémem (případně sdílet nějakou složku jen pro čtení z VB), tak se ti v hlavním OS nemá co zavirovat. Pokud budeš bootovat live systém (linux, hbcd, nebo i nějaké live verze WinXP) nebo jej bootovat (bez instalace) ve VB, pak vůbec nějaké zavirování řešit nemusíš.

Ale nick máš na 15r decko. A načo isť na forum z Toru?

Po pravdě, soudit někoho podle nicku, o tom už si každý udělá názor sám. Děkuji všem za radu, nějak se s tím už podle instrukcí poperu.. <3

Mne nejde dokopy taka prezyvka a davno dospely clovek, ale to je jedno. Aj tak si nevysvetlil naco to chces

Spíš tahle otázka je jak od dítěte. Onion (cibulový) Router ti prostě umožňuje přístup skrze tunel (ať již výstup nastavíš jako trvalý - u stálých uzlů, se zemí jak potřebuješ,... nebo ponecháš proměnný). Pokud opravdu nevidíš využití nech být, ale z pohého nerozumu nezatracuj a neodrazuj i ostatní! I tak je podobných podivných individuí dost, i mezi "správci" sítí či website.

"rád bych procházel přes tor pomocí winboxu"jak chceš spustit tor v rozhraní pro MikroTik?