» Poradna » Notebooky

Vir po preinstalovan

zamrzl mi ntb a pak se objevil blue screen. po preinstalaci jsem chtel doinstalovat 153aktu..,ale objevilo se tam upozorneni o nebezpecnem souboru.(proto jsem tp mel nainstalovat). u90% opet zamrzl. vypl jsem ho a hadejte. po spusteni blue... co mám sakra delat?jak je to mozne,ze se po preinstalaci nejspid vir zachoval?co mam delat? nejsem zadnx mistr co se tyce pc.

Odpovědi na otázku

este raz a pomaly.o aky malware ide?vir to nebude, mozno rootkit alebo trojan.ako bol preinstalovany?boli rozbite particie?aky osco je 153aktu?

Hádám HW porucha, zaměněná za projev viru, ale to by chtělo znát kód z obou BSOD, oblíbená je dekontaktóza na pamětech.153 aktualizací je u windows normál (ale radost z toho nemám).

takze je problem v soucastkách?

Vadný PC neopravíš tím, že jej reinstaluješ. Ale aspoň se potvrdilo, že je v PC problém. Takže rozebrat, vyčistit, přepastovat, otestovat RAM, HDD a teď pozorte ... reinstalovat. ☺

no tak pokud tam byl vir a není to chyba v HW, tak je ten disk třeba naformátovat (a né jednou) před instalací toho systému, v případě windows se to dělá o při výběru disku po kliku na modře napsané "vlastnosti" myslím tam je(v pravé dolním rohu), ale jak už psali dříve klidně to může být problém v HW

Co je podle tebe pojem přeinstalovat? Jakým způsobem jsi jej přeinstaloval? O jaký systém se jedná? Je systém legální? Kdo nebo co ti ohlásil nebezpečný soubor? Co to je za notebook?Poskytl jsi tak málo informací, že je na to i křišťálová koule nebo klobouk Jakuba Čížka příliš krátký.A pokud nejsi žádný mistr, tak se vůbec divím že se ti povedlo systém přeinstalovat.