» Poradna » Web a internet

Videa

Chtěl bych natáčet videa na YouTube z výletů, formou že bych k tomu něco řekl (zajímavosti, cesta, atd.). Má to smysl díky za odpověď.

Odpovědi na otázku

Děkuješ za odpověď na co? Nevidím žádnou otázku. A jestli chceš od nás povolení, že můžeš natáčet videa z výletů, tak ano, povolené to máš. Stejně tak máš povolené dát to na youtube. Jestli to tam ale k něčemu bude, to záleží na tobě. Opravdu nechápu, co vlastně chceš svým příspěvkem říct.

Chtěl jsem se zeptat jestli to bude mít sledovanost.

A jak to proboha asi máme vědět? Však se podívej na ostatní, co tam dělají. Může to mít sledovanost hodně vysokou, ale taky prakticky nulovou. Proto jsem psal, že to záleží jen na tobě. Jde o tři věci: 1) kde budeš výletovat, 2) jak dobře to budeš umět natožit a sestříhat a 3) jak dobře to budeš umět komentovat. Bod 1) není problém, zajímavých míst jsou mraky u nás i v cizině. Bod 2) natočit to koukatelně, to už potřebuje solidní přístroj (kamera nebo vhodný foťák) a základní znalosti teorie filmařiny, protože si musíš uvědomit, že pro tebe má jakékoliv video hodnotu už jen tím, že to je tvoje vzpomínka. Pro cizího diváka toto neplatí, takže mu to musíš předložit tak, aby ho to zaujalo, i když tam nebyl. Opravdu nestačí udělat pár panoramatických záběrů místa a desetkrát přizoomovat a odzoomovat, jak to běžně mají lidi ve svých domácích videích. Oni se tomu zasmějí, vidí tam Máňu s velbloudem, Máňu s pyramidami nebo Máňu padající do Niagarských vodopádů, ale kdokoliv kdo s nimi na výletu nebyl (vč. rodinných příslušníků) se u takového videa akorát nudí. 3) musíš mít o lokalitě nějaké informace, které běžně lidi neznají a musíš povyprávět. Mluvit do videa tak, aby se to dalo poslouchat, není žádná sranda. Takže pokud zvládneš natočit, sestřihat a okomentovat video lépe, než je běžné u domácích videí, tak ano, smysl to mít může. Jinak je to ale jen ztráta času.